Ruský „generál Armagedon“ chce úplnou kapitulaci Ukrajiny

Ruský „generál Armagedon“ chce úplnou kapitulaci Ukrajiny

Pamatujete si na to, co říkal Putin asi dva měsíce po začátku intervence? Tvrdil, že zatím ještě ani válčit nezačali. A zdá se, že právě útok na most na Krym byl tím bodem, kdy se rozhodli začít.

Nedávné bombardování Kyjeva a dalších cílů byl podle všeho jen začátek. Tomu, že se s tužšími boji počítá, nasvědčuje i fakt, že jsou již několik dní vyzýváni občané Chersonu k evakuaci. Rusko tedy počítá s úderem na toto město ze strany Ukrajiny. Jenže město již Rusko považuje na základě nedávných referend za svoje území.

Reakce na útok na Cherson tak  bude pravděpodobně taková, že se válka přelije se vším všudy i na zbývající ukrajinské území. To lze předpokládat i na základě různých předchozích vyjádření, ale i poté, co Ukrajina odmítla vyjednávat. Mnohému napovídá i evakuace všech čínských občanů ze země, ke které došlo minulý týden. A asi nejvíc o budoucí ruské taktice vypovídá personální výměna velení armády…

Obrázek

Se Sergejem Surovikinem se do čela ruských invazních jednotek na Ukrajině postavil zastánce tvrdé linie. Přezdívaný „generál Armageddon“ pravděpodobně značně zrychlí tempo. Útoky raketami a kamikadze drony budou nejspíš jen začátek. Odmítnutí zahájit mírová jednání by se nyní mohlo Ukrajině vymstít.

Generálplukovník Sergej Surovikin velí ruským invazním jednotkám na Ukrajině teprve několik dní a na ukrajinská města a kritickou infrastrukturu už prší rakety a kamikadze drony. Vojenská operace na Ukrajině, která byla dosud vedena spíše váhavě (ve srovnání například s akcí USA v Iráku), se pravděpodobně zostřuje.

„Nejsem ochoten obětovat další ruské vojáky v partyzánské válce proti fanatickým hordám ozbrojeným NATO. Máme dostatek sil a technologických prostředků, abychom přivedli Ukrajinu k úplné kapitulaci,“ prohlásil před pár dny vojenský velitel známý jako „generál Armageddon “.  Odmítnutí Kyjeva zahájit mírová jednání (pravděpodobně kvůli transatlantickému tlaku) by se nyní mohlo vymstít.

Není tedy divu, že Peking nedávno nařídil úplnou evakuaci všech čínských občanů z Ukrajiny. První velké nálety na vládní budovy a kritickou infrastrukturu v Kyjevě a dalších velkých ukrajinských městech ukazují, že prohlášení generálplukovníka byla míněna vážně.

Nadcházející týdny ukážou, jakou strategii nový velitel skutečně použije, ale dá se předpokládat, že bude mnohem tvrdší než tomu bylo v případě jeho předchůdců.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 23 Průměrně: 4.9]

4 thoughts on “Ruský „generál Armagedon“ chce úplnou kapitulaci Ukrajiny

  1. Pomoc Ukrajine prisľúbila už aj Saudská Arábia. Samozrejme, zadarmo to určite nebude. Ukroši sa môžu „tešiť“ na stavanie nových mešit či madrás, „dovoz“ imámov vyškolených priamo v KSA, pravdaže aj radikalizáciu miestnych moslimov /zväčša Tatárov/ , teoreticky aj vznik moslimských no-go zón.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout