Bezpečnostní poradce potvrzuje, že mnoho zbraní dodaných Ukrajině končí u evropských zločinců a teroristů

Bezpečnostní poradce potvrzuje, že mnoho zbraní dodaných Ukrajině končí u evropských zločinců a teroristů

Již v minulosti vyšlo najevo, že v bojích je využito jen asi 30% zbraní zaslaných západem, některé zdroje hovoří o maximálně 40%. Ať je to jak chce, většina zbraní končí na černém trhu – a tedy u zločinců.

Na to upozorňuji již dlouhodobě a vidím to jako zásadní problém do budoucna. Zločinci si tyto zbraně nekupují proto, aby je měli někde uschované. Jistě počítají s jejich pozdějším využitím.

Nedávno se tyto zbraně objevily u islámských teroristů v Africe a jisté je, že část končí i u různých asijských bojůvek. Ovšem podle experta jich nejvíc směřuje do Evropy, kam je jejich cesta nejkratší a také nejsnazší.

Od samého začátku se totiž ti, kdo přijíždí s ukrajinskou značkou, prakticky vůbec nekontrolují, takže převézt mohou cokoli. V poslední době se objevila hlášení ze zemí jako Švédsko, Dánsko, Finsko nebo Nizozemsko, kde se již podařilo objevit nějaké zbraně z Ukrajiny u  muslimských  gangů.

„Podle amerických zpráv se na frontu dostane sotva 40 % zbraní dodaných na Ukrajinu,“  prohlásil József Horváth, poradce pro bezpečnostní politiku maďarského „Centra pro základní práva.“

V tomto ohledu byly v posledních měsících k vidění různé záběry, například jak se na jižním Balkáně objevily protitankové střely z Ukrajiny. Různé organizované zločinecké skupiny ve Švédsku prý navíc dostaly z Ukrajiny automatické zbraně a výbušná zařízení.

„V problémových místech po celém světě – kde zbraně nejsou legálně dostupné, protože rozvinutý svět každého blokuje – enormně vzrostla poptávka po zbraních, obrněných bojových vozidlech a těžkých kulometech. Organizovaný zločin se tomu všemu snaží vyhovět. Už to není o ručních zbraních,“ pokračuje odborník.

Pro zločineckou organizaci je jedno, zda pašuje lidi, cigarety, drogy nebo zbraně.

„Abyste toho dosáhli, musíte vybudovat nelegální doručovací trasy, integrovat se se systémy, vybudovat důvěryhodné vztahy v různých zemích. Všechno přes ně proudí. Organizovaný zločin vždy obchoduje s tím, co je na trhu nejvíce žádané,“ řekl.

Nyní tedy hrozí, že organizovaní zločinci nebo radikální islámské organizace v Evropě získají přístup ke zbraním, výbušninám a vojenskému vybavení. Organizují se tak i operace, které vážně ohrožují obyvatelstvo.

A přesto EU žádná omezení transferů zbraní neoznámila. S cynickou úvahou: „Dříve se s tím zacházelo jako s rizikem, nyní se s tím zachází jako se ztrátou.“

Tolik zprávy od bezpečnostního experta. Ty jen potvrzují to, nač zde již nějakou dobu upozorňuji: zbraně, které posílají Evropané na Ukrajinu, nakonec budou použity k tomu, aby zabily právě jejich dárce, respektive občany zemí, které tyto zbraně Ukrajině darují.

I to je další pádný důvod proti jejich dalšímu zasílání. Až pak budou použity třeba při nějakých velkých koordinovaných džihádistických  útocích po celé Evropě, bude vina plně na těch, kdo zbraně na Ukrajinu zasílali.

Všichni totiž od začátku moc dobře věděli, že jde o zkorumpovanou zemi, což znamená, že většina zaslaných zbraní bude využita k tomu, aby si na nich někdo pořádně namastil kapsu…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Bezpečnostní poradce potvrzuje, že mnoho zbraní dodaných Ukrajině končí u evropských zločinců a teroristů

  1. Sračky, sračky a zase len sračky. A ako mi pomôže vedomosť že možno, žltomodrý, alebo priudený sused má možno čiernu…
    Čo tak radšej uverejniť návod, ako sa môže bežný človek k tomuto tovaru bezpečne dostať.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout