Francie: Potyčka mezi policisty a ilegály, kteří se snaží dostat do Velké Británie (video)

Francie: Potyčka mezi policisty a ilegály, kteří se snaží dostat do Velké Británie (video)

Velká Británie zažívá v letošním roce bezkonkurenčně největší invazi. V současné době již mají problémy i s ubytováním nově příchozích ilegálů, přičemž obyvatelstvu, které musí tyto vyžírky ze svých daní živit, stále více vadí, že zatímco oni sami se musí kvůli energetické krizi a inflaci omezovat, invazisté si žijí velmi pohodlně v luxusních hotelích.

To je stále více kritizováno, stejně jako dosud praktikovaná politika otevřených přístavů. Britská vláda nyní zaplatila Francouzům dalších 60 milionů liber na to, aby hranice lépe střežili, takže do oblastí v místech, odkud vyplouvají čluny, tedy na pobřeží mezi Dunkerkem a Calais, byly vyslány policejní posily.

V Gravelines došlo k potyčce mezi invazisty a policií:

Britské a francouzské úřady byly připraveny čelit masivnímu vyplouvání malých člunů, které se očekávalo tento víkend poté, co špatné počasí dva týdny bránilo nelegálním plavbám.

Velké skupiny migrantů se střetly s policií poblíž Dunkerque poté, co francouzské úřady zmařily jejich pokusy vyslat desítky malých člunů do Lamanšského průlivu.

GB News natáčely v okolí vesnice Gravelines poblíž Dunkerque, když se do oblasti sjelo velké množství francouzských policistů.

V pátek a v sobotu večer byly spatřeny stovky migrantů, kteří mířili ke Gravelines.

Včera bylo v oblasti 5 000 až 6 000 lidí v několika provizorních táborech kolem Dunkerque a poblíž Gravelines.

Ale francouzští policisté CRS byli v pohotovosti a podařilo se jim zastavit a vyfouknout nejméně dva gumové čluny migrantů, kteří se právě připravovali na spuštění na moře.

V polovině dopoledne byly opakované pokusy migrantů dostat se na pláž odraženy francouzskou policií. Očividně frustrované velké skupiny migrantů byly viděny, jak se střetávají s agenty CRS, kteří použili pepřový sprej k jejich odpuzování.

Na několika místech byla policie napadena rachejtlemi odpálenými migranty. Ti na policisty útočili vším, co jim přišlo pod ruku, včetně kamenů a větví stromů. Mezi migranty byla jedna nebo dvě ženy a několik dětí, ale drtivá většina byli mladí muži.

Špatné počasí v Lamanšském průlivu znemožnilo všem malým lodím plavbu od posledního říjnového víkendu, kdy tak učinilo více než 1 500 lidí ve 33 gumových člunech.

Zdroj řekl GB News: „Pašerácké gangy se staly velmi zkušenými ve čtení větru a přílivu v Lamanšském průlivu. Vědí, že tyto malé čluny by v posledních dnech měly jen malou šanci přeplout. Především potřebují, aby vítr utichl.“

Řekl, že britské a francouzské úřady byly v posledních dnech v úzkém kontaktu a plně očekávaly masivní spuštění malých lodí, jakmile se počasí zlepší.

„Tento víkend uvidíme výrazně lepší povětrnostní podmínky s větrem, který bude ustávat až do pondělí. Jedná se o třídenní meteorologické okno, které pašeráci plně využijí, protože dny vhodné pro přechod budou mnohem kratší, jak se blížíme k zimním měsícům.“

Nedávný nárůst počtu přechodů přes kanál La Manche vyvolal obrovský tlak na střediska pro zpracování migrantů v Doveru a Manstonu v Kentu, protože úřady se snaží zvládnout počet příchozích.

V jednom okamžiku bylo v Manstonu ubytováno asi 4 000 lidí v zařízení, které má zadržovat migranty maximálně 24 hodin.

Posílená policejní přítomnost podél francouzského pobřeží mezi Dunkerkem a Calais přichází před blížícím se oznámením nové bezpečnostní dohody mezi Paříží a Londýnem.

V rámci dohody britská vláda souhlasila s tím, že zaplatí Francouzům dalších 60 milionů liber, aby pomohla posílit bezpečnostní přítomnost podél francouzského pobřeží.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

One thought on “Francie: Potyčka mezi policisty a ilegály, kteří se snaží dostat do Velké Británie (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout