Francouzská advokátní komora podala žalobu na konkrétní sankce uvalené EU

Francouzská advokátní komora podala žalobu na konkrétní sankce uvalené EU

Asi nikdo myslící nepochybuje, že sankce, které se nějakým omylem nazývají protiruskými, ničí především Evropu a zatím se zdá, že to také bylo jejich hlavním cílem.

Ekonomika byla do jisté míry záměrně zdevastována již za covidismu a sankce mají ekonomické škody, které tehdy politici  způsobili, ještě dále prohloubit.

Zatímco v EU přišli nedávno s dalším balíčkem sankcí, ozývá se stále více hlasů, které na následky sankcí pro Evropu upozorňují. A nejen na důsledky ekonomické, ale dokonce i na jejich nezákonnost, neboť některé sankce porušují vlastní směrnice  EU.

Francouzská advokátní komora ACE-Avocats podala u Evropského soudního dvora žalobu na konkrétní sankce EU.

V souladu s tím jsou žalovány skutečnosti, podle kterých evropští právníci již nesmějí pracovat pro ruské společnosti. Podle obhájců ACE zákaz porušuje evropské směrnice.

Od října loňského roku už evropští právníci nesmějí kvůli osmému sankčnímu balíčku pracovat pro ruské firmy.

Jak informovala agentura TASS  na Telegramu 28. února, francouzští právníci nyní napadli zákaz EU poskytovat právní služby společnostem z Ruska.

Podle oznámení Evropský soudní dvůr zveřejnil oficiální stížnost, kterou proti EU podala francouzská advokátní komora ACE-Avocats.

Žalobou měli francouzští právníci v plánu ověřit, zda je zákaz poskytování právních služeb ruským společnostem nezákonný. Zákaz právních služeb pro ruské společnosti byl uložen v říjnu v rámci osmého sankčního balíčku.

V žalobě se uvádí, že zákaz „by porušil řadu rozsudků Evropského soudního dvora a také evropské směrnice, které advokátům uznaly právo poskytovat právní služby bez konkrétních omezení“.

Francouzští právníci také tvrdí, že tato rozhodnutí Evropské rady porušují článek 47 Listiny základních práv Evropské unie a článek 6 Evropské úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.7]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout