Švédsko: Tresty pro muslimské zločince z gangů: Vyšívání obrazů

Švédsko: Tresty pro muslimské zločince z gangů: Vyšívání obrazů

Kdysi vězni, kteří spáchali násilné trestné činy jako například vraždy, za trest pracovali v dolech, lomech nebo byli zařazeni k jiné fyzicky namáhavé práci.

Ovšem nyní jsou podmínky takové, že i ti nejhorší zločinci musí mít ve vězení zajištěn hotelový komfort a pokud už vůbec za trest pracují, pak jde jen o velmi lehké práce.

Ve Švédsku nyní musí šéfové muslimských gangů, kteří mají na svém kontě nejednu vraždu a bezpočet jiných trestných činů, „za trest“ vyšívat. Ale ne každý je ochoten se tomuto „hroznému“ trestu podřídit…

Švédská vězeňská a probační služba investovala do řemesel s cílem rehabilitovat zločince, kteří jsou uvězněni. Ale je to práce, která není u každého příliš oblíbená.

Věznice Saltvik v Härnösandu chce, aby vězni vyšívali obrazy, což čtyři vůdčí postavy zločineckých sítí odmítají dělat.

Vězni se vyhýbají rehabilitaci úřadů tím, že tvrdí, že jsou nemocní a také poukazují na zrakové postižení. Další zločinec gangu požadoval od daňových poplatníků více peněz, pokud se má věnovat vyšívání obrazů.

Švédská vězeňská a probační služba nyní oznámila, že všichni čtyři vězni dostanou varování.

Co toto „varování“ obnáší je ovšem nejasné.

Připomínám, že ve Švédsku má každý vězeň vlastní pokoj se sociálním zařízením, takže jde skutečně spíš o hotelové ubytování, přičemž k dispozici mají také společné prostory, televizi, posilovnu, kuchyňku a další.

Pro tamní zločince není vězení nijak odstrašující a vzhledem k tomu, že většina je propuštěna ve 2/3 trestu, tak si ve vězení mnohdy příliš dlouho nepobydou ani násilníci a vrazi…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Švédsko: Tresty pro muslimské zločince z gangů: Vyšívání obrazů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout