Velká Británie: 16letá autistická dívka byla zatčena za homofobii, protože policistce řekla, že vypadá jak lesba (video)

Velká Británie: 16letá autistická dívka byla zatčena za homofobii, protože policistce řekla, že vypadá jak lesba (video)

Takzvané „zákony proti projevům nenávisti“ se uplatňují jen ve velmi úzce vymezených případech a vztahují se jen na některé případy nenávisti (a někdy ani o nenávist jít nemusí). Pak jsou zde i jisté skupiny, které mohou nenávist šířit jak libo a nikomu to nevadí.

Na nenávistná kázání nemalé muslimské komunity se například tyto zákony nevztahují nejen ve Velké Británii, ale ani nikde jinde v Evropě.

Ovšem v případech, kdy někdo stojí před potratovou klinikou a v duchu se modlí nebo nazve policistku lesbou, se dotčený „zločinec“ dočká  okamžitého zatčení – a to bez ohledu na věk.

V obou zmíněných případech byli v poslední době v pokrokových zemích zatčeni teenageři, tedy nezletilé děti. Mezitím mohou jiní jedinci doslova chrlit nenávist proti komukoli, kdo není v souladu s režimem – a je to naprosto v pořádku.

Policie hrabství West Yorkshire zatkla vyděšenou autistickou dospívající dívku pro „podezření z homofobního přestupku proti veřejnému pořádku“ za to, že řekla, že policistka vypadá jako lesba.

Spojené království má řadu orwellovských zákonů o „nenávistných projevech“.

Matka dívky, která natáčela zatčení, trvala na tom, že dívka to jen odpozorovala, protože její babička je také lesbička.

V šokujícím videu se autistická dívka mlátí do hlavy a není schopna pochopit, co se děje.

Zástupce vrchního policejního konstábla v hrabství West Yorkshire Oz Khan uvedl ve svém prohlášení: „Jsme si vědomi videa kolujícího na sociálních médiích, které, jak tomu často bývá, poskytuje jen velmi omezený obraz okolností tohoto incidentu.“

„Policisté měli během širšího kontaktu s touto mladou dívkou aktivovány videokamery nošené na těle, což poskytuje další kontext jejich činům,“ pokračuje prohlášení.

„Obdrželi jsme stížnost v souvislosti s tímto incidentem, kterou v současné době posuzuje ředitelství profesionálních standardů v hrabství West Yorkshire.“

„V pondělí 7. srpna policie přijala hovory od rodinného příslušníka 16leté dívky, která byla údajně opilá v centru Leedsu,“ uvedl konstábl Khan. „Policisté dorazili asi v 1 hodinu ráno a odvezli dívku do jejího domu, aby o ni bylo náležitě postaráno.“

Po návratu na adresu Khan řekl, že „byly učiněny komentáře, které vedly k zatčení dívky pro podezření z homofobního přestupku proti veřejnému pořádku. Povaha komentářů byla plně zachycena na videu nošeném na těle.“

„Když byla dívka nakonec způsobilá k rozhovoru, rozhovor se uskutečnil s vhodnou dospělou osobou,“ pokračoval Khan.

Dospívající dívka byla propuštěna na kauci až do dalšího vyšetřování a poradenství od Královské prokuratury.

„Policie West Yorkshire bere svou odpovědnost za blaho mladých lidí vzatých do vazby a za neurodiverzitu velmi vážně,“ řekl Khan.

„Také trváme na tom, že naši důstojníci a zaměstnanci by neměli čelit zneužívání, když pracují na udržení našich komunit v bezpečí. Plně přezkoumáváme okolnosti tohoto incidentu a žádáme lidi, aby se vyhnuli jakýmkoli závěrům pouze na základě videa na sociálních médiích.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Velká Británie: 16letá autistická dívka byla zatčena za homofobii, protože policistce řekla, že vypadá jak lesba (video)

  1. Tá najtvrdšia saudskoarabská šaría vyrieši všetky problémy s homo- a transfašizmom. Už o pár rokov a nielen v Anglicku. Schvaľujem trest smrti za homosexualitu, transsexualitu , aj napr. fajčenie či dílovanie marihuany !

  2. Měla jí říct, že vypadá jako vybluté zelí, to by byl projev diskriminace jen vůči tomu zelí. Tak babička byla lesba? A k matce nebo otci se dopracovala jakým způsobem?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout