Itálie stupňuje boj proti klimatickým extremistům

Itálie stupňuje boj proti klimatickým extremistům

Klimatičtí extremisté za sebou zanechávají po celé Evropě nemalé škody. Pomineme-li hmotné škody, které způsobují nejen blokády silnic, ale také řádění klimatických šílenců v galeriích, muzeích a autosalonech, tak minimálně ve dvou případech již došlo v důsledku jejich akcí ke smrti zcela nevinných lidí (viz případy z Německa a Velké Británie).

Ovšem i přes tyto škody jsou ekoteroristé takřka beztrestní a mnohdy velmi nízkým peněžitým trestům se jen vysmívají. Tyto organizace  mají navíc bohaté mecenáše, kteří je sponzorují dostatečně na to, aby měli nejen na pokuty, ale i na platy svých členů.

V Itálii se po nedávném incidentu vláda rozhodla proti klimatickým extremistům – zejména pak proti těm, kteří ničí umělecké památky –  zakročit zákonem.

Extremisté, kteří útočí na památky a malby ve jménu ochrany klimatu, budou muset v budoucnu v Itálii počítat s ještě tvrdšími sankcemi. Kromě trestů ze soudních rozsudků nyní pachatelé zaplatí 10 000 až 60 000 eur. Rozhodla o tom italská Rada ministrů.

Důvodem zvýšených trestů je útok „poslední generace“ na Berniniho fontánu před Španělskými schody v Římě. 1. dubna vylili klimatičtí šílenci do vody černou tekutinu (viz titulní obrázek). To byla poslední kapka, řekl ministr kultury Gennaro Sangiuliano.

„Itálie čelí systematickému vandalismu proti našemu uměleckému a kulturnímu dědictví, který nemá absolutně nic společného s ochranou životního prostředí,“ řekl vládní politik.

„Ti, kteří poškozují naše kulturní dědictví, nesmí zůstat nepotrestáni, musí být přísně potrestáni,“ dodal.

Útok na slavnou římskou fontánu je jen jedním z mnoha útoků na památky v Itálii. Podobně jako i jinde v Evropě také v Itálii takzvaní „ochránci klimatu“ špinili obrazy v muzeích a galeriích.

V ostatních evropských zemích takový zákon neexistuje. A například v Německu některé instituce dokonce odmítají požadovat odškodnění za vandalismus klimatických extremistů.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Itálie stupňuje boj proti klimatickým extremistům

  1. Silne pochybujem,že sa ten zákon podarí úspešne vynucovať. Jediným prostriedkom, ako zlikvidovať klimateroristickú a vegánsku mafiu /aj LGBTI a transmafiu/ je zavedenie tej najtvrdšej saudskoarabskej šaríe vo väčšine Európy a tiež sveta.

  2. Na hrubý pytel patří výhradně hrubá záplata, v tomto případě hrubá síla, pořádný pendrek. Až pak pokuta, kterou stejně zaplatí někdo jiný, takže je neúčinná. A žádné kecy o porušování lidských práv. Já mám taky právo obdivovat staré kulturní památky. A je mi jedno jestli jsou na východě nebo západě a která starověká kultura je vytvořila. Komu čest, tomu čest.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout