Nizozemská Pegida se chystala zapálit Korán v centru Rotterdamu, mohamedáni uspořádali protidemonstraci (video)

Nizozemská Pegida se chystala zapálit Korán v centru Rotterdamu, mohamedáni uspořádali protidemonstraci (video)

Protiislamizační skupina PEGIDA oznámila, že v sobotu spálí Korán, islámskou nenávistnou knihu, poblíž hlavního nádraží v Rotterdamu, uprostřed pobouření muslimských protidemonstrantů.

Holandsko je totiž zejména v posledních měsících nebývale sužováno muslimskou invazí, přičemž nizozemským zemědělcům jsou vyvlastňovány jejich farmy, aby tam mohly být postaveny byty pro žadatele o azyl. Mnoho nově příchozích ilegálů je pak ubytováno na luxusních lodích s plným servisem – a to v situaci, kdy obyčejným Nizozemcům raketově rostou ceny energií.

Muslimové jsou v Holandsku – podobně jako všude v EU – nebývale protěžováni již dlouhodobě, čehož si samozřejmě nedalo nepovšimnout. Mohamedáni již ovládli celé čtvrti velkých měst, ale obsazují i stále menší obce. S tím raketově roste i kriminalita.

Zde mohu, mimochodem, hovořit z vlastních zkušeností. Když jsem před již více než 30 lety žila pár let v Holandsku, tak na venkově, kde žily již i v té době marocké rodiny, se před jejich příchodem nekradlo. Po jejich příchodu se začaly krádeže množit a pachatel byl vždy jasný –  Maročané. Nyní již nastoupily další generace a situace je tristní po celé zemi. V nebezpečí je každý odpůrce islámu, včetně politika Geerta Wilderse, který je 24 hodin pod dohledem.

V sobotu mělo dojít k plánovanému pálení Koránu, akci, vedené nizozemskou Pegidou. Ovšem místní policie „dodržující právo šaría“ zatkla vůdce skupiny a zabavila Korán předtím, než mohla demonstrace proběhnout.

Edwin Wagensveld, předák Pegidy, byl při zatýkání slyšet, jak křičí hanlivé výroky o islámu a lžiprorokovi Mohamedovi. Údajně byl zatčen za „urážku víry“. Tedy jednoduše řečeno za rouhání, neboť na základě tohoto pokřiveného zákona se po celé Evropě zatýkají výlučně kritici islámu.  Muslimové mohou hanit jinověrce jak libo (a to také dělají minimálně při každém svém kázání) a nic se neděje. Nenávist k bezvěrcům je totiž základem islámu, takže haněním jinověrců jen muslimové „praktikují“ svoji zvrhlou víru.

„Byl zabaven Korán, který chtěli spálit, aby se zabránilo další eskalaci a vážným nepokojům,“ uvedla po zatčení rotterdamská policie na Twitteru. „Muž byl zatčen za vykřikování urážlivého hesla.“

Pegida předem oznámila, že na Stationsplein spálí Korán, což podle náměstka rotterdamského starosty Roberta Simonse nebylo povoleno. Muslimská zastřešující organizace SPIOR reagovala na oznámení podáním námitky, zatímco městská rada Denk (pozn.: Denk je islámská politická strana prosazující právo šaría) požadovala návrh na zákaz demonstrace. Wagensveld však v sobotu ráno na Twitteru  oznámil, že je na cestě do Rotterdamu na demonstraci.

Není jasné, kolik demonstrantů Pegidy na akci bylo. Podle Rijnmonda bylo v místě mnoho protidemonstrantů, kteří odpálili žlutou dýmovnici, házeli vejce, odpalovali ohňostroje a skandovali „Alláhu Akbar“. Protidemonstranti zajásali, když policie oznámila, že Korán byl zabaven a nebude spálen.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 41 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Nizozemská Pegida se chystala zapálit Korán v centru Rotterdamu, mohamedáni uspořádali protidemonstraci (video)

  1. Pri podobných demonštráciách by som odporúčal páliť nielen Korán, ale aj vlajky Saudskej Arábie, Somálska, Kataru či Turecka. A ešte predtým sa na ne verejne vymočiť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout