Řecko: Skupina Syřanů a Pákistánců byla přistižena při zakládání požárů (video)

Řecko: Skupina Syřanů a Pákistánců byla přistižena při zakládání požárů (video)

Nyní se konečně opět potvrzuje to, co mnozí tušili. Podobně jako v minulých letech také nyní minimálně za některými požáry zcela zřejmě stojí muslimští vetřelci.

V případu si povšimněte také skutečnosti, že tři muži, kteří žháře sami zadrželi a pak předali policii, jsou žalováni také. A to mimo jiné například za rasismus a krádež (čímž je možná myšleno to, že podezřelým žhářům vzali jejich nože a další předměty, jimiž byli ohrožováni).

Podnikatel albánského původu z Alexandrúpoli poskytl informace o incidentu, ve kterém bylo zainteresováno 13 přistěhovalců, identifikovaných jako státní příslušníci Pákistánu a Sýrie, kteří žijí v Řecku nelegálně v přívěsu.

„Nejsem fašista ani rasista,“ řekl GRTimes a identifikoval se jako člověk, který nemá rasistické sklony.

„Místo, kde jsem byl, je 200 metrů od mého podniku. V oblasti bylo nalezeno několik improvizovaných zápalných struktur. V předchozích dnech byla evakuována předměstí a osady Alexandroupolis, stejně jako Všeobecná univerzitní nemocnice. Samozřejmě, že všichni obyvatelé nemohli spát a byli v pohotovosti pro případ, že by nás oheň zastihl během noci.

Na konkrétním místě mezi Alexandrúpoli a S. Chile, za řetězcem supermarketů, jsem si všiml skupiny 13 lidí, kteří byli kolem objektu a snažili se ho zapálit, zatímco drželi balón, který byl cítit benzínem, a také si s sebou vzali nůž.

Okamžitě jsem zavolal na dva své  spoluobčany, kteří byli na místě, a požádali jsme je, aby zahodili nože a předměty, které drželi v rukou. Zabránili jsme jim ve vytvoření aktivního zdroje požáru v městské zástavbě.

Pak jsme je museli zajistit, aby neutekli a nezaútočili na nás, dokud nepřijede policie. Okamžitě jsem zavolal policii a za deset minut přijelo policejní hlídkové auto a vyzvedlo je.

Video bylo pořízeno, když jsme čekali na příjezd policie, protože jsem chtěl o incidentu informovat své spoluobčany. Konkrétně po tolika dnech hašení ohně jsem ve městě zahlédl žháře, kteří se připravovali na požár.

Bylo mi jedno, jestli jsou to přistěhovalci, jestli přišli z Albánie, Sýrie, Řecka nebo Austrálie. Nejsem ani fašista, ani rasista a jsem si jist, že moji spoluobčané z Alexandrúpoli, se kterými jsem po celá ta léta obchodoval, to vědí,“ uzavřel.

Podle podnikatelova právníka, pana Vassilise Demiriho, je případ vyšetřován z hlediska dvou aspektů Soudním dvorem, který je jediný příslušný k rozhodnutí.

„Poskytneme veškerou možnou pomoc a každý důkaz, který přispěje k hledání základní pravdy,“ řekl v rozhovoru pro GRTimes.

13 nelegálních přistěhovalců, kteří v Alexandrúpoli nelegálně bydleli v přívěsu, je obviněno z pokusu o žhářství.

Současně bylo proti podnikateli, který žháře nahlásil, vzneseno obvinění z trestného činu, stejně jako proti dvěma Řekům, kteří byli s ním.

Konkrétně 13 osob čelí následujícím obviněním:

 • Pokus o žhářství ohrožující lidský život
 • Výroba a držení výbušnin
 • Nelegální vstup do země

Zatímco tři zatčení místní podnikatelé čelí následujícím obviněním:

 • Podněcování k páchání trestných činů, násilným činům nebo rasově motivovaným neshodám
 • Rasově motivovaná loupež společně a nerozdílně
 • Vystavení riziku
 • Právní předpisy týkající se osobních údajů

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 26 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Řecko: Skupina Syřanů a Pákistánců byla přistižena při zakládání požárů (video)

 1. Kazdy muslim je povinen siril islam ohnem a mecem.
  tzn.
  ohen – podpalovat nebo jakkoli nicit (napr. rozbijet kulturni pamatky ci auta)
  mecem – nasili v libovolne forme jako je byti, bodani, strelba, vybuchy vrazdy a samozrejme znasilnovani

  V Evrope jsou miliony vojak invazni armady, a bojuji.
  Jsme ve valce !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout