Šílenství kolem větrníků urychluje vymírání druhů

Šílenství kolem větrníků urychluje vymírání druhů

Nic jiného není lepším důkazem faktu, že klimatickým propagandistům rozhodně nejde o životní prostředí, jako právě větrné elektrárny. Postupně se hromadí jasné důkazy o jejich neekologičnosti, přesto jsou stále stejně urputně prosazovány.

Dlouhodobě je známo, že větrníky jsou neekologické od jejich výroby přes samotný provoz až po likvidaci. Větrníky vyhubily statisíce ptáků, ale i hmyz či vodní živočichy.

Z větrných turbín však také unikají škodliviny a pokud dojde k havárii, je záhy škodlivinami kontaminováno celé okolí. Nemluvě o stamilionech vykácených stromů jen v Evropě.

Německo se řadí k zemím, které se snaží v extrémní míře vyměnit vypnuté jaderné elektrárny právě za všudypřítomné větrníky.  Tím sice nijak nepomáhají přírodě a už vůbec ne klimatu, nicméně zřejmě velmi dobře uspokojí větrnou lobby.

Německá sdružení na ochranu životního prostředí nyní varují před vymíráním druhů způsobeném větrnými turbínami. Jde tedy o stejnou situaci jako například ve Švédsku, kde již dlouho ochránci přírody na neekologičnost větrníků marně upozorňují.

Nejen odborníci na energetiku a ekonomové, ale i ochránci přírody varují. Především Německý svaz ochrany přírody (NABU) mobilizuje proti plánům větrné energie. Popisuje je jako „urychlovače vymírání druhů.“

Ve střední Evropě postihuje vymírání, které je důsledkem rozšířeného používání pesticidů v zemědělství, především ptáky a užitečný hmyz, jako jsou včely, přičemž větrné turbíny jako „drtiče ptáků“ nyní tento problém dále zhoršují.

Již 28 443 větrných turbín (k 31.12.2022) jen v Německu (bez pobřežních elektráren na moři) způsobilo obrovskou redukci počtu  ptáků. Každý rok zabily větrníky stovky tisíc chráněných nebo ohrožených ptáků a miliardy kusů hmyzu, stejně jako vzácné druhy netopýrů.

Další fáze expanze, kterou nyní oznámil spolkový kancléř Olaf Scholz („čtyři až pět nových větrných turbín denně“), by tento efekt zesílila – a podle prezidenta NABU Jörga-Andrease Krügera by urychlily vymírání druhů.

„Jsem hluboce zklamán Robertem Habeckem a Steffi Lemkeovou, kteří jako Zelení podporují oslabení ochrany druhů,“ řekl Krüger v Neue Osnabrücker Zeitung.

Stěžoval si, že expanze větrné energetiky v Německu je podporována bez ohledu na ochranu přírody. Zdá se, že  by mělo být v zemi umístěno co nejvíce větrné energie bez ohledu na ztráty.

Zelení, kteří byli původně údajně založeni s cílem chránit životní prostředí a přírodu, se v současné době objevují spíše jako regulátoři. Zelení podřizují vše ostatní svému bludnému klimatickému náboženství založenému na lži o  člověkem způsobené změně klimatu.

Účel pak světí všechny prostředky – pokud je to nutné, je argumentem globální apokalypsa: Pokud neuděláme všechno teď, životní prostředí stejně zahyne.

Problém je v tom, že absurdní cíl 1,5 stupně a vize soudného dne kvůli údajně člověkem způsobenému globálnímu oteplování, které není ani jasně prokázáno, nejsou pro přírodu zdaleka tak ničivé jako skutečné zničení přírody tady a teď. „Pokud urychlíte všechno, urychlíte také vymírání druhů,“ říká Krüger.

Zdá se však, že německá vláda je ve svém klamu nezlomná: v posledních měsících zahájila několik iniciativ, které mají usnadnit výstavbu větrných turbín. Teprve v pátek Spolkový sněm potvrdil části Scholzových nejnovějších akceleračních plánů.

Především jde o ty překážky ochrany životního prostředí a druhů, kde masová výstavba větrných elektráren v minulosti opakovaně selhala. V budoucnu by už nemělo dojít k zastavení kvůli ochraně životního prostředí.

Krüger však varuje, že změkčením odpovídajících požadavků federální vláda ohrožuje přijetí energetické transformace: „Lidé byli zbaveni demokratického práva mluvit do navrhování svého životního prostoru.“ A předpovídá: „Transformace energetiky nemůže být provedena proti místním lidem.“

K uvedenému jen dodávám, že pokud jde o Německo (a stejná situace je i v Rakousku), pak se to týká i nás, protože tato větrná monstra mají vliv na přírodu v celém středoevropském prostoru.

Navíc je jisté, že se větrníky začnou stavět také u nás, protože větrná lobby působí všude a bruselské dotace na tyto zabijáky ptáků jsou velmi lákavé. Dřív či později tak mohou tato monstra postavit i ve vaší blízkosti….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 20 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Šílenství kolem větrníků urychluje vymírání druhů

  1. nedávno jsem jel z Bratislavy do Vídně a nestačil jsem zírat na tu odbornost jakou jsem uviděl. Stovky obrovských vrtulí z nichž polovina se už netočila že jsou po smrti, ani jeden ptáček, hluk z toho málo co se točilo, vskutku odporný pohled jako z jiné planety. Pokud tohle je ten slavný green deal, tak potěž nás pán bůh. Jen naprosto tupý mozek může tuhle obludnost podporovat a ještě věřit že tohle nás ochrání. Každý se tam může zajet podívat osobně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout