Ukrajina: Vojáci zaútočili na pravoslavný klášter, zatkli kněze během bohoslužby a uzavřeli tři kostely

Ukrajina: Vojáci zaútočili na pravoslavný klášter, zatkli kněze během bohoslužby a uzavřeli tři kostely

Mimo uvedeného byly také uzavřeny krypty s ostatky svatých, čímž samozřejmě pokračuje boj proti pravoslavné církvi na Ukrajině. Podobné kroky jistě plně podporuje i islamizační EU.

Krypty jsou místem, kde se nacházejí ostatky stovek svatých. Pozastaven byl také přístup do kostelů Povýšení Kříže, Početí sv. Anny a Synaxis všech svatých, hlásí informačně-vzdělávací oddělení ukrajinské církve.

„Opat a bratři z Lávry přijali tuto zprávu s nesmírnou bolestí,“ komentoval uzavření kostelů a krypt Jeho Eminence metropolita Kliment Něžin, vedoucí oddělení informačního vzdělávání.

Kostel již byl vyřazen z hlavních kostelů v Horní Lávře a jak bylo oznámeno, tak 29. března bude klášter zcela vystěhován.

Při jiném incidentu minulý týden přišel křesťan o konečky prstů, když lupiči páčidlem rozrazili dveře jeho pravoslavného kostela.

A další pravoslavný kostel na západní Ukrajině byl během mše přepaden a kněz byl zatčen. Video níže kolovalo v pátek na Twitteru. Zatím není příliš jasné, zda se jednalo o nedávný útok.

Černivši, kde k uzavření kostelů došlo, je na západní Ukrajině.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

One thought on “Ukrajina: Vojáci zaútočili na pravoslavný klášter, zatkli kněze během bohoslužby a uzavřeli tři kostely

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout