Hromadné znásilnění v Berlíně: Zatčen první pachatel – Somálec

Hromadné znásilnění v Berlíně: Zatčen první pachatel – Somálec

Nedávno jste si zde mohli přečíst o sérii hromadných znásilnění, k nimž došlo v Berlíně. Dosud panovalo zaryté mlčení k popisu či identitě pachatelů, takže bylo celkem jasné, že jde o příslušníky obohacujících kultur.

To se nyní potvrdilo minimálně v jednom z těchto případů, při kterém  byla nejen hromadně znásilněna žena, ale byl také pobodán její partner.

K tomuto znásilnění došlo v Görlitzer Parku v Berlíně-Kreuzbergu. V tomto parku, který je ve městě proslulý i prodejem drog, došlo také k dalším hromadným znásilněním, otázka tak je, zda se dopadený pachatel nepodílel i na nich.

Jak ve čtvrtek oznámila státní zástupkyně Karen Sommerová ve společném tiskovém prohlášení justice a policie, podezřelý byl zatčen. Zatykač na něj byl vydán pro naléhavé podezření ze znásilnění.

22letý podezřelý je nyní ve vazbě. Podle vrchního státního zástupce Sebastiana Büchnera je zatčený muž ze Somálska.

Státní zástupkyně zdůraznila: „Další podezřelí jsou stále vyšetřováni.“

Zločin se stal 21. června v Görlitzer Parku. Řekla: „V časných ranních hodinách několik mužů údajně znásilnilo 27letou ženu. Navíc její přítel, také 27 let, byl údajně zraněn noži a sražen na zem. Oběma obětem byly údajně ukradeny i cennosti.“

Dříve Stephan Weh, berlínský zemský předseda policejních odborů, hovořil o prvních zatčeních v prohlášení o bezpečnostní situaci v parku.

Nejprve Weh obhajoval kontroverzní strategii berlínské policie. Požádal o pochopení pro skutečnost, že policie z vlastní iniciativy nezveřejňuje informace o znásilnění.

Ale pak řekl: „Při komunikaci musí mít policie vždy na paměti, aby neohrozila vyšetřování. V tomto případě, s ohledem na první zatčení, lze říci, že obezřetný a zdrženlivý přístup se vyplácí.“

To znamená, že podezřelí zodpovědní za červnový trestný čin již byli identifikováni, ale z nějakého důvodu identitu ostatních pachatelů berlínská policie tají.

Kolik podezřelých z hromadného znásilnění bylo identifikováno a zatčeno, není zatím známo.

Podle aktuálních statistik došlo od konce ledna do června v Görlitzer Parku k osmi závažným trestným činům znásilnění či sexuálního nátlaku. Kromě toho došlo ke 13 „dalším sexuálním trestným činům“.

Jen v tomto roce jde na tomto místě už o 21 přečinů tohoto druhu (ve statistice není uveden červenec)!

A to není známo, kolik dalších znásilnění oběti ani nenahlásily. Třeba jen proto, aby nebyly nazvány rasistkami…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Hromadné znásilnění v Berlíně: Zatčen první pachatel – Somálec

  1. V kontexte nárastu kriminality /a po roku 2000 aj liberálneho fašizmu a imperializmu/ sa dá pád Berlínskeho múru a zjednotenie Nemecka považovať za zločiny proti ľudskosti…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout