Kanárské ostrovy opět hlásí zvýšený invazní nápor, během 24 hodin připluly stovky Afričanů

Kanárské ostrovy opět hlásí zvýšený invazní nápor, během 24 hodin připluly stovky Afričanů

Zatímco Itálie již dlouhodobě v důsledku invaze kolabuje, což vládu iniciovalo k tomu, aby vyhlásila výjimečný stav, také všechny další invazní trasy jsou zatížené. A to jak trasa balkánská, tak další hlavní cesta – přes Španělsko.

Je to jen pár dnů co odrazili pokus o přechod stovek ilegálů v Melille a nyní hlásí další stovky nově příchozích za pouhých 24 hodin také Kanárské ostrovy.

Každopádně již invaze ze všech směrů dávno překročila rekordní rok 2015, nicméně letos to přesto není téma. Tedy alespoň to není téma v celé Evropě, protože v EU to bylo předchozí dva dny hlavní téma hned několika různých hlasování.

Invazní nápor je totiž  natolik velký, že státy jako Itálie, Řecko, Španělsko nebo Kypr již žádají přerozdělování. A k tomu by také mělo na základě včerejšího hlasování dojít.

Kanárské ostrovy navíc čeká začátek hlavní turistické sezóny, která tam probíhá od začátku května do konce října, takže se potřebují této „zátěže“ zbavit. A zdá se, že bude co přerozdělovat…

Bilance příchozích přistěhovalců na Kanárské ostrovy během této středy dosáhla téměř 350 osob, které během dne přivezly lodě pobřežní stráže.

Salvamento Marítimo (pobřežní stráž) sdílela fotografie z několika operací, včetně jedné, kde bylo 58 mužů ze subsaharské Afriky vytaženo z kánoe a odvezeno na Gran Canarii:

Obraz

Dalších více než 230 migrantů bylo vytaženo ze čtyř lodí, které vyplouvaly z přístavních měst v Maroku a Západní Sahaře:

ObrazObraz

Poslední plavidlo s 60 pasažéry dorazilo poblíž přístavu Arguineguín na Gran Canarii.

Lodě španělské pobřežní stráže – podobně jako v Itálii – neslouží k ochraně hranic, ale pouze jako další pašerácká neziskovka dotovaná EU.

A nyní má být všechno toto obohacení přerozdělováno do méně obohacených zemí, jak právě schválil europarlament…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Kanárské ostrovy opět hlásí zvýšený invazní nápor, během 24 hodin připluly stovky Afričanů

  1. Kdyz tohle stehovani zaclo, bylo videt vzdy prvni maminy s deckama a po par letech, jen mlade muze. Rada bych je videla prijizdet s kozama nebo oslicema, aby nam zde v Evrope neznasilnovala devcata. Doma na to lezou take, tak proc ne tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout