Nigel Farage vypovídá o tom, proč mu banka pozastavila účet: Brexit, setkání s Djokovičem a rasismus

Nigel Farage vypovídá o tom, proč mu banka pozastavila účet: Brexit, setkání s Djokovičem a rasismus

Jistě jste také v poslední době zaznamenali zprávy o pozastavení účtu „otce Brexitu“ Nigela Farage. Psal o něm i mainstream, pouze nepřiznal skutečné důvody pozastavení Farageova účtu, ale naopak – jako obvykle – šířil nepodložené lži.

Důvodem byly samozřejmě jeho politické názory, což nyní jasně dokládají i dokumenty, které se podařilo Farageovi získat. Je tak již zcela bezpochyby potvrzeno, že jde o dalšího z řady odpůrců systému, kteří byli potrestáni tím, že jim byl zrušen či zablokován bankovní účet.

Vůdci Brexitu Nigelu Farageovi byl na konci června zrušen bankovní účet, jak odhalil ve videu níže. Nyní Farage odhalil důvod: Podle složky, kterou o něm Coutts bank sestavila, se stal terčem kvůli svým politickým názorům, včetně údajného „rasismu“, „Brexitu“ a rozhovoru s tenisovou hvězdou Novakem Djokovićem.

Farage v článku pro Daily Telegraph říká, že jeho osud byl zpečetěn na zasedání bankovního „výboru pro riziko reputace bohatství“ 17. listopadu 2022.

„Manažeři se dohodli, že jakmile mi vyprší hypotéka, budu z banky vyhozen. Vím to, protože prostřednictvím žádosti o přístup subjektu jsem viděl 36stránkovou zprávu o dohledu ve stylu Stasi, která byla na této schůzce použita k ospravedlnění této mimořádné akce. Tato zpráva je, upřímně řečeno, šokující.“

Na rozdíl od tvrzení BBC a Financial Times o tom, že Farageův účet klesl pod práh banky, zpráva několikrát uvádí, že jeho „ekonomický přínos je zdravý a jeho finanční prostředky jsou dostatečné k udržení na komerčním základě“, píše Farage

„Dokonce uznává, že jsem pozitivním čistým finančním přispěvatelem do banky. Kdokoliv v Coutts, kdo si myslel, že je chytré krmit spřátelená média otevřeným lhaním o mně, velmi špatně odhadl situaci.“

„Tato zpráva dokazuje, že s každým zákazníkem, který zastává i vágně konzervativní názory, bude v Coutts Bank zacházeno s opovržením,“ píše Farage.

„Moje přátelství s rodinou Novaka Djokoviče, který stál pevně za svým přesvědčením, že by měl mít svobodu volby, zda se nechá očkovat proti covidu, je uvedeno v obžalobě. Stejně tak moje retweetování roubíku Rickyho Gervaise a moje víra v opuštění Evropské úmluvy o lidských právech. Co mají tyto věci společného s mým bankovním účtem?“

Farage označuje tón zprávy za „obviňující a vyčítavý“. Poznamenává, že „Brexit“ je zmíněn 86krát a „Rusko“ 144krát. Zpráva také opakuje pomlouvačné poznámky labouristického poslance Sira Chrise Bryanta, že Farage obdržel 548 573 liber „od ruského státu“.

„Vždy jsem říkal, že po Brexitu a vítězství Donalda Trumpa v Americe v roce 2016 globalistická elita tvrdě pracovala, aby podkopala ty, kteří stojí v čele všeho, co ohrožuje status quo. V tom to bylo podníceno mainstreamovými médii v Británii a Americe,“ píše.

„Věřím, že to vypovídá více o myšlení lidí z vyšší střední třídy, kteří pracují v londýnském bankovním průmyslu, než o mně. Pravdou je,“ poznamenává Farage, „že v posledních letech byla většina veřejných a soukromých korporátních institucí uchvácena novým druhem extrémního liberalismu, který je paradoxně vysoce neliberální.“

Spis, který vedla banka, kritizuje jejího prominentního zákazníka Farage za to, že „se neztotožňuje s názory banky“ a naznačuje, že musí být vyloučen, „protože nepodporuje rozmanitost, politiku a účel banky Coutts, jako by Británie byla politickým režimem a já jsem disident,“ obviňuje Farage.

Farage se ptá: „Co by si měl kdokoli z nás myslet o tomto slově účel? Protože účelem banky je pravděpodobně jednat bezúhonně a vytvářet zisk pro akcionáře.“

Poznamenává, že největším akcionářem Coutts je britský stát, který vlastní 38,6 % Royal Bank of Scotland, k níž Coutts patří, spolu s velkou britskou bankou NatWest se svými 19 miliony zákazníků.

Farageovi byl odmítnut účet 10 dalšími bankami. K tomu poznamenává. „Nyní je malá nebo žádná vyhlídka, že budu mít znovu bankovní účet ve Velké Británii. Díky bohu, že v 21. století existují prostřednictvím fintech společností jiné způsoby, jak přijímat a provádět platby. Stále nepotřebuji bankovní účet, ale přežiju.“

Farage, který hodná banku žalovat, na závěr upozornil, že jistě nebude jediný, lze předpokládat, že další odpůrci systému budou následovat. Farage také vyzývá konzervativce z bojkotu těch bank, které takto jednají, aby poznali efekt piva Bud Light, nyní masově bojkotovaného v USA.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 21 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Nigel Farage vypovídá o tom, proč mu banka pozastavila účet: Brexit, setkání s Djokovičem a rasismus

  1. Po bezpodmínečné kapitulaci Ukrops to začne nanovo. Rothschilds vymyslej, že si do nosních dírek nalepíte špagáty, na které si přivážete závaží. Pak budete hlavou točit sem a tam, než pobijte všechny tse tse muchy, šířící nový kokotapičus. Však vás Bill Gates prorocky varoval, bando! Pokud to neuděláte, pro změnu vám Rothschilds obstaví účty, Fialaboys vás zapnou do pytlů a Babišboys váma pohnojej Agrofert pole.

  2. Netrúfam si ani tipovať, či iný známy britský vlastenec známy politicky nekorektnými názormi a radikálnym programom svojej strany BNP – bývalý europoslanec Nick Griffin – má nejakú slušnú prácu.

  3. Riešenie je pritom úplne jednoduché – bojkotovať danú banku a informovať všade o jej FAŠISTICKÝCH MANIEROCH.
    Preniesť si účet inde alebo ho len zrušiť.
    Masovo.
    Dovi-dopo.

  4. Řešení je velmi prosté. Já potřebuji banku? Nebo banka potřebuje moje peníze aby si s nimi pohrávala? Aby mě kontrolovala komu platím, co nakupuji, jaký mohu mít maximální výběr svých vlastních peněz, aby mi zablokovala převody nebo obstavila účet z důvodu mých sociálně – politických názorů.. Takže vybrat hotovost, zrušit účty v bankách a pořídit si doma a ve firmách slušný trezor. KDO KOHO potřebuje?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout