Konec mužů v globální ženské cyklistice, trans budou mít svoji kategorii

Konec mužů v globální ženské cyklistice, trans budou mít svoji kategorii

Konečně jedna dobrá zpráva ze sportu, kde je v posledních letech mnohem důležitější prosazování ideologie než sport samotný.

Začalo to především poklekáváním za rasisty z BLM, pokračovalo nošením duhových pásek na turnajích a končí to muži v ženských sportech.

Případy, kdy muži vyhrávají v ženských kategoriích poté, co se prohlásili za ženu, přibývají a po celém „pokrokovém“ světě jich jsou již stovky.

Není snad týdne aby se v některé západní zemi neobjevili  na prvních příčkách sportovních soutěží v ženských kategoriích biologičtí muži.

Mnoho sportovkyň již proti mužům v ženských sportech protestuje a zejména v některých státech USA je degradace ženského sportu alarmující.

Na lokálních úrovních pak zřejmě tuto praxi změní jen změna politiky, ale existují i globální soutěže, které pak nastavují vlastní pravidla.

Poté, co nedávno zakázala Světová atletika účast biologických mužů v ženských kategoriích na mezinárodních soutěžích, nyní k témuž přikročila také cyklistika.

Radikální globální trans hnutí utrpělo v pátek velkou ztrátu.

Jak uvedla ESPN, Mezinárodní cyklistická unie (UCI) oznámila, že trans ženy (biologičtí muži) již nebudou moci soutěžit v ženské kategorii.

UCI odhalila, že trans ženy budou soutěžit v nové kategorii nazvané muži/open. To znamená, že budou ve skutečnosti závodit proti dalším biologickým mužům, zatímco jim bude umožněno identifikovat se jako trans. Nová pravidla vstoupí podle ESPN v platnost v pondělí

UCI vydala toto prohlášení, ve kterém oznamuje nové změny:

Na mimořádném zasedání, které se konalo 5. července, se řídící výbor UCI rozhodl upravit stávající pravidla UCI týkající se práva transgender sportovkyň účastnit se soutěží v mezinárodním kalendáři UCI.

Od nynějška budou mít transgender sportovkyně, které přešly mužskou pubertou, zakázáno účastnit se ženských akcí v mezinárodním kalendáři UCI – ve všech kategoriích – v různých disciplínách.

ESPN poznamenává, že organizace UCI dosud umožňovala biologickým mužům se sníženým testosteronem účastnit se ženských akcí. Souhlasila s dalším pohledem na svá pravidla poté, co se Američan Austin Killips stal prvním biologickým mužem, který letos vyhrál ženský etapový závod UCI

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Konec mužů v globální ženské cyklistice, trans budou mít svoji kategorii

  1. Len tak mimochodom, organizátori cyklistických pretekov v Katare, Bahrajne a Spojených arabských emirátoch /všetky tieto krajiny intenzívne investujú do cyklistiky/ zrejme nebudú váhať a transkám účasť jednoducho zakážu…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout