Zelený úděl EU se sankcemi plní svůj účel – z Německa odchází Mercedes Benz

Zelený úděl EU se sankcemi plní svůj účel – z Německa odchází Mercedes Benz

A opět jsme u klimatického hoaxu, který toto všechno umožňuje. Možná i vy jste si všimli, jak mainstream velmi aktivisticky tuto klimaalarmistickou agendu přiživuje.

Bylo celkem jasné, že tzv. „zelený úděl EU“ zemědělství a průmysl  doslova zdecimuje. V případě zemědělství to již vidíme na vyvlastňování farem a likvidacích chovů, v případě průmyslu, který nemálo zasahují také sankce, je to znát na postupném přemisťování nerentabilní výroby mimo Evropu.

Zelený úděl také přikazuje ukončení výroby aut se spalovacími motory, což má velmi tvrdý dopad právě na výrobce automobilů. A zde je třeba připomenout, že jinde ve světě – vyjma Bidenových USA, kde ovšem zřejmě dojde po volbách ke změně politiky – se podobné šílenosti nezavádí nebo jsou zatím jen ve fázi debat.

EU si však celou tu šílenou politiku odhlasovala, takže dopady budou znát v nejbližší době.

Automobilovému průmyslu, zejména německému, nyní nastávají temné časy. V neposlední řadě německá „vlajková loď“ vlastně skončila tím, že EU prosadila konec spalovacích motorů.

To, co bylo  ještě před pár lety zcela jistě odmítané jako hloupý vtip – odchod německého automobilového průmyslu – se nyní naplňuje.

Automobilový průmysl je nyní ve skutečné „řízené“ krizi, alespoň pokud se podíváte na aktuální vývoj. Na vině je zejména plánovaný zákaz spalovacích motorů od roku 2035.

V důsledku toho nyní stále více německých automobilových koncernů musí měnit své strategie. Mezi nimi také tradiční společnost Mercedes-Benz, která se nyní chce stáhnout z Německa.

Bádensko-Württemberský ministr dopravy Winfried Hermann ze Zelených v médiích kritizoval stažení Mercedes-Benzu z Německa. Řekl, že automobilka bude vyrábět auta pouze pro „bohaté.“

To říkal politik od Zelených, kteří staví barikády proti jakékoli automobilové dopravě a jejichž hlavním cílem je návrat Evropy do 19. století.

Automobilka se sídlem ve Stuttgartu představila svou novou luxusní strategii již v roce 2022. Bylo oznámeno, že by se v budoucnu chtěli soustředit na zvláště drahé modely. Winfried Hermann to popsal jako pozvánku pro všechny asijské výrobce.

Mimo jiné čínské automobilky, korporace jako BYD nebo Nio, nyní využívají nevýhod politiky EU pro evropský automobilový průmysl, aby se více prosadily na evropském trhu, především s elektromobily.

Z hlediska kvality se řada modelů již dávno přiblížila vozidlům automobilek na Západě. Naproti tomu německé automobilky se nyní spíše zabydlují v prémiovém segmentu. Stejně tak  Mercedes-Benz  se stažením z Německa.

Ostatní němečtí výrobci automobilů, jako je Porsche, nikdy nevyráběli pro masy, ale zdá se, že i ostatní výrobci se nyní německého trhu vzdávají.

Jen Volkswagen stále nabízí všechny cenové segmenty. Od aut pro každého až po luxusní limuzíny.

Se zaměřením společnosti na luxusní modely dokázal Mercedes-Benz odolat jak problémům s dodávkami, tak čipové krizi.

V nižším cenovém rozpětí zůstává mezera, kterou musí vyplnit zahraniční importované produkty. Protože, jak v médiích vysvětlil Winfried Hermann, aut neubývá, jen se vyrábí v jiných zemích.

Což, jak známo, Zeleným zřejmě nevadí…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Zelený úděl EU se sankcemi plní svůj účel – z Německa odchází Mercedes Benz

  1. No to je pochopitelné, půjde do Číny a nejen mercedes i když už ta levná pracovní síla už bohužel není. Ale česko je v plánu zlikvidovat, takže montovny budou prázdné, a kdo by asi mohl ta auta montovat v evropě už nikdo, takže o co GO!

  2. a tolk lidi na davkach, fiala budeucuravat blahem, no a pak konecne bude z ceska valecna zona, pac hoste Fialy to tak nenechaji, budou okradat domorodce. Zminuje to uz kniha vydana pred lety Prezit nebo zemrit od Alese Prichystala, ktery vybral nekolik pravdepodobnych katastrof, ktera mohou postihnout nasi republiku. a tim mid vetsi snahu se pripravit na zle casy, kdy bude normalni neverit nikomu, pac vas venku okradou o jidlo.

    doporucuji kazdemu dvacetistrankovou zkusenost jednoho ucitele, ktery prozil a sepsal svou zkusenost, kdyz padla tusim Argentina.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout