Německo: Americký satirik byl odsouzen za ideozločin – pokud nezaplatí pokutu, skončí ve vězení

Německo: Americký satirik byl odsouzen za ideozločin – pokud nezaplatí pokutu, skončí ve vězení

V Německu nedávno odsoudili Američana, který kritizoval německou covidovou politiku a neodpustil si zcela trefné přirovnání tamních politiků s těmi ze 3. říše.

Již delší dobu se německá vláda trefuje do vlastních kritiků, v jejichž domovech dochází k raziím s po zuby ozbrojeným komandem, mnoho odpůrců covidismu skončilo na několik let ve vězení a další stíhání právě probíhají.

A jak je vidět na příkladu amerického satirika, hněv německé vlády se nekoncentruje pouze na k vládě kritické Němce, kteří nyní dostávají tvrdší tresty než například muslimští vrazi a násilníci…

Americký dramatik a humorista C.J. Hopkins, který nyní žije v Německu, dostal od německého soudce „trestní příkaz“, který mu nabídl Sophiinu volbu: 60 dní vězení nebo pokutu 3 600 eur.

Jeho zločin?

V podstatě urážka německého ministra zdravotnictví v tweetu a použití sotva viditelného obrázku svastiky na roušce v knize kritizující globální reakci na pandemii Vzestup říše nového normálu.

Poprvé byl obviněn z tohoto „zločinu“ v červnu, krátce poté, co byl Roger Waters vyšetřován za to, že měl na sobě svůj jasně satirický „růžový“ kostým v jevištním představení v Berlíně.

C.J. byl obviněn o několik týdnů později, úřady tvrdí, že použitím obrázku roušky C.J. „šířil propagandu, jejíž obsah je určen k podpoře cílů bývalé národně socialistické organizace.“

Soudce v případu C.J. již vyslechl argumentaci svobody projevu od jeho právníka, ale již rozhodl proti těmto argumentům. C.J. bude mít zřejmě šanci argumentovat v odvolání pro zmírnění rozsudku, ale verdikt již byl vynesen:

Zde je rádoby urážlivý obrázek, který vedl k uvedenému soudnímu verdiktu:

Téměř neviditelný hákový kříž vadil, nicméně obhajoba zcela správně argumentovala tím, že v Německu již vyšly například tyto knihy, aniž by byli jejich autoři stíháni:

V souvislosti, v jaké byla svastika použita, by nikoho myslícího nenapadlo, že psaní C.J. Hopkinse podporuje „cíle bývalé národně socialistické organizace“.

Obrázek použil, aby přirovnal rozsáhlá vyhlášení nouzového stavu, která byla během plandemie běžná po celém světě (a v Německu byla obzvláště autoritářská), s nacistickou taktikou.

Přirovnal například „Zákon o ochraně před infekcemi“ z roku 2020 ke „Zmocňovacímu zákonu z roku 1933„, který oznamoval, že k „nápravě utrpení lidu“ se zákony vydané říšskou vládou mohou odchýlit od ústavy.“

Podobná přirovnání se tehdy objevovala všude, kde se tato politika praktikovala. A to i u nás, kde vláda bezhlavě kopírovala vše, s čím přišli Němci.

Zdá se, že ve skutečnosti vadila Hopkinsova reakce na tweet deníku Die Weltkterý tehdy citoval německého ministra zdravotnictví Karla Lauterbacha.

Lauterbach říká: „Roušky vždy vysílají signál“:

C.J. citát retweetnul a přidal obrázek ze své knihy. To je ono, to je přestupek kvůli němuž byl nyní odsouzen.

Tedy ve skutečnosti vadil tweet s obálkou knihy, kterou si každý zcela oprávněně spojil s Lauterbachem.

A americký satirik byl žalován poté, co si tweet přečetlo i mnoho Němců, což zřejmě vadilo především.

V rozhovoru níže se odsouzený satirik vyjádřil ke své kauze:

Matt Taibbi: K čertu s tím?

C.J. Hopkins: Jsem relativně v pořádku, protože jsem včera dostal nejnovější aktualizaci od svého právníka, myslím.

Matt Taibbi: Je to stejný případ? Nepletu-li si to s něčím jiným?

C.J. Hopkins: Ne. Je to stejný případ. Je to ta nejpodivnější věc. Jen o tom píšu novou věc. Myslím, že jsem vám napsal, trochu popsal proces, ale ano, je to jen další fáze stejného případu.

Matt Taibbi: Takže je to v podstatě o použití obrázku na obálce, že?

C.J. Hopkins: Je to o tweetu… Je to obal knihy a jsem to já, kdo jde po roušce, jako je ten tweet, myslím, že ne přesně doslovně, ale docela blízko, říká, že roušky nejsou nic jiného než symboly ideologické konformity, a to je vše, co kdy byly.

Přestaňte předstírat, že jsou něco jiného, nebo si zvykněte je nosit. To je jeden tweet. Pak druhý tweet mířil po Karlu Lauterbachovi, německém ministru zdravotnictví. Tweetnul svůj vlastní tweet a jeho citát byl: „Roušky vždy vysílají signál,“ a tak jsem mu to jen citoval a přidal obrázek z obálky knihy.

To je vše. V podstatě jsem urazil německého ministra zdravotnictví a na internet dal obrázek sotva viditelné svastiky.

Matt Taibbi: Potřebujete elektronový mikroskop, abyste to viděli!

C.J. Hopkins: Už jsem to řekl, nevím kolikrát, není to nelegální. Ano, pokud jste nacista, je v Německu nezákonné šířit hákové kříže. Ale pokud děláte umění, pokud komentujete historii, pokud prodáváte knihu, existuje celá řada důvodů pro výjimky, kdy lidé mohou používat a používají hákové kříže, které vložíte do svého díla, dáte příklady obálek knih. Můj advokát předložil všechny tyto argumenty státnímu zástupci.

Matt Taibbi: A tyto argumenty byly odmítnuty?

C.J. Hopkins: Vlastně je ani neřeší. Jen jsme měli šanci nejprve odpovědět a pak jsme je požádali o tweety. Tehdy jsme dostali tweety. Pak můj právník napsal ještě delší a podrobnější odpověď, citoval podmínky práva a vysvětlil, kdo jsem a celou historii publikované práce, na kterou by se mohl kdokoli kurva podívat a zjistit, kdo jsem a jaké jsou mé záměry. A nic. Další věc, kterou jsme dostali, se jmenovala Trestní řád.

Matt Taibbi: Ach, můj bože.

C.J. Hopkins: Dostali jsme to včera. V podstatě jde o to, že tento soudce již rozhodl, jaký je můj trest, což je buď 3 600 eur pokuty nebo 60 dní vězení.

Je to tak zasraně kafkovské. Takže teď je dalším krokem, že se odvoláme. Jdeme k soudu, kde můj právník bude argumentovat přesně tím samým, co už tvrdil v písemných podáních. Bude tím argumentovat před stejným soudcem, který mě již shledal vinným a vynesl tento příkaz k trestu.

Matt Taibbi: Takže je to něco jako proces odsouzení ve Spojených státech a žádost o zmírnění trestu?

C.J. Hopkins: Asi. Chci říct, že jsem zvyklý na soud, kde jdete a nejprve se hádáte a pak vás shledají vinným. Myslím, že písemný argument byl, že to stačilo, a tak jsem teď vinen. A ano, myslím, že to je vše. Protože můj právník také mluví o tom, že by se pokuta měla snížit.

Matt Taibbi: Ovlivní to váš imigrační status nebo vaši schopnost tam žít?

C.J. Hopkins: Budu usvědčený zasraný zločinec, zločinec z nenávisti. Nemyslím si, že to může ovlivnit mou schopnost žít v Německu. Mám vízum k trvalému pobytu. Ne že bych tu chtěl zůstat. Větší část včerejška jsem strávil tím, že jsem stál na mostě se svou ženou a mluvil o tom, kdy a jak se odsud dostanu. Nevím, Matte, nemyslím si, že to může ovlivnit můj pobytový status. Mám trvalý pobyt.

Kdo ví? Kdo ví v tuto chvíli?

Matt Taibbi: Projevil se zájem médií tam nebo tady?

C.J. Hopkins: Ne mainstreamová média… Je tu německý novinář Dirk Pohlmann, který byl v mainstreamových médiích mnoho, mnoho let. Teď provozuje svůj vlastní nezávislý web a napsal o tom článek. Je tu další nezávislý německý novinář, který píše pro mainstreamové švýcarské noviny. Žije ve Švýcarsku. Něco napsal jen na svůj Substack. V jeho novinách se to neobjevilo. Byl jsem sakra vděčný za Evropany, protože jsem od USA nečekal tunu věcí. Myslel jsem si, že bych mohl dostat nějakou akci tady v Německu a to mě zabíjí. Tahle země mi kurva láme srdce.

Matt Taibbi: Pokud nedojde k nějakému zmírnění, budete se muset rozhodnout o zaplacení nebo vězení. Přemýšlíte o tom, že si uděláte čas?

C.J. Hopkins: Ne. Původně jsem o tom přemýšlel a řekl jsem si, dobře, udělám prohlášení. Za pár dní mi bude 62 let. Život je příliš krátký na to, abychom strávili dva měsíce v extrémně přeplněném vězení v Berlíně.

Než odejdete, řeknu ještě jednu věc. Můj případ je můj případ, ale ve skutečnosti jde o to, že se to děje všude. To je jen takové holé rozdrcení disentu a opozice. Podívejte se, co dělají Trumpovi ve Státech. Podívejte se, co dělají Assangeovi, lidem mnohem větším, než jsem já. Myslím, že to je skutečný příběh, jen to otevřené rozdrcení disentu a opozice.

Matt Taibbi: Samozřejmě chceme mít přehled o vaší situaci. Hodně štěstí a je mi líto, že tím procházíte. Nevzdávejte to.

C.J. Hopkins: Dík.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Německo: Americký satirik byl odsouzen za ideozločin – pokud nezaplatí pokutu, skončí ve vězení

  1. Náckové mlátící spoluobčany, kteří nechtěli neonácky tupě poslouchat, teď soudí ušáka za náckizmus, to mě košer v kině. Opravdu je svět vzhůru nohama nebo spím? Stejné notičky pro papouškové vládní tyranie jsou důkazem i ve verzi stejné a vzorové cenzuře i politických procesech. Kam spravedlnost dala oči? Že by zánět očních nervů nezpůsobené toxínou? Jakh to fidí Kárl s Nemecko?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout