Plánují Maďarsko a Polsko opustit EU a stát se členy EFTA?

Plánují Maďarsko a Polsko opustit EU a stát se členy EFTA?

V poslední době se tato otázka již mnohokrát objevila v různých médiích. Podle názorů některých odborníků k tomu údajně tyto země směřují, ale „náběh“ tímto směrem by mohly mít i některé další státy EU.

U většiny zemí však zatím tento scénář nehrozí.

Zásadní je zřejmě  fakt, že většina občanů EU setrvání v tomto ničivém spolku podporuje. Proč?

Část je jednoduše zcela nevědomá a netuší nic o tom, jaké špinavosti z EU dnes a denně přichází.

Za vše lze z poslední doby  jmenovat zelený úděl (green deal), který způsobí razantní pokles životní úrovně drtivé většiny Evropanů či migrační pakt, který dřív či později zajistí, že všechny členské země budou islamizovány  a původní obyvatelstvo vyměněno.

Ten, kdo má dostatečné informace o tom, co vše EU přináší a co chystá do budoucna, nemůže chtít setrvání v tomto spolku. Jenže většina lidí  vůbec netuší, kam nás EU táhne a mylně si myslí, že je lepší v EU setrvat než se pokusit o odchod.

A EU si samozřejmě také zajišťuje, že bude mít dostatek loajálních lidí. K nim patří kolem 20 tisíc úředníků přímo v Bruselu (Štrasburku) a především asi 60 tisíc parazitů v jednotlivých zemích (ať už politiků nebo úředníků), jejichž hlavním cílem je škodit vlastní zemi v zájmu globálních elit.

Tito kolaboranti mají samozřejmě i rodiny, což jsou vše voliči těch politiků, kteří destrukci evropských zemí napomáhají. Tedy na EU napojení jedinci a jejich rodiny budou vždy dělat vše pro to, aby jejich země zůstávaly i nadále pod kuratelou Bruselu.

Pro nikoho dalšího setrvání v EU ŽÁDNÝ přínos nemá. Pokud někdo tvrdí, že odchod z EU by nás zničil, tak jednoduše lže. Zničí nás jedině setrvání v EU.

O tom, že vystoupení z EU se začíná jevit pro některé země jako jediná možnost „přežití“, se začalo hodně debatovat v poslední době, kdy se takové hlasy ozývají směrem z Polska a Maďarska.

I proto se nyní objevují úvahy o tom, jak by takové vystoupení mohlo vypadat.

Jonathan Saxty se touto možností zabývá v „Daily Expressu“ s odkazem na bývalého guvernéra maďarské centrální banky Andráse Simora, který varoval, že se jeho země blíží možnému odchodu z Unie:

„Je čas zvážit reálnou možnost, že Maďarsko a Polsko a další konzervativní státy střední a východní Evropy skutečně opustí Evropskou unii.“

Obě země mají problémy s unijními azylovými plány a mimoevropskou migrací, ale obecně nejsou proti svobodě pohybu v rámci EU.

Od vstupu do EU se mnoho Maďarů a Poláků stěhovalo na západ a často posílali peníze domů. Tak vzniká „Evropské sdružení volného obchodu“ jako příležitost. 

Pokud by se však země jako Maďarsko a Polsko připojily k EFTA, mohly by opustit EU. Členské státy EFTA by samozřejmě musely souhlasit s jejich přijetím.

Zároveň by si tak obě země mohly zachovat ekonomické výhody EU a osvobodit se od mnoha politických vazeb.

„Pro obě strany rozdělené EU – liberální západní Evropu a konzervativní střední a východní Evropu – by to mohlo být řešením jejich problémů.“

Mezi státy EFTA patří Island, Lichtenštejnsko, Norsko a Švýcarsko,

Maďarsko a Polsko by po odchodu z EU a vstupu do EFTA  zřejmě zcela nepřerušily vazby s EU, ale vytvořily by do značné míry nezávislý vztah.

A protože  mají také své vlastní měny, mohlo by být vystoupení z EU a vstup do EFTA ještě jednodušší.

Maďarsko a Polsko by tak měly opět větší suverenitu, od ochrany hranic až po energetickou politiku. A už by se nediskutovalo o právním státu a přístupu k fondům EU.

Kromě toho se země střední a východní Evropy budou stále více stávat čistými přispěvateli EU.

Maďarsko a Polsko jako takové nemusí být v EU, aby získaly výhody členství v EU, které si přejí, uzavírá autor Daily Express.

Tolik tedy analýza, která – podobně jako jiné – potvrzuje, že odejít z EU lze jednodušeji než se tvrdí.

V případě, že by se v dalších zemích vytvořily euroskeptické vlády (schyluje se k tomu např. v Rakousku), pak by se mohlo stát, že z EU odejde větší blok, který by se přidal k uskupení EFTA.

Nepočítám, že by k tomu došlo u nás, protože dnes patříme k mála zemím v Evropě, které velmi výrazně preferují proglobalistické síly, tedy politické strany, pro které je „CZEXIT“ sprosté slovo.

K euroskepticismu se však postupně přiklání i další země, včetně poměrně silné Francie. Destruktivní politika EU je může nakonec dotlačit k odchodu, což by vedlo k úplné destrukci celého molocha.

A nakonec budeme těmi, kdo jako „poslední zhasne.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 80 Průměrně: 4.6]

9 thoughts on “Plánují Maďarsko a Polsko opustit EU a stát se členy EFTA?

 1. Samozrejme,že neplánujú! A o ich oddanosti NATO , Izraelu a arabskému svetu /nehovoriac už o spojenectve s Tureckom a snahám o revíziu hraníc/ tiež nemožno pochybovať.

  1. Madarsko s EU neodejde ale myslím že jej EU spíše vylouči sama Federalizace EU se má realizovat do konce roku 2025 kéž bychom měli štěstí abychom zmizeli taky ale to by SPD s Trikolorou museli mít podobné preference jako AFD v Německu aby se o tom dalo aspon uvažovat ale ta ODS pokud skutečně nepujde v preferencich hluboko dolu tak bude v koalici s ANEM a tím budeme v prdeli v Polsku bych změnil jen to aby se do vlády s PIS dostala strana konfederace Donald Tusk není řešeni ale problém je to Eurohujer stejný jako naše pětikolka v Polsku musí vzniknout vláda PIS s Konfederaci v Madarsku bych to neměnil Orban to neděla špatně sice s ním nesouhlasím se vším ale proti Rusku nejde válku na UA taky nepodporuje a bere stale od Rusu jejich ropu a vyhnal z Madarska George Sorose Orban s EU odejit neche to je fakt on se totiž s EU chce nechat vyhodit tím že nepodporuje šilenosti s EU i vy Slovaci jste na tom s Ficem a Uhrikem lepe než my Češi tady za nás bojuje jen pan Okamura v parlamentu byl bych rad aspon kdyby koalice SPD s Trikolorou měla aspon těch 20% a aby proklouzl i Jindřich Rajchl s jeho stranou PRO to ostatní jsou vlastizradci

   1. bože, číst po tobě, to je hnus… ty nevíš, že čeština má čárky na oddělení vět? nesnáším, když někdo neumí psát správně gramaticky…

 2. Realne si viem predstavit len Madarsko. Maju vlastnu menu, vladu ktora ma chrbtovu kost a pristup k ruskemu plynu cez Ukrainu(alebo co z nej ostane). Takze nie su uzamknuty. Polsko realne moc nemusi lebo i ked sa prie s Bruselom tak ide primarne len o imigraciu, ktoru si strazi, a inak zvysok je ok.

  Co sa SK tyka, Brusel s Ficom nam znicil komplet polnohospodarstvo, hutnictvo,.. a sme len montovna pre nemecke automobilky, takze proste neprezijeme mimo EU v tomto stave.

  Cesko ma vlastnu korunu, takze to ma lahsie, ale stale tam nevidim realnu sancu ani volu.

  Nejaku dobu sa hovorilo o Taliansku ale s Meloniovou to je absolutne nerealne.

  Takze to je asi tak vsetko. Realne si skor myslim ze EU skrachuje alebo nejak politicky imploduje, takze tieto otazky moc riesit netreba.

 3. ESVO náš cíl. Škoda, že než se nám tam podaří vstoupit a vystoupit z EU ,tak bude už dávno po nás. Zvrácení zločinci z EU jedou zrychleně jednu pitomost za druhou a taky by to chtělo nové politiky nebo aspoň defenestraci.

 4. už i ti Němci jsou na tom lepe než my AFD přes 20% a ani CDU nevylučuje koalici s AFD a to je co říct od Němcu jsem to nikdy nečekal když EU je pod jejich kuratelou horší to je u nás i když se vrati Babiš zase to bude na hovno musi byt ve vládě i SPD jinak změna nebude ale ani Italii nevidím dobře Meloniova co podporuje UA odejit s EU nechce a je v Aspen Institute ona je to sami co Babiš s Havličkem i hujerské Španělsko se s toho muže dostat pokud bude ve vládě strana VOX v Rakousku bude vládnout FPO všude kolem nás posiluji euroskeptické sili jenom v ČR ne 😕😢

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout