Holandsko: „Nemá cenu demonstrovat, zaujmeme tvrdší linii,“ říkají farmáři poté, co jejich protest potlačila policie

Holandsko: „Nemá cenu demonstrovat, zaujmeme tvrdší linii,“ říkají farmáři poté, co jejich protest potlačila policie

Včera se vydali do Haagu farmáři z celého Holandska, aby v traktorech obklíčili tamní Sněmovnu, jejíž většina souhlasí s jejich vyvlastněním a také likvidací části těch zemědělců, kterým bude umožněno pokračovat, ale za velmi omezených podmínek.

Více než třetina farem má být zcela zrušena, mnoho dalších bude provozováno za takových podmínek, které je dřív či později dovedou do krachu (např. omezené hnojení) a ti farmáři, kteří budou nuceni skončit podnikání, mají zákaz začít kdekoli jinde na území EU.

Holandsko je jen předzvěst toho, co se chystá jinde, ostatně, například v Irsku již následují jejich příkladu. Další země budou díky ničivé bruselské politice zeleného údělu následovat.

Farmářská organizace Farmářské obranné síly (FDF) demonstrovala ve čtvrtek v Haagu. Mnoho zemědělců přijelo do Hofstadu se svými traktory, ale byli zastaveni  policií nasazenou v masivním množství.

Jos Ubels z FDF řekl před kamerou v Ongehoordu v Nizozemsku, že návrh zemědělské dohody obsahuje katastrofální opatření. „To bude stát náš sektor v Nizozemsku hodně,“ říká Ubels. „To prostě nedopustíme.“

„Brzy to dopadne tak, že Holanďan už nebude moci kupovat zdravé holandské potraviny za málo peněz, ale bude muset koupit všechny falešné odpadky, které k nám budou dovezeny,“ pokračoval.

„To bychom v Nizozemsku neměli chtít,“ zdůraznil Ubels.

Vůdce FDF Mark van den Oever řekl, že tento kabinet musí „skončit“ a že CDA musí do rozhodnutí vlády hodit vidle. CDA (křesťanští demokraté) je jednou z koaličních vládních stran. Dříve ji hojně volili zemědělci, aby je záhy zradila.

Farmáři se shromáždili u budovy Sněmovny, ale byli posláni do nedalekého Malieveldu. Na otázku, zda mají takové demonstrace ještě smysl, farmář Jos Stuijt odpověděl: „Už nemá smysl demonstrovat, zaujmeme tvrdší přístup. Opravdu zaujmeme tvrdší linii.“

„Demonstrace je právo. Právo. A co dělají teď? Není to normální. To už ani v této zemi nesmíme. Nyní budou rozhodovat o naší půdě, o našem majetku. Pokud nám mohou vzít majetek, mohou nám také vzít domy,“ varoval Stuijt.

„Každý Holanďan by to měl pochopit.“

K uvedenému už jen připomínám, že celá tato fašistická politika přichází z EU. Není nic horšího než setrvání v EU. Lze jen doufat, že v referendu, které Holandsko za několik měsíců čeká, to pochopí většina tamních občanů…

Na videu můžete vidět policii, jak násilím odvádí vyvlastňované farmáře, kteří se snažili dostat do tamní Sněmovny (video je jen v holandštině):

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 27 Průměrně: 5]

9 thoughts on “Holandsko: „Nemá cenu demonstrovat, zaujmeme tvrdší linii,“ říkají farmáři poté, co jejich protest potlačila policie

  1. Poněkud pitomí policisti, když rozháněj protesty spoluvobčanů rolníků, kteří živěj jejich rodiny chlebem, mlíkem, masem, vovocem a zeleninou. Zato nerozháněj žranice neužitečnejch zlomyslnejch biorobotů, co vymejšlej idiotský chujoviny. No neposral se svět?

  2. Musíme se na to připravit až tyhle protesty dorazí k nám já jsem připravený zabíjet policajty, politiky, lidi co jsou proti lidem. Akumuluje se ve mě takový vztek, že až to dorazí k nám do ulic. Jsem připraven bojovat a zabíjet za lepší budoucnost. Rači padnu za svobodu než abych žil jako otrok. Jsem připraven vzít cizí život i položit svůj. Jo a ty policajti jsou fakt hloupý jdou proti sobě no musíme je zabit za hloupost. Je to smutné.

    1. musime se na ty Zmrdy připravit kupovat zbraně a učit se bojovat chodíš aspon na treninky nějakeho bojového uměni umět se rvát i s policajty na to už musíš mít talent nebo tě umlati obušky ten bojovy styl se ti bude hodit nějakej si vyber co se ve tvém regionu trenuje a přihlaš se

  3. Vyvlastnění půdy je jen začátek, budou následovat domy, byty, firmy. Proč? Protože vlastnění čehokoliv přináší svobodu, a oni nenávidí svobodu obyčejných lidí tak strašně, že jim vezmou i střechu nad hlavou a pak jim vezmou děti, protože se o ně rodiče nebudou moci postarat – a děti dají na hraní pedofilům co uzavřou manželství/vzpomínáte, jak úchylové říkali, že registrované part. je maximum a víc chtít nebudou?/. Přemýšlejte, domýšlejte události dál do konce. Holandsko je jen takový pokusný balonek, jak to vovce spolknou.

  4. Předpokládám že farmáři nejen v NL brali z fondů EU velké dotace a jsou zadlužení, takže teď nemůžou ani pípnout jen držet huby a otočit traktory. Smluvně se zavázali ,podepsali určité podmínky, jinak by museli ty peníze vrátit .Další peníze na činnost nedostanou a mají je v hrsti. Z EU není možné vystoupit i kvůli dotacím kterými si státy zavázali, je to jako mafie . Globalčíci to mají dobře ošéfované nejsou hloupí jako lidé které zotročili. Možný je jen promyšlený odpor ,žádné násilí, protože SR i ČR podepsali souhlas s amerikánskými základnami a v případě potřeby jsou tu za moment /podobnost s r.68 čistě náhodná/. Co se týče pomáhat a chránit jsou tu pro vládu ne pro lidi .Kdo ještě neví proč mají policajti nadstandartní platy,náborové příspěvky a mnoho dalších výhod včetně předčasného důchodu ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout