V novém filmu Netflixu je Kleopatra černoška

V novém filmu Netflixu je Kleopatra černoška

V Egyptě nežili za starověku černoši, ale obyvatelstvo mírně snědé pleti. Černoši se tam zřejmě vyskytovali jen ojediněle, žili zejména v oblasti subsaharské Afriky – asi tak jako dosud.

I podle zachovaných kreseb a nálezů mumií bylo patrné, že tehdejší faraoni či další vysoce postavené osobnosti té doby nebyli černoši. Tak jak se nám v poslední době snaží vsugerovat, že středověká Evropa byla plná černochů – a to včetně významných osobností – máme si totéž myslet i o starověkém Egyptě.

Netflix právě představil jednu ze svých nejambicióznějších dokumentárních sérií letošního roku, jejíž každá řada si klade za cíl prozkoumat životy významných a ikonických afrických královen.

Producentka Jada Pinkett Smith, která již v sérii o afrických královnách představila příběh královny bojovnice Njingy, věnuje tuto druhou část antologie Kleopatře, fascinující, ale také kontroverzní postavě v dějinách starověku.

Tolik ve zkratce o novém propagandistickém dílku. Na ukázku z filmu se můžete podívat ve videu:

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

4 thoughts on “V novém filmu Netflixu je Kleopatra černoška

  1. Viete,že manžel producentky – kontroverzný herec známy protibielou nenávisťou a podľa všetkého už bývalý raper Will Smith – chcel kandidovať za prezidenta? Našťastie sa tak nestalo…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout