Německo: V roce 2022 došlo na nádražích nebo ve vlacích ke 336 útokům nožem

Německo: V roce 2022 došlo na nádražích nebo ve vlacích ke 336 útokům nožem

O ojedinělých útocích nožem, k nimž dochází po celé Evropě prakticky denně, se již většinou nepíše. A to často ani v zemích, kde k incidentu došlo. Pobodání či dokonce ubodání k smrti se totiž stávají jakýmsi „folklórem“ obohacovaných zemí.

Po nedávném útoku v německém vlaku, při němž byla ubodána 16letá dívka a její 19letý přítel a několik dalších lidí bylo pobodáno, se konečně začal o tristní situaci zajímat i německý mainstream. Podobná „obohacení“ jsou stále častější, přičemž pachatelé se samozřejmě rekrutují z řad muslimských obohacovačů.

Ovšem část z nich již stihla získat občanství nebo se v zemi narodili, takže v kolonkách všech statistik jsou vedeni jako Němci. Například Syřané, kteří přišli do Německa v letech 2015 – 16 již – až na výjimky – dostali německé občanství.

Na statistiky níže tak pohlížejte s velkou rezervou. Asi by lépe vypovídalo, kdyby se u statistik uváděla křestní jména pachatelů…

 Podle federální policie se počet útoků nožem ve vlacích a na nádražích v roce 2022 ve srovnání s předchozím rokem zdvojnásobil na 336. Celkově se tedy počet trestných činů v železničním sektoru v právě skončeném roce zvýšil přibližně o dvanáct procent ve srovnání s rokem 2021: Federální policie zaznamenala téměř 400 000 trestných činů. 14 155 z téměř 400 000 trestných činů bylo klasifikováno jako ublížení na zdraví.

Jinými slovy, každý den došlo v průměru k téměř 39 zraněním na těle. Takže asi každých 40 minut došlo k aktu násilí. To bylo 1095 trestných činů denně. Takže každých osmdesát vteřin. Pouze v železničním sektoru. 

Výhradně ve vlacích došlo k 82 útokům nožem, v roce 2021 jich bylo  44. Na nádražích a zastávkách jich bylo dokonce 254, v předchozím roce  122. „Kromě toho došlo k 33 útokům s dráždivými látkami, což je nárůst o šest incidentů.

Podle zprávy došlo v roce 2022 k 97 případům útoků „jinými nebezpečnými nástroji“, jako jsou baseballové pálky. To je sedmkrát víc než v roce 2021. Počet útoků se zbraní – například pistolí – naopak vzrostl jen mírně, ze tří na pět. Počet sexuálních trestných činů také výrazně vzrostl: z 697 na 857.

Podle zprávy bylo v roce 2022 ve vlacích a na nádražích zabito celkem pět lidí. V roce 2021 byly ještě dva. Zraněno bylo 6 747 lidí, o rok dříve to bylo 4 138. To je 18,5 zraněných denně. Téměř každou hodinu a půl byl někdo zraněn v důsledku zločinu ve vlaku nebo na nádraží.

Podle policejních vstupních statistik (PES) bylo v roce 2022 vyšetřováno celkem 71 podezřelých pro násilné trestné činy zahrnující použití nože ve vlacích – 36 z nich byli ‚cizinci‘. U podezřelých s německým pasem se již nezaznamenává migrační minulost.

Podíl cizinců v Německu v roce 2020 činil 13 procent z celkové populace. V roce 2021 mělo podle Spolkového statistického úřadu německé občanství 53 procent populace s migračním pozadím (necelých 11,8 milionu lidí) a dobrých 47 procent mělo cizí občanství (necelých 10,6 milionu lidí).

Tolik z oficiálních německých statistik. Do nich již samozřejmě není započítán onen útok z minulého týdne, při němž byl ubodán mladý německý pár, neboť se jedná o statistiky z loňského roku.

Lze tedy předpokládat, že letos padne nový rekord. Přesto však jede německá vláda v Merkelovou nastavených kolejích: „Wir schaffen das!“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Německo: V roce 2022 došlo na nádražích nebo ve vlacích ke 336 útokům nožem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout