Čínský ministr obrany říká, že střet s USA by byl pro svět nesnesitelnou katastrofou

Čínský ministr obrany říká, že střet s USA by byl pro svět nesnesitelnou katastrofou

Dnes naši čelní propagandisté přinesli zprávu, že se vláda chystá na válku. Hrozbou je údajně Rusko a Čína. Rusko netřeba komentovsat, jen podotýkám, že pokud by si Rusové vytvářeli základny v Mexiku, USA by jistě nějak zareagovaly.

Ale naše vláda válečných štváčů sdělila, že je pro nás nebezpečím také Čína. Nikdy jsem ovšem neslyšela o tom, že bychom Čínu jakkoli zajímali.

Naopak, země dost citlivě vnímá, že ji obkličují americké základny – a to z mnoha stran. Také vnímá manévry kolem Tchaj-wanu, jehož obyvatelstvo  – alespoň podle výsledku loňských komunálních voleb – má již jejich prozápadní prezidentky plné zuby.

Loňské komunální volby totiž na celé čáře prohrála, zatímco většinu postů v zastupitelstvech měst – včetně metropole – získala pročínská strana. To jen tak na okraj, ale dlouhodobě je mi známo, že politiky přání většiny voličů nikterak nezajímá.

Zdá se tedy, že samotným Tchajwancům jejich blízkost k Číně nikterak nevadí, ale vadí jim válečné štváčství amerických jestřábů, kteří s pomocí svých lokajů Čínu obkličují a netají se tím, že počítají s možností, že by se po Ukrajině stal právě Tchaj-wan dalším bojištěm.

Naše lokajská vláda je samozřejmě i v tomto ohledu s USA v plném souladu. A zřejmě i proto má Jasánek Lipavský pocit, že nás tisíce kilometrů vzdálená Čína nějak ohrožuje.

Ta ovšem podle vyjádření – na rozdíl od šílených jestřábů v USA – o ozbrojený konflikt nemá zájem.

Čínský ministr obrany Li Shangfu o víkendu na bezpečnostním summitu Shangri-La Dialogue řekl, že jakýkoli potenciální budoucí konflikt mezi Spojenými státy a Čínou by přinesl nesnesitelnou katastrofu pro svět.

Dodal však, že obě soupeřící mocné země by měly být schopny růst společně a vyhnout se konfrontaci. Jeho slova přišla, když USA odsoudily to, co nazvaly nebezpečnými a agresivními manévry čínské válečné lodi námořnictva PLA v Tchajwanském průlivu, když americký torpédoborec USS Chung-Hoon v sobotu průlivem proplouval.

„Je nepopiratelné, že vážný konflikt nebo konfrontace mezi Čínou a USA by byly pro svět nesnesitelnou katastrofou,“ řekl Li.

Na konferenci nejvyšší čínský obranný vůdce odmítl bilaterální schůzku se svým americkým protějškem Lloydem Austinem, ale došlo alespoň k srdečnému potřesení rukou.

Li, který se ujal svých funkcí v březnu, navíc řekl, že Čína věří, že velká mocnost by se měla chovat jako velmoc, místo aby provokovala blokovou konfrontaci ve vlastním zájmu.

Naléhal, aby Washington „podnikl konkrétní kroky“ k nalezení společného konsensu s Čínou a zvrátil trend spirály vazeb, který se projevuje a zintenzivňuje od sestřelení  čínského „špionážního balónu,“ který se proletěl nad USA na začátku února.

Aniž by konkrétně zmiňoval USA, Li také řekl na obranném summitu o víkendu, že některé země praktikují výjimečnost a dvojí standardy a slouží pouze svým zájmům na úkor jiných a řídí se pravidly malého počtu zemí.

Zdůraznil, že Čína zůstává silně proti vnucování vlastní vůle ostatním, upřednostňování vlastních zájmů před zájmy ostatních a prosazování vlastní bezpečnosti na úkor ostatních.

V současné době si Washington a Peking vyměňují ostrá slova ohledně výše zmíněného sobotního střetu  mezi americkou a čínskou válečnou lodí u Tchaj-wanu…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Čínský ministr obrany říká, že střet s USA by byl pro svět nesnesitelnou katastrofou

 1. No určitě se ti Číňani dostali do konfliktu v Hudsonově zálivu, nebo někde u pobřeží USA…
  I takové Timesy to takhle humorně okomentovali….

 2. Mimořádná zpráva benjamína Fulforda

  Když jsem si přečetl zprávu o tom, že Bidenova sr*čková show dostane další peníze, dostal jsem záchvat zuřivosti a kontaktoval jsem nejrůznější lidi, abych se s tím pokusil něco udělat. Promluvil jsem u kanadského vojenského tribunálu a přesně jsem vysvětlil, jak proti Castro-Trudeauovi právně postupovat. Setkal jsem se s japonskými pravicovými politiky, policisty a vojáky a vysvětlil jsem jim, jak legálně postupovat i proti šiřitelům vakcín. Telefonoval jsem s Rusy, lidmi z Pentagonu, CIA, MI6 a dalšími, a požadoval jsem, aby se jednalo.

  Zdá se, že problém je v tom, že z asijského pohledu je lepší, když je americká vláda musí poslouchat, protože si potřebuje půjčit víc, než když USA vyhlásí platební neschopnost. Čím déle to bude pokračovat, tím slabší budou USA a tím silnější budou Asiaté. To je zřejmě skutečný důvod, proč nechali Bidenovu show pokračovat. Proto bude záležet na nás, zda budeme jednat. Pokud se tedy cítíte frustrovaní, podnikněte prosím kroky vy osobně. Zvedněte telefon, zavolejte politikům, policii atd. a požadujte akci. Kdyby každý čtenář zvedl telefon a požadoval akci, stalo by se toho více.

  https://tadesco.org/mimoradna-zprava-od-benjamina-fulforda/

 3. Česko a celá Evropa zajímá komunistickou Čínu , jako odběratele jejich výrobků , surovin a stejně ,jako Chujlostán(Rusko) , lobuje za své zájmy manipulací a podplácením všech progresivistických ,nacionalistických organizací a v ne poslední řadě po.ranců Evropského parlamentu v čele s jejich zločineckými komisemi. Proto tu máme ten za.raný NGD a sním elektro-debilitu. Viníkem je nenažranost politiků ,pošuků ať levičáckých ,tak pravičáckých.

 4. Politika má celosvětově plnou hubu zeleného údělu a neshody bude řešit chřastěním zbraní, které zušlechťují životní prostředí dle modelů UA, Sýrie, Irák, Afgan… bych blil nebo jako morče zdrhnul

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout