Roger Waters ve videovzkazu brojí proti válečným štváčům (video)

Roger Waters ve videovzkazu brojí proti válečným štváčům (video)

Rocková legenda Roger Waters se ve videozprávě obrací na ty, o nichž je přesvědčen, že jsou odpovědní za válku na Ukrajině.

„Tuto válku vyprovokovali americký prezident Joe Biden, ministr zahraničí Anthony Blinken, náměstkyně ministra zahraničí Victoria Nulandová a další váleční neokonzervativci ve Washingtonu a vazalských státech NATO,“ tvrdí Waters.

Roger Waters z Pink Floyd obviňuje Joea Bidena, Anthonyho Blinkena a Victorii Nulandovou z přípravy války na Ukrajině:

„Mohli jste dodržet slib ministra Bakera, že neposunete NATO kupředu… Mohli jste se zdržet zahájení nezákonného Majdanu Mohli jste podpořit Minské dohody…. Teď nám Angela Merkelová říká, že to byl jen trik, jak získat čas a vyzbrojit Ukrajinu pro válku, kterou jste plánovali.“

Americký ministr zahraničí James Baker v roce 1990 řekl sovětskému vůdci Gorbačovovi, že NATO se nepohne ani o píď na východ. To se tehdy týkalo především východního Německa. NATO tento slib nesplnilo a přesto expandovalo na východ.

Waters také poukazuje na projev prezidenta Putina na mnichovské bezpečnostní konferenci v roce 2007, ve kterém dal jasně najevo, že mu vadí tendence USA neustále se vměšovat do záležitostí nejrůznějších zemí, včetně těch blízkých Rusku.

„V roce 2008 jste se mohli rozhodnout nerozšiřovat NATO dál na východ,“ řekl bývalý zpěvák Pink Floyd. 

„V roce 2014 jste se mohli rozhodnout neuskutečnit nelegální převrat na Ukrajině. V roce 2019 jste mohli podpořit Minské dohody. Mezitím Angela Merkelová naznačila, že to byl trik, jak získat čas a vyzbrojit Ukrajinu, aby se připravila na válku, kterou jste vyvolali,“ říká Waters.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 18 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Roger Waters ve videovzkazu brojí proti válečným štváčům (video)

  1. Roger je MIEROVÝ ŠTVÁČ!
    Je to dezolát, ktorý propaguje lásku a porozumenie!
    Je odsúdeniahodný element, ktorý stavia na starých a overených tradíciách, ktorý chce zachrániť životy ľudí! Čo je to za zvrátený postoj?
    Chrániť životy?

  2. Príčinou jeho odchodu z Pink Floyd /po albume Animals, inšpirovanom knihou Farma zvierat/ bolo práve jeho progresívne zmýšľanie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout