Další vědecké studie poukazují na klimatické lži: Ostrovní ráje se nepotápí do moře, jak tvrdí klimaalarmisté

Další vědecké studie poukazují na klimatické lži: Ostrovní ráje se nepotápí do moře, jak tvrdí klimaalarmisté

V minulosti se objevil již bezpočet klimaalarmistických předpovědí, které nikdy nebyly naplněny. Nicméně lidská paměť je velmi krátká a selektivní, takže prakticky téměř nikdo si již na tyto lži příliš nepamatuje.

Například všechny apokalyptické předpovědi Al Gora z 90. let byly nesmyslné, což se již postupem času podařilo prokázat, protože většina mířila do doby za zhruba 20 let.

Nicméně i přesto je současná politika zejména v EU, USA a dalším západním světě založena na těchto  lžích. Jde o politiku zeleného údělu, nulového uhlíku a s tím souvisejícího omezování na všech možných frontách – od ukončení využívání fosilních paliv, přes plánovanou razantní změnu v jídelníčku, emisní povolenky, vyvlastňování, plánovanou cirkulární (sdílenou) ekonomiku až po plánované klimatické lockdowny (vznikající tzv. 15minutová města).

Proto je nutné na všechny lži poukazovat a nejlepší je, pokud na ně upozorní ti nejpovolanější, tedy uznávaní vědci, kteří však nikdy v propagandistickém mainstreamu neodstanou slovo.

Pamatujete si na varování, že tropické ostrovní ráje v Tichém a Indickém oceánu budou brzy potopeny kvůli stoupající hladině moří? To je všechno nesmysl, jak ukazují aktuální data. Spíše se zdá, že hladiny moří v minulosti bývaly výrazně nad současnou úrovní.

Pro klimatickou sektu je rovnice „vzrůst teploty = tání ledovců a polárních ledovců = vzestup hladiny moří = potápějící se ostrovní ráje“ nevyvratitelná.  Ale fakta opět odporují alarmistickým předpovědím proroků klimatických soudných dnů. Protože všechny tropické ostrovy v Indickém a Tichém oceánu neklesají do moře. Naopak, jejich pevnina zřejmě ještě přibývá.

To potvrzuje i nová studie publikovaná v Nature, která čerpala z komplexních souborů dat. Autoři analyzovali dynamiku maledivského útesového ostrova v časovém měřítku tisíc až deset tisíc let.

Vědci zjistili, že změny ostrova za poslední půlstoletí (±40 m pohybu) nejsou ve srovnání s paleodynamickými důkazy bezprecedentní. Neděje se tedy absolutně nic neobvyklého. 

Globální data naznačují, že téměř všechny ostrovy ve skutečnosti rostou a nemizí pod vodou, jak se mylně domnívají klimatičtí alarmisté. „Nedávné změny na pobřeží (±40 m/50 let) jsou zastíněny změnami na pobřeží (±200 m/100 let), ke kterým došlo během několika posledních staletí,“ píší autoři studie.

To odpovídá i studii zveřejněné před čtyřmi lety. V ní autoři píší:

„Během několika posledních desetiletí nedošlo na atolových ostrovech k žádné fyzické destabilizaci tváří v tvář vzestupu hladiny moře. 88,6 procenta ostrovů bylo buď stabilních, nebo se rozloha zvětšovala, zatímco pouze 11,4 procenta ostrovů se zmenšovalo. Je pozoruhodné, že žádný ostrov větší než 10 ha se nezmenšil. Tyto výsledky ukazují, že plošná stabilita atolů a ostrovů je celosvětovým trendem, nezávislým na rychlosti stoupání hladiny moře.“

Ukazuje se, že upřímná vědecká diskuse na toto téma je nezbytná. Když jsou tak důležitá fakta zamlčována veřejnosti, protože nezapadají do schématu soudného dne „Všichni zemřeme!“, jsou nadále přijímány politické kroky s katastrofálními ekonomickými a sociálními důsledky

Jak poznamenali autoři studie, mnoho ostrovů a korálových útesů se vytvořilo teprve za posledních 1400 let (některé z nich existují jen asi 300–400 let) a zdá se, že většina z nich spíše roste než se zmenšuje. To však také vyvolává otázku, zda byla tehdy hladina o tolik vyšší než dnes, protože korály rostou pouze pod vodou…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 4.9]

One thought on “Další vědecké studie poukazují na klimatické lži: Ostrovní ráje se nepotápí do moře, jak tvrdí klimaalarmisté

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout