Německo: Údajná protiteroristická akce měla za cíl udělat velký humbuk a odstranit jedinou opozici

Německo: Údajná protiteroristická akce měla za cíl udělat velký humbuk a odstranit jedinou opozici

Také náš mainstream psal o „největší protiteroristické akci v dějinách novodobého Německa.“ Akce, při které byla zatčena skupinka převážně důchodců či lidí v předdůchodovém věku, kteří nesouhlasí s vládní politikou, měla být podle médií v zemi, kde je půl milionu islámských teroristů připraveno kdykoli zaútočit, největším zátahem proti teroristům.

Již v počátku bylo všem divné, že mainstreamoví novináři dostali echo den předem a byli připraveni u domů údajných „teroristů“, z nichž většina byla ve věku kolem 70 let. To je velmi neobvyklé, většinou se v případě skutečných protiteroristických akcí novináři předem neinformují.

Akce následovala krátce po jiné akci, při níž došlo k raziím v 91 bytech občanů, kteří psali na diskuzích kritické komentáře k politikům, systému, islámu apod. Více jste si o raziích, jejichž oběťmi byli především důchodci, mohli přečíst zde. Podle videa z jedné z akcí (i ty ostatní byly v podobném stylu) je jasné, že vše bylo velmi přehnané.

Opět je v Německu trestán ideozločin, 30. léta minulého století jak vyšitá. Záhy po této akci, při níž bylo zatčeno 91 lidí, kteří se nebáli vyjádřit v diskuzích kritiku vládě či systému jako takovému, následoval útok Eritrejce na dvě školačky. Jedna byla zavražděna a druhá je stále v nemocnici ve velmi těžkém stavu.

Lidé se začali pohoršovat nad reakcemi médií i politiků, kterým byly obě dívky ukradené, ovšem nezapomínali nabádat, aby lidé nevinili „chudáky uprchlíky.“ To bylo ještě v době, kdy korporátní média úpěnlivě tajila identitu pachatele, který byl – jak jinak – záhy prohlášen za pravděpodobně psychicky nemocného.

V té době to byli z řad politiků jedině poslanci za AfD, kdo nabádal k deportacím. V bavorském parlamentu požadovali minutu ticha za zavražděnou dívku, což zbytek politické sebranky odmítl. Stále více lidí reagovalo velmi negativně na politicky korektní vládní politiky a vtom přišla ona razie na teroristy, kteří jsou údajně spolčeni s AfD. Náhoda?? Nemyslím.

A nemyslí si to ani spousta německých komentátorů nejen mimo mainstream. Jednalo se o jasný „false flag“ ze strany německé vlády. U zadržených se nenašly zbraně, s jejichž pomocí by bylo možné na Bundestag zaútočit a využití tisíců těžkooděnců na hrstku důchodců vyznívá vzhledem k aktuálním zjištěním velmi bizarně.

Asi 3 dny po největším zátahu v historii Německa se množí náznaky, že vyšetřovatelé zřejmě nenašli očekávaný arzenál zbraní. Nejvyšší státní zástupce neposkytl žádné vysvětlení.

Masivní razie pokračuje ve vlnách, zejména poté, co více než 3 000 policistů ve středu prohledalo více než 150 nemovitostí po celém Německu. Nejméně 27 lidí bylo zatčeno a dalších 25 je vyšetřováno. Údajně plánovali rozsáhlý ozbrojený převrat.

Ale co vlastně vyšetřovatelé v této bezprecedentní rozsáhlé operaci zjistili?

Podle Spolkového kriminálního úřadu byly zbraně nalezeny na 50 ze 150 prohledávaných míst. To zní jako operace s vysokým rizikovým potenciálem, ale sděluje velmi málo. Za zbraně jsou totiž v Německu považovány i mačety, baseballové pálky, švýcarské armádní nože a boxery. Při srovnatelných rozsáhlých operacích se záhy zjistilo, že drtivá většina nalezených „zbraní“ zapadala do tohoto výčtu.

Stále není jasné, zda úřady našly kulomety, granáty nebo skutečné střelné zbraně. Pravděpodobně by bylo zapotřebí více než hrstky kuchyňských nožů, aby byl zahájen takzvaný plánovaný vojenský převrat, který měla údajně skupinka převážně důchodců nebo lidí středního věku uskutečnit.

Berlínský týdeník Junge Freiheit proto zaslal spolkovému státnímu zástupci obsáhlý katalog otázek o tom, jaké věci byly zabaveny, kolik střelných zbraní bylo mezi nimi a které z nich byly nelegální. Vzhledem k rozsahu razie a významu, který jí přikládá ministerstvo vnitra Nancy Faeserové (SPD), lze vyloučit, že úřady o tom již nevědí.

Federální státní zastupitelství však odmítá odpovědět: Mluvčí požádal „o pochopení, že v současné době nekomentujeme důkazy nalezené během prohlídek, které ještě nebyly dokončeny“.

Faeserová připomněla, že se hovoří o „propasti pravicové teroristické hrozby“.

To jsou silná slova v zemi, kde se v roce 1970 RAF přehnala Německem a kde islámský radikál s nákladním automobilem zabil dvanáct lidí a zranil desítky dalších, když najel do chodců na berlínském vánočním trhu v roce 2016. Bylo by v zájmu Faeserové podložit své podivné poznámky fakty co nejdříve.

Podle německého deníku Welt byla dosud nalezena  jedna střelná zbraň, paralyzéry, nouzové zásoby a tisíce eur v hotovosti. To zní jako poměrně skromný výnos, zejména proto, že „tisíce eur“ rozdělené do 150 prohledávaných domů rozhodně nejsou známkou vzniku teroristické skupiny. Zejména ministerstvo vnitra, s ohledem na riziko výpadků elektřiny, samo vyzvalo k tomu, aby měl každý doma dostatečnou hotovost.

Totéž platí pro předpokládané „nouzové zásoby“. Vláda doporučila, aby se občané rozsáhle připravovali na mimořádné události kvůli rizikům spojeným s německou podporou války na Ukrajině.

Není tedy jasné, kde končí krizová prevence a začíná předpokládaná „příprava“. Vzhledem k tomu, že někteří z podezřelých mají údajně zbrojní průkaz, není objev paralyzérů ani v nejmenším překvapující. Připomínám, že žádný parlament nemůže být napaden paralyzérem.

Zástupci výboru pro vnitřní záležitosti v Bundestagu byli prý v pátek informováni o něco podrobněji. Podle zpráv z médií byly zabaveny dvě pušky, jedna pistole a meče, paralyzéry a světlice. Obviněným policistům byly zabaveny i služební zbraně. Zatím není známo, zda existovaly zbrojní průkazy pro nalezené zbraně.

Mezitím i v  mainstreamových médiích rostou pochybnosti o tom, zda byl historický nájezd skutečně vhodný. Šéfredaktor Cicero, Alexander Marguier, napsal ve středu: „Dnes jsem mluvil s řadou kolegů z jiných médií – včetně těch médií, která byla v čele bujarého zpravodajství o vlastizrádném plánu. Unisono (a samozřejmě jen důvěrně) bylo řečeno: Zdá se nám to naprosto přehnané, ale když konkurence reaguje tak dramaticky, nemůžeme zaujmout vlažný přístup.“

Reportérka Anna Schneiderová hovořila na Twitteru o „extrémně zvláštní hysterii a inscenování této podívané“.

Bývalý šéf parlamentní kanceláře deníku Bild Ralf Schuler na sociální síti napsal, že může jen doufat, že osoby odpovědné za „obří razii“ také poskytnou důkazy o údajném pokusu o převrat.

Skutečnost, že řada médií byla zřejmě již delší dobu informována o plánovaných raziích, lze považovat za prokázanou vzhledem k tomu, že týmy novinářů  dorazily s kamerami na místo ve stejnou chvíli jako policejní zásahové jednotky.

Neue Zürcher Zeitung (NZZ) to komentoval: „Historická rozsáhlá operace a doprovodné zprávy médií vyvolávají otázky.“

Autor poznamenal: „V politickém Berlíně bylo po celé dny slyšet, že se chystá velká věc. Některá média očividně věděla o hrozících raziích a zatýkání, protože mnoho redakcí publikovalo rozsáhlé zprávy o akci ve stejnou dobu.“

Za zásadní problém považuje „organizovanou mediální podporu operaci“. „Svědčí to o tom, že to nakonec nebylo tak nebezpečné. V druhém případě by mohl vzniknout dojem, že se jedná především – nebo také – o politické PR cvičení.“

Vzhledem k tomu, že mezi zatčenými je i několik řadových členů AfD, je opět na stole návrh na zákaz této parlamentní strany, které v poslední době značně narostly preference…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 18 Průměrně: 4.9]

8 thoughts on “Německo: Údajná protiteroristická akce měla za cíl udělat velký humbuk a odstranit jedinou opozici

  1. Nemeckí nacisti sú veľmi učenliví, najmä od Turecka, ktoré tak milujú. Len si spomeňme, ako Hitler obdivoval a potom sa aj motivoval genocídou Arménov, teraz idú opäť rovnakou cestou… Okrem toho Hitler obdivoval aj islam, takže, všetko do seba krásne zapadá ! Len nemeckým väčšinovým ovciam nie a nie dôjsť… Nemci sú proste národom bez sebazáchovy a kritického myslenia. Najideálnejší národ na masívnu hypnózu a manipulácie v Európe…

    1. Německou invazi do Polska z 1. září roku 1939 podpořila i vojska nově vzniklého samostatného Slovenského státu. Jak je to mozne, z Ceskoslovenska se stal protektorat Cechy a Morava a Slovensko pomahalo Hitlerovi.

  2. Me zaujal jeden koment ze vcerejska na Svobodnem vysilaci. Touhle komedii budou chtit dokazat, ze Rusko je teroristicky stat. Mozna se jim podari celou frasku dostat pred soud a obzalovani budou mluvit v neprospech Ruska. /Ze byli podplaceni/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout