USA: Skupina republikánů představila návrh zákona, který by zakázal vydávání CBDC americkou centrální bankou

USA: Skupina republikánů představila návrh zákona, který by zakázal vydávání CBDC americkou centrální bankou

Zavedení digitální měny (CBDC) je předposlední krok k zavedení digitální diktatury. Posledním krokem je zrušení hotovosti, ke kterému většina zemí nyní směřuje.

Programovatelná CBDC, která má být napojena na ID a sociální kredity, konečně pomůže nastolit diktaturu, o jaké globalisté již velmi dlouho sní. Každý jedinec bude plně ovládán systémem, na němž také bude plně závislý. Jen systém bude rozhodovat o tom co a kde a v jakém množství si daný jedinec může koupit.

Ohromné nebezpečí CBDC si uvědomuje i skupina amerických poslanců, kteří nyní podali ve Sněmovně reprezentantů návrh zákona, který by zakázal, aby Fed digitální dolar zavedl.

Vůdce Sněmovny reprezentantů Tom Emmer (R-MN) ve středu představil legislativu, která by zabránila Federálnímu rezervnímu systému vydat digitální měnu centrální banky (CBDC), která by podle něj mohla monitorovat finanční aktivity Američanů.

„Dnes jsem představil zákon CBDC Anti-Surveillance State Act, který má zastavit snahy nevolených byrokratů ve Washingtonu, DC, zbavit Američany jejich práva na finanční soukromí,“ napsal Emmer.

Pokračoval:

„ Jakákoli digitální verze dolaru musí podporovat naše americké hodnoty soukromí, individuální suverenity a konkurenceschopnosti na volném trhu. Cokoli jiného otevírá dveře k vývoji nebezpečného sledovacího nástroje .“

Emmer řekl, že návrh zákona zabrání Federálnímu rezervnímu systému vydat CBDC, zabrání Fedu v používání CBDC pro účely měnové politiky a bude vyžadovat, aby projekty Fedu  byly transparentní.

CBDC jsou digitální verze národních fiat měn, které fungují na soukromých blockchainech.

Poznamenal: „Koneckonců, Amerika zůstává v popředí technologií ne proto, že nutíme inovace, aby přijaly naše hodnoty pod nátlakem regulačních orgánů, ale protože umožňujeme, aby technologie, které mají tyto hodnoty v jádru, prosperovaly.“

Spolu s Emmerem předložila návrh nového zákona skupina republikánských poslanců.

ImageImage

Federální rezervní systém uvádí, že „zkoumá potenciální přínosy a rizika CBDC z různých úhlů, což zahrnuje výzkum a experimentování.“

95% zemí světa již zkoumá použití CBDC. Nigérie používá digitální verzi své měny od roku 2021 a nedávno se pustila do pozvolného rušení hotovosti.

Republikáni ve Sněmovně reprezentantů a Senátu vyzvali americký olympijský výbor, aby zakázal sportovcům používat digitálního jüan během zimních olympijských her v Pekingu 2022 s argumentem, že čínské CBDC povede ke zvýšenému dohledu nad  sportovci.

Mnoho Bidenových kandidátů a demokratických zákonodárců prosazovalo vytvoření amerického CBDC, takže lze předpokládat, že budou proti návrhu zákona, nicméně ve Sněmovně reprezentantů jsou poslanci demokratů v menšině.

Whistleblower Edward Snowden, který odhalil sledování Národní bezpečnostní agentury (NSA), varoval, že vytvoření CBDC by mohlo vymazat úspory každého pracovníka v zemi.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 4.9]

One thought on “USA: Skupina republikánů představila návrh zákona, který by zakázal vydávání CBDC americkou centrální bankou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout