Většina dětí ve švédském Malmö nemá švédský původ a mnohdy ani neumí švédsky

Většina dětí ve švédském Malmö nemá švédský původ a mnohdy ani neumí švédsky

Ještě před 30 lety bylo 95% obyvatel  Malmö švédského původu. Během pouhých pár desetiletí došlo k tak závažné demografické změně, že v nejmladší generaci již původní Švédy téměř nenajdete. Ve školách se hovoří víc arabsky než švédsky a hromadí se i požadavky na otevírání arabských škol tak, aby se již děti ani nemusely švédsky učit.

Zdá se, že doba, kdy se budou nuceni Švédové integrovat do dovezených dobyvatelů, již nadešla. Stačilo na to pouhých 30 let, přičemž drtivá většina cizinců přišla během posledních 20 let. Děti jsou již samozřejmě narozené ve Švédsku a jsou tedy považovány za Švédy.

Nejmladší generace tak jasně ukazuje, jaká je budoucnost Švédska. Vikingové se musí při pohledu na své potomky v hrobech obracet…

V posledním znamení obrovských demografických změn, kterým Švédsko čelí, data ukazují, že většina studentů ve švédském městě Malmö má nyní migrační pozadí. Tato zpráva přiměla prominentního docenta, aby vyzval k novým vzdělávacím zařízením, kde by migranti mohli studovat ve svém rodném jazyce, zejména v arabštině, a argumentoval, že švédština je nyní „menšinovým jazykem“.

Podle webových stránek místní správy města se třetina obyvatel Malmö narodila v zahraničí; Irák je nejčastější zemí narození, zatímco Sýrie a další země Středního východu jsou také vysoko na seznamu.

Demografická transformace je však mnohem výraznější, když se zkoumají nejmladší věkové skupiny. Údaje ukazují, že dvě třetiny lidí ve věku od pěti do 19 let mají přistěhovalecký původ, a tyto údaje rovněž nezahrnují třetí generaci přistěhovalců a národnostních menšin.

Ve statistice tak například nefigurují ti, kdo se již ve Švédsku narodili ve druhé generaci. To by mohlo být dalších 10-15%

Docentka sociální práce Erica Righardová, která pracuje na univerzitě v Malmö, napsala ve své zprávě pro Komisi pro růst, že demografické změny představují „nové výzvy pro integraci“.

Konzervativci ve Švédsku již dlouho poukazují na Malmö jako na předzvěst budoucnosti, které nyní Švédové čelí, protože město se zcela proměnilo.  Z téměř výhradně etnických Švédů před 30 lety se přeměnilo v multikulturní oblast poznamenanou městským úpadkem, no-go zónami kontrolovanými přistěhovaleckými klany a městem nebezpečným pro ženy.

Údaje také ukazují, že cizinci jsou zodpovědní za drtivou většinu vraždstřelbyskupinových znásilnění a loupeží ve Švédsku.

Zpráva také potvrzuje to, co bylo kdysi odmítáno jako pravicová rétorika a konspirační teorie. Ve městě došlo k takzvané Velké výměně, která popisuje demografické vysídlení Evropanů a jejich nahrazení Neevropany v jejich rodných zemích. Malmö je důkazem, že tato výměna čile probíhá.

Očekává se, že výzkum Righardové bude využit v integrační práci v Malmö, což znamená, že existuje silná možnost, že její doporučení by mohla být skutečně realizována. Zpráva ukazuje, že švédština je menšinový jazyk, a proto již není navrhována jako hlavní vyučovací jazyk. Pokud by se studenti ve městě učili ve svém rodném jazyce, „škola by si vedla lépe,“ tvrdí zpráva zveřejněná 27. prosince.

Hlasů těch, kdo prosazují zavedení arabštiny na švédských školách, razantně přibývá. To samozřejmě povede postupně k tomu, že se arabština stane hlavním jazykem v celé zemi a švédština postupně zcela zanikne, stejně jako zaniknou i původní Švédové…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Většina dětí ve švédském Malmö nemá švédský původ a mnohdy ani neumí švédsky

  1. tam by pomohlo už jenom jedine deportace deportace deportace nic jineho už nepomuže ale smula že jsou stale v EU tohle nebude dovoleno i kdyby vystoupili s EU tak stejně už se to bez konfliktu neobejde ale nic jineho by jim nezbyvalo jenže Švedove nechtěji vystoupit z EU a tim je všechno dano už do předu Švedsko se bude islamizovat a dost možna to bude prvni země v EU co bude islámska

  2. já byt Šved tak si už začinam zřizovat život v cizině všechno bych prodal a zmizel bych bud někam do Australie ale to maximalně jen někam na venkov nebo do USA na Floridu nebo Texas nebo pokud nevadi chudoba tak Madarsko ktere je vlastenecke nebp odejit do Ruska ale to by byla nejsložitějši volba malo kdo se nači Azbuku aby v Rusku mohl normalně žit tak jako tak Švedsko na zachranu už nema šanci je pozdě a protože od Švedska neslyšim že budou vystupovat z EU tak jsou v haji

  3. tak im treba, teraz sa vracia Západu, to čo robili v Iraku, Sýrii, Afganistane a iných krajinách… a to sa deje vo všetkých západných štátoch EU

  4. U nás tiká táto časovaná bomba tiež, napríklad v okresoch SL, RS, RA, RV, KK a ďalších – nemusím dodávať dôvod a pôvod tohto problému.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout