Skutečně někdo věří, že agresorem je ten, kdo je obkličován?

Skutečně někdo věří, že agresorem je ten, kdo je obkličován?

Při pohledu na titulní obrázek (a vybavení si podobného obrázku, který ukazuje další americké základny v Evropě) vlastně musí každého myslícího člověka napadnout totéž.

Po celém světě nenajdete jinou zemi, která by tak důkladně obklíčila vojenskými základnami své konkurenty. Pak se ovšem naskýtá otázka, proč má tolik lidí doslova vymytý mozek a věří mainstreamové pohádce o tom, že toto obkličování není agrese, ale obrana.

Americké impérium chce, abychom věřili, že vojenské obklíčení jeho dvou hlavních geopolitických rivalů je obranným opatřením – a nikoli aktem extrémní agrese.

Manipulátoři, kteří nám vládnou (ať už ve vládě či v EU), po nás vyžadují, abychom věřili mnoha extrémně hloupým příběhům, jejichž sepsání by snad dnes vydalo na knihu. A toto je jeden z nich.

Názor, že americké vojenské obklíčení Ruska a Číny je spíše aktem obrany než aktem agrese, je tak zjevně idiotský, že každý, kdo se nad tím zamyslí dostatečně kriticky, jej okamžitě zavrhne jako totální nesmysl, a přesto je to mainstreamový narativ po celém západním světě a miliony lidí jej přijímají jako pravdivý.

Protože v tom je síla propagandy, která lid stejným způsobem ovlivnila i v mnoha dalších názorech – od očkování až po klimatickou agendu. To jen dokazuje, že většina lidí neumí přemýšlet, ale pouze přejímat informace z propagandy. 

Stává se to o to absurdnějším, čím víc o tom přemýšlíte. Zdůvodnění propagandistů v podstatě zní: „USA spěšně obklíčily své hlavní geopolitické konkurenty válečnými stroji, aby jim zabránily v agresi.“

Říkají: „Nemůžeme dovolit, aby se národy zapojily do nekontrolované vojenské agrese, takže bylo třeba celou tuto válečnou mašinérii přesunout na druhou stranu planety, k hranicím našich klíčových strategických rivalů.“

Dokážete si představit něco bláznivějšího? 

A umíte si představit, že by se aktuálně obkličovaná Čína rozhodla ze stejného důvodu zřídit několik základen v Mexiku nebo v jakékoli zemi latinské Ameriky? Nic podobného by USA nepovolily. Režim, který by v dané zemi dal něčemu podobnému zelenou, by hezky rychle padl. Rozhodně by se Číně nepodařilo položit ani základní kámen pro takovou základnu.

To nepopiratelně znamená, že USA jsou v těchto konfliktech agresorem. Byly agresorem, když rozšiřovaly NATO a začaly dělat z Ukrajiny de facto člena NATO, a jsou agresorem, když urychlují své obklíčení Číny a připravují se otevřít stavidla dodávkám zbraní Tchaj-wanu.

Když USA dělají na hranicích svých geopolitických rivalů věci, které by těmto rivalům nikdy nedovolily, pak jsou agresorem a vše, co jejich rivalové dělají, je obranná reakce na tyto agrese.

Takto se centralizované americké impérium vždy chová. Neustále útočí, hladoví a ohrožuje národy, které odmítají být poslušnými vazaly. Ve své samozvané roli vůdce takzvaného „mezinárodního řádu založeného na pravidlech“ pak spolu se svými lokaji uvaluje na neposlušné země sankce.

Jakmile se tyto agrese setkají s byť jen sebemenším odporem, tak potom USA jednají, jako by byly pouhým pasivním svědkem nevyprovokovaných agresí neposlušných národů.

Ale Impérium není pasivní, není nevinné a je primárně zodpovědné za extrémně nebezpečné současné a vznikající konflikty, kterých jsme svědky na světové scéně. 

Americké impérium – či spíše za ním stojící Deep state –  nás všechny ohrožuje ve svém posledním zoufalém úsilí o zajištění unipolární planetární hegemonie dříve, než převezme moc multipolarita, tím, že vede šíleně agresivní akce na hranicích jaderně vyzbrojených národů, které zpochybňují jeho moc.

O to důležitější bude, kdo v USA ve volbách příští rok převezme moc. Pokud to nebude někdo, kdo je schopen moc Deep state zastavit, pak také nebudou možné žádné změny ani v Evropě, která je nyní v silně podřízeném postavení…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 34 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Skutečně někdo věří, že agresorem je ten, kdo je obkličován?

  1. Že je někdo obkličován ještě neznamená, že je v právu. Rusko vedlo války nepřetržitě od svého založení v roce 907, snad jedenkrát tam bylo 20 let míru. Jinak je to 1000 let nepřetržitého násilí a agresivních válek. Nebo snad někdo chce vážně tvrdit, že se Rusko stalo nejrozlehlejším státem na světě používáním dobrého slova, slušného chování a respektu k sousedním národům? https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_v%C3%A1lek_se_zapojen%C3%ADm_Ruska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout