Včera a dnes se v EU schvalovaly další šílené klimatické zákony, které nám všem zdraží život

Včera a dnes se v EU schvalovaly další šílené klimatické zákony, které nám všem zdraží život

A na konci se samozřejmě jako vždy dozvíte jak kdo hlasoval…

Tento týden probíhá na půdě Evropského parlamentu mnoho důležitých hlasování. Všechna mají za cíl – jak je to již v případě EU obvyklé – vám co nejvíc ztrpčit váš život.

První dva dny jednání byla věnována uhlíkovým daním, jejich postupnému zvyšování a dalším zákonům na jejichž základě má být údajně Evropa první uhlíkově neutrální kontinent.

Opět je to tedy šikana založená na klimatických lžích, jimž ovšem většina lidí bezmezně věří.

Připomínám, že právě tyto zákony, které mají za cíl „boj proti uhlíku a dusíku“ stojí například za stávajícím vyvlastňováním tisíců holandských farem a omezování provozu mnoha dalších.

Schválením několika právních předpisů v oblasti klimatu Evropský parlament opět nastavil směr k tomu, aby občané v budoucnu již nic nevlastnili.

Cílem je udělat z Evropy první „klimaticky neutrální“ kontinent. Pro ekonomiku a lidi to znamená, že vše bude ještě dražší, jako by nucené restrukturalizační plány nestačily.

Ve Štrasburku většina poslanců Evropského parlamentu schválila plány Evropské komise, aby se Evropa stala „klimaticky neutrální.“ Za tímto účelem bude obchodování s emisemi, které je považováno za nejdůležitější nástroj plánu „Fit for 55“, dále zpřísněno.

V budoucnu si společnosti budou moci koupit tzv. „certifikáty znečišťování“, pokud při své činnosti vypouštějí CO2. Kromě toho má do roku 2034 vypršet platnost bezplatných certifikátů pro společnosti a celkový počet „práv na znečišťování“ se má snižovat rychleji, než se původně plánovalo.

Pro předsedkyni Evropské komise Ursulu von Lejno je to důvod k oslavě, jak uvedla na Twitteru.

Kromě toho budou muset své emise CO2 v budoucnu platit i společnosti ze zahraničí, pokud budou chtít prodávat zboží v EU. EU to ospravedlňuje tím, že chce chránit domácí společnosti – pokud ještě existují – před konkurencí ze zahraničí.

Tato úprava emisí CO2 na hranicích má být zaváděna po částech a bude se plně uplatňovat od roku 2034.

Každý si dokáže představit, na koho budou přeneseny vyšší náklady – samozřejmě na koncové zákazníky. Přímo se to však dotýká i občanů Unie.

Od roku 2027 má být vytvořen nový dodatečný a nezávislý systém obchodování s emisemi (ETS II) pro budovy, silniční dopravu a paliva.

Uhlíkovou daň tak bude nucen platit prakticky každý občan, který vlastní nemovitost nebo auto, ale dotkne se to i těch, kdo bydlí v nájemních bytech, protože majitelé nemovitostí odrazí povinné uhlíkové poplatky v cenách nájmů.

Prozatím má být cena CO2 do roku 2030 omezena na 45 eur. EU se tak údajně chce vyhnout dalším cenovým šokům na čerpacích stanicích a teplárnách.

Emisní povolenky mají být také omezeny a mají být obchodovány v dražbách, cena práv na emise CO2 pravděpodobně také značně vzroste – na úkor spotřebitelů.

Prostřednictvím klimatického programu EU „Fit for 55“ se individuální mobilita – zejména v souvislosti se zákazem spalovacích motorů – stále více stává luxusním zbožím pro několik bohatých lidí, kteří si mohou dovolit produkovat CO2.

Domy v osobním vlastnictví budou také stále méně dostupné a bydlení jako celek se stane mnohem dražším. Je zřejmé, že EU chce stále více omezovat individuální svobody svých občanů.

Za další hřebík do rakve evropské ekonomiky, která je již nyní silně sužována vysokými cenami energií, lze považovat i vypršení platnosti předchozích bezplatných certifikátů CO2 pro společnosti.

V důsledku toho evropské společnosti ztratily svou mezinárodní konkurenceschopnost.

Cla na CO2 zdražují dovoz do EU, ale nezlepšují mezinárodní konkurenceschopnost domácích společností. Důsledky: přemístění podniků, deindustrializace, vyšší náklady pro občany.

Se svým programem ‚Fit for 55‘ vede šílená EU členské země závratnou rychlostí do propasti…

A jak kdo hlasoval za ČR?

Pro hlasovali: Šojdrová, Zdechovský, Polčák, Niedermayer, Gregorová, Peksa, Kolaja, Maxová

Proti: Zadražil, Tošenovský, Blaško, David, Konečná, Charanzová, Hlaváček, Kovařík, Knotek

Zdrželi se: Vrecionová, Vondra, Pospíšil

A jak hlasovali Slováci?

Pro: Jurzyca, Hojsík, Šimečka, Wiezik, Ďuriš Nicholsonová, Pollák, Štefanec, Lexmann, Bilčík

Proti: Uhrík, Radačovský

Zdrželi se: Beňová

Na závěr bych chtěla upozornit na to, že k obnoveným kvótám, o kterých jsem se zde zmínila včera, se bude hlasovat ve čtvrtek. Hlasování by nemělo být tajné, takže se samozřejmě dozvíte, kteří z europoslanců by chtěli ze své země vytvořit multikulturní peklo….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 22 Průměrně: 4.9]

8 thoughts on “Včera a dnes se v EU schvalovaly další šílené klimatické zákony, které nám všem zdraží život

  1. Tí čo hlasovali ZA alebo sa alibisticky zdražali, k múru a osud Chauchescu ! Je to škodná, kriminálna banda debilov !!! Ja viem, nezabiješ… ale aj križiaci zabíjali ! Žaba sa varí a tupé ofce im to žerú… už sú posadnutí klimatickým podvodom a učia tomu aj vlastné deti ! Nuž nech sa stane a potom si vychutnám ich biedu a plač !!!

  2. čo tak čakať od Uršuli lajnovej. Idiot a ku všetkému nenažraná a chantiva. tento odpad ľudstva si nárokuje že ona je trón boží a pritom sa stala najväčší odpad ľudstva aj zo svojím buzeranskym mužom luciferom Bergogliom. Ich podvody a to do hĺbky budú ukázané. pripravte si pukance. to bude ešte len smiechu, aký títo dvaja sú debili. A čo všetko boli schopní urobiť len aby boli tam kde sú teraz.

  3. Drvivá väčšina europoslancov zvolených v ČR a SR je židovského pôvodu /Pollák je Cigán/ . Ešte aj samozvaný vlastenec Uhrík odmieta vystúpenie z EÚ , za svoje vzory označuje fašistických a iredentistických diktátorov Orbána s Kaczynským a za svoju vlasť považuje Izrael a nie Slovensko.

  4. Fakta:
    Priroda produkuje sama 95% CO2, lidstvo kolem 5%. Z tech 5% produkuje Evropa 6%, t.j. 0.3% celkovych emisi CO2. Kdyby byla Evropa CO2 neutralni, snizi se emise CO2 celosvetove o pouhych 0.3%. Jaky to asi muze mit vliv na oteplovani? Za poslednich 200 let se zvysil obsah CO2 v ovzdusi (priblizne) z 0.03% na 0.04%, t.j. o 0.01%. Mozna je to vliv prumyslove revoluce. Kazdy rok tak lidstvo zvysuje obsah CO2 v ovzdusi kolem 0.00005%. Jaky to muze mit vliv na pocasi? Ptal jsem se jedne pribuzne, delajici na toto thema doktorskou praci ve Svedsku. Nebyla schopna odpovedet jedinou otazku, pritom ten vypocet je na urovni zakladni skoly, (kterou asi “zeleni” uspesne neabsolvovali. Pritom zavedli EU-idioti v EU nesmyslne a vlastne spise nebezpecne “denni sviceni” vozidel cimz se zbytecne spali denne miliony litru pohonnych hmot (spaleni 1 kg pohonnych hmot zpusobi kolem 2.5 kg CO2 a jizda s tlumenym svetlem zpusobi spaleni kolem 0.5 l pohonnych hmot za hodinu, LED svetlo kolem 0.1l).
    Inteligentni pratele, piste tyto skutecnosti vsude kde je jen mozne, i kdyz si myslim, ze zelenou EU debilitu neni mozne argumenty zvratit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *