Seymour Hersh: Polsko a další evropské země tajně naléhají na Zelenského, aby ukončil válku s Ruskem

Seymour Hersh: Polsko a další evropské země tajně naléhají na Zelenského, aby ukončil válku s Ruskem

Poté, co z první ruky odhalil operaci vedenou USA, která vyhodila do povětří plynovod Nord Stream II, držitel Pulitzerovy ceny, novinář Seymour Hersh má nyní nový výbušný článek na Substacku o situaci na Ukrajině, týkající se jak chybného toku informací v Bidenově administrativě, tak překvapivého vývoje v Evropě, který by mohl výrazně ovlivnit vývoj 15 měsíců trvajícího vojenského konfliktu.

Úniky z Pentagonu odhalily, jak chce ukrajinský prezident Zelenskyj zaútočit dále na ruské území.

Citujíc zpravodajské zdroje, Hersh uvádí, že jeho touha přenést válku do Ruska nemusí být jasná americkému prezidentovi a vedoucím poradcům zahraniční politiky v Bílém domě.

„Americký prezident Joe Biden získává neúplné zpravodajské informace o ukrajinském konfliktu,“ napsal na svém webu americký investigativní novinář Seymour Hersh.

„Bylo mi řečeno, že některé z lepších zpravodajských informací o válce se k prezidentovi nedostanou, a to ne vinou těch, kteří připravují často protichůdná hodnocení,“ řekl.

Biden se údajně spoléhá na brífinky a další materiály připravené ředitelkou Národní zpravodajské služby Avril Hainesovou.

„Většinu své kariéry strávila prací pro ministra zahraničí Anthonyho Blinkena, jehož vazby na Bidena a dohody s ním v záležitostech týkajících se Ruska a Číny sahají desítky let do minulosti.“

Kromě znepokojivého nedostatku klíčových informací, které se dostanou k rozhodovacím úrovním americké vlády, nový Hershův článek také odhaluje slibný vývoj v Evropě.

„Něco jiného se vaří, jak někteří v americké zpravodajské komunitě vědí a tajně informovali, na popud vládních úředníků na různých úrovních v Polsku, Maďarsku, Litvě, Estonsku, České republice, Slovensku a Lotyšsku. Všechny tyto země jsou spojenci Ukrajiny a deklarovanými nepřáteli Vladimira Putina.

Tuto skupinu vede Polsko, jehož vedení se už ruské armády nebojí, protože její výkon na Ukrajině zanechal záři jejího úspěchu u Stalingradu během druhé světové války v troskách.

Skupina zemí tiše naléhá na Zelenského, aby našel způsob, jak ukončit válku – dokonce i tím, že rezignuje, pokud to bude nutné – a aby umožnil proces obnovy svého národa. Zelenskyj neustupuje, podle odposlechů a dalších údajů známých uvnitř CIA, ale začíná ztrácet soukromou podporu svých sousedů.

Jedním z hlavních důvodů, proč východoevropské země chtějí konflikt ukončit, je více než pět milionů Ukrajinců, kteří uprchli do sousedních zemí. Regionální uprchlická krize nebude vyřešena, dokud nebude uzavřena mírová dohoda.“

Hersh také poukazuje na to, že dokonce i ředitel CIA William Burns mění svůj názor na Ukrajinu:

„Šéf CIA William Joseph Burns pokáral Zelenského za případy korupce ve vládě a ozbrojených silách. Američané dokonce dali ukrajinskému prezidentovi seznam 35 lidí zapojených do korupce. Deset z nich bylo od té doby propuštěno.“

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Seymour Hersh: Polsko a další evropské země tajně naléhají na Zelenského, aby ukončil válku s Ruskem

  1. Válku nevede a nefinancuje ani Zelenský ani Putin ale ti nad nimi takže Zelenský nemůže nic ukončit .Může si dát maximálně bílý prášek od nich.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout