Kanada: Muž, který se prohlásil za nebinární osobu, závodil v ženském ragbyovém týmu, tři ženy zranil

Kanada: Muž, který se prohlásil za nebinární osobu, závodil v ženském ragbyovém týmu, tři ženy zranil

Kanada patří k „nejpokrokovějším“ zemím co se prosazování LGBTQ ideologie týká. Právě tam častěji než kde jinde se dostávají biologičtí muži do ženských sportů.

V drtivé většině sportů totiž mohou kanadští muži bez jakýchkoli operací, hormonální terapie či jiných úprav závodit v ženských kategoriích. To je i důvod proč je v kanadském ženském sportu vidět stále více mužů.

Jenže v některých sportech tato zvrácená pravidla někdy vedou až ke zraněním…

Muž, který se identifikuje jako „nebinární“, byl odstraněn z  ragbyového zápasu žen poté, co údajně zranil závodnice. Než byl vyřazen ze hry, musely tři ženy přestat hrát a podstoupit lékařské ošetření kvůli zranění, které utrpěly při hře proti němu.

Zápas, kde k incidentu údajně došlo, se odehrál 17. června mezi staršími ženskými divizemi Fergus Highland RFC a Stoney Creek Camels.

Identita muže zapleteného do incidentu byla nyní potvrzena jako Ash Davis, který dříve hrál v mužské divizi klubu a během loňského banketu Senior Awards mu bylo uděleno označení „nejtvrdší střelec.“

Podle zdroje z rugbyového klubu se proti Davisově účasti v ženské kategorii objevil „velký odpor,“ ale členky klubu se nyní obávají promluvit ze strachu z označení, že jsou transfobní.

Marsha Smith, spoluzakladatelka Independent Council on Women’s Sports (ICONS), kritizovala ragbyový klub za to, že nedával přednost bezpečnosti hráček.

„Mladé ženy jsou nuceny ohrozit svou fyzickou bezpečnost, aby uspokojily touhy muže, Ashe Davise, v kanadském ragby,“ řekla Smithová.

„Navzdory odporu uvnitř ragbyového klubu jsou vůdci jako prezidentka klubu Jane Kirby ochotni riskovat zdraví a bezpečnost mladých hráček, upřednostňujíce preference mužů před etickými zájmy a potenciálem život ohrožujících zranění nebo smrti. Tato politika obětování dívek pro preference mužů je neetická a nebezpečná.“

ICONS sleduje účast mužských atletů na ženských sportovních soutěžích na mezinárodní úrovni a nedávno uspořádala summit na téma ochrany ženského sportu pro jednoho pohlaví, na kterém se účastnily již opakovaně muži z předních příček vytlačené atletky. 

Mezi řečníky byla Riley Gainesová, absolventka University of Kentucky a uznávaná plavkyně All American, která kdysi závodila s transgender plavcem Liou Thomasovou, což je muž, který se vydává za ženu.

Ash Davis (8)

Ragby se v Kanadě od roku 2019 řídí pravidly, „začlenění transgenderů“ .

Podle jejich příručky by hráči rugby v Kanadě „měli mít možnost účastnit se jako pohlaví, se kterým se identifikují…“

Zásady stanoví, že neexistuje žádný požadavek, aby hráč prokázal, že je zdravotně nebo chirurgicky přeměněn předtím, než bude hrát v týmu podle svého výběru.

Muži tedy pro hraní ženského ragby nemusí být operováni a nemusí mít ani příslušnou hladinu hormonů. Stačí se prohlásit za ženu.

Kanada je v tomto ohledu v současné době výjimkou, protože mnoho mezinárodních ragbyových orgánů se rozhodlo vyloučit biologické muže z kategorií žen kvůli vysoce fyzické povaze tohoto sportu.

V poslední době totiž došlo k mnoha zraněním hráček muži, kteří se prohlásili za ženu.

Například anglická Rugby Football Union (RFU)  v loňském roce oznámila  revize své „politiky účasti na pohlaví“ a vyloučila kohokoli kdo se narodil jako muž z účasti v ženském kontaktním ragby.

Změna politiky RFU byla podrobena velkému zkoumání poté, co jeden muž, který se jmenuje Julie-Anne Curtiss, oznámil, že bude žalovat RFU kvůli zákazu mužských hráčů v ženské kategorii:

Na videu, které bylo široce sdíleno po letošním rozhovoru, je Curtiss vidět, jak se tyčí nad mnohem menšími atletkami.

Prohlásil, že kritiky, kteří jsou proti mužským hráčům ve sportu pro ženy a dívky, „je třeba tahat, kopat a křičet na ně, pokud je to nutné, dokud nebudou implementovány politiky upřednostňující genderovou identitu před biologickým pohlavím.“

Skotská rugbyová unie (SRU) následovala vedení RFU na začátku tohoto roku a zakázala mužům soutěžit v ženském kontaktním ragby  s odvoláním na bezpečnost hráček.

„Naše zásady genderové participace uznávají potřebu vyvážit ohledy na bezpečnost a spravedlnost s naší základní touhou být co nejvíce inkluzivní. V tuto chvíli se skotské ragby rozhodlo učinit rozhodnutí, které klade bezpečnost na první místo, na základě aktuálního výzkumu,“ uvedla unie v prohlášení  k  jejich rozhodnutí.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Kanada: Muž, který se prohlásil za nebinární osobu, závodil v ženském ragbyovém týmu, tři ženy zranil

  1. Liberálno fašistický netvor, syn Fidela Castra a ešte aj nevzdelaný moslim Trudeau by si zaslúžil atentát, ale zabiť ho nemá kto. Považujem za isté,že aj niektoré provincie Kanady dopadnú o pár rokov „zásluhou“ neobmedzenej migrácie moslimákov rovnako ako islamizovaná Európa.

  2. Těsně před dlouhodobě připravovaným předáním moci, kterému se občas říká Sametová revoluce, jsme se s manželkou chystali odejít za příbuznými do Spojených států. Nepodařilo se. Když vidíme, kam dnes dospěla vyspělá Západní společnost, jsme velice rádi, že si u nás doma ještě alespoň několik roků užijeme malý zbyteček svobody a stavu, kdy magoři a zvrhlíci jsou (alespoň prozatím) považováni za to, čím opravdu jsou. Bohužel čas kvapí a dá nám všem ještě hodně práce, než se zbavíme všech propagátorů života v úžasném novém blázinci o kterém se zatím dovídáme pouze z oněch idilyckých končin.
    L@ďa Oudes z Klatov.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout