Evropský soud: Itálie musí zaplatit každému ze čtyř deportovaných Tunisanů 12 500 eur za újmu

Evropský soud: Itálie musí zaplatit každému ze čtyř deportovaných Tunisanů 12 500 eur za újmu

Je poměrně známým faktem, že soudci Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) jsou do značné míry pod vlivem Sorose, takže i podle toho se v této instituci rozhoduje.

ESLP sice nemá nic společného s EU (jsou zde zahrnuty i země, které nejsou v EU), ale politika je prakticky totožná. Není tedy divu, že čtyři invazní jedinci, kteří zcela nelegálně překročili hranice, vyhráli soud s italským státem za údajnou újmu, která jim byla způsobena tím, že byli ubytováni ve střeženém objektu na Lampeduse, aniž by se mohli volně pohybovat po celé Itálii.

Obvyklý podvod: Italská pobřežní stráž „zachránila“ čtyři Tunisany, které pašeráci v roce 2017 propašovali do Evropy z „nouze na moři“ a přivezla je na Lampedusu. 

Tam jim však azyl nebyl poskytnut a později byli letecky deportováni do své severoafrické domoviny.
Před repatriací čtveřice obohacovačů „úspěšně“ zažalovala Itálii za nepřijatelné podmínky na ostrově Lampedusa:

Evropský soud pro lidská práva (ESLP) rozhodl, že Itálie je musí odškodnit. Itálie nyní musí každému ze čtyř azylových podvodníků zaplatit 12 500 eur.

Štrasburský soud shledal, že podmínky na Lampeduse byly špatné. Nezvaní hosté byli prakticky uvězněni, hned je nepustili. Evidentně jde soudu a různým neziskovkám především o to, aby k deportacím vůbec nedocházelo, protože jakmile ilegál není v uzavřeném či hlídaném zařízení a zmizí, zůstane v dané zemi – nebo jinde v Evropě – prakticky navždy. 

Usadí se pak mnohdy v různých ghettech, kde se zpravidla živ prodejem drog a drobnou kriminalitou, aniž by o nich systém nadále cokoli věděl.

Itálie podle soudního rozhodnutí porušila zákaz nelidského či ponižujícího zacházení tím, že tuniské ilegály zadržela bez úředního příkazu nebo časového omezení.

Přestože čtyřem Tunisanům nebyl udělen azyl, nyní musí být odškodněni. Radost z toho budou mít nejen tito čtyři jedinci, ale i severoafrické pašerácké gangy, pro něž to byl signál, že mohou pokračovat ve svém špinavém byznysu ve spolupráci s evropskými pašeráckými neziskovkami.

Je také velmi pravděpodobné, že se nyní strhne doslova lavina podobných žalob, které budou na základě tohoto precedentu úspěšné. A tyto žaloby nebudou mířit jen na Itálii, ale i na další evropské země, které neumožňují ilegálům volný pohyb mimo azylové zařízení.

Tento rozsudek je však dalším potvrzením faktu, že cílem institucí jako je EU, OSN či ESLP je výměna obyvatel Evropy…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 4.6]

2 thoughts on “Evropský soud: Itálie musí zaplatit každému ze čtyř deportovaných Tunisanů 12 500 eur za újmu

  1. V Eurábii bude ESĽP celkom iste nahradený niečím, čo si dovolím nazvať Vrchný európsky šaríatský súd – a jeho predsedu a členov bude spomedzi špičkových znalcov islamského práva /iné ani nebude existovať/ menovať sám saudskoarabský kráľ…

  2. „Konzervatívna“ Meloniovej vláda plánuje tvrdé kroky proti zamorovaniu taliančiny americkou angličtinou /nič proti tomu, situácia je už naozaj kritická , videl som nedávno zaujímavý dokument o Covide v Taliansku a záverečné titulky boli takmer komplet práve v angličtine/. Neprekvapilo by ma však ,keby aj tento zákon bola nútená skôr či neskôr zrušiť. A tá fínska, kde platia ešte oveľa tvrdšie zákony a pravidlá na ochranu úradného jazyka, tiež.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout