Seymour Hersh: „Politika USA je vedená nenávistí k Putinovi“

Seymour Hersh: „Politika USA je vedená nenávistí k Putinovi“

O Seymoura Hershe je v poslední době nebývalý zájem. Ovšem zatímco západní mainstreamová média vymýšlí, jak ho co nejvíc znemožnit, média nemainstreamová či nezápadní mají o jeho výpovědi nebývalý zájem.

Jím podaná verze sabotáže Nord Streamu je totiž zatím tou nejuvěřitelnější a nejlogičtější. Další rozhovor poskytl čínské televizní stanici.

Oceněný americký novinář Seymour Hersh, který v únoru vyvolal senzaci investigativním příběhem o útocích na Nord Stream, kritizuje Washington. V rozhovoru obviňuje americkou vládu, že se chová neprofesionálně.

Podle amerického investigativního novináře a držitele Pulitzerovy ceny Seymoura Hershe se současná zahraniční politika USA vyznačuje především „úplnou idiocií.“

V rozhovoru pro čínskou státní stanici CGTN Hersh řekl, že americká vláda je natolik pohlcena nenávistí k ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi, že „naráží na špatná rozhodnutí.“

Hersh vyvolal v únoru senzaci článkem, ve kterém obvinil současného amerického prezidenta Josepha Bidena z nařízení útoků na plynovody Nord Stream. Novinář označil toto údajné rozhodnutí ve Washingtonu DC za jedno z „nejhloupějších“, jaké USA za poslední roky zažily.

„Chyba však nebyla způsobena nedostatkem informací mezi nejvyššími představiteli Bidenovy administrativy, včetně ministra zahraničí Antonyho Blinkena a poradce pro národní bezpečnost Jakea Sullivana,“ řekl Hersh v rozhovoru.

„Nejvyšší američtí vládní úředníci  mají všichni vysokou úroveň inteligence,“ řekl Hersh a na vysvětlení dodal:

„Myslím, že je vede jejich nenávist ke všemu, zvláště k Putinovi. Jsou to takoví studení válečníci, opravdu nemají rozum. To je nutí dělat hlouposti.“

V únoru Bílý dům odmítl Hershovu investigativní zprávu o útocích na Nord Stream jako úplnou fikci. The New York Times, kde byl sám Hersh v 70. letech velmi úspěšným novinářem, začátkem následujícího měsíce tvrdil, že za útokem Nord Stream stojí „proukrajinská skupina“. Deník se opírá o informace tajné služby USA, které nelze dále ověřit.

Hersh pro CGTN řekl, že ani ukrajinské námořnictvo, ani žádný nestátní aktér neměli prostředky k provedení sabotáže, při které údajně umístili výbušniny C4 na čtyři betonem pokrytá ocelová potrubí na dně Baltského moře. 

Podle Hersche bylo toto falešné tvrzení následně učiněno, aby odvrátilo pozornost od skutečnosti, že potápěči amerického námořnictva nastražili dálkově odpálená výbušná zařízení v rámci cvičení NATO v Baltském moři.

„Snaží se odvést pozornost od příběhu, který jsem napsal, a který přináší ohromné ​​detaily,“ řekl Hersh. A dál:

„Popsal jsem proces, který začal před Vánocemi 2021.

Měli řadu schůzek v tajné místnosti v Bílém domě, dal jsem vodítka, znám název místnosti.“

Novinář dále uvedl, že „antagonistický“ postoj vůči Číně a Rusku by byl pro Washington kontraproduktivní. „Berou to osobně,“ vysvětlil Hersh. Dodal, že Bidenova zahraniční politika odcizila vlády po celém světě od loňského zahájení ruské vojenské operace na Ukrajině.

Na závěr připomínám, že Seymour Hersh minulý týden slíbil, že během tohoto týdne přijde s podrobným článkem, ve kterém okomentuje novou verzi útoku o účasti údajné proukrajinské skupiny, ale zároveň přinese i další zajímavé informace k samotnému útoku, které zatím nebyly zveřejněny…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout