Mírový plán Elona Muska: „Některé části východní Ukrajiny dávají přednost Rusku“

Mírový plán Elona Muska: „Některé části východní Ukrajiny dávají přednost Rusku“

Jak již víte, tak Elon Musk se nedávno zapojil do debaty o budoucnosti východních oblastí Ukrajiny. Reagoval tak na přání většiny obyvatel tamních oblastí, kteří nechtějí patřit k Ukrajině. Poté vyzval k novému referendu – tentokrát pod plným dohledem OSN.

K tomuto návrhu reagoval velmi popudlivě válečný štváč Zelenský. Ukrajinci pak zveřejnili obrázek, na němž byl Musk v ukrajinské uniformě a v poutech na rukou.

I poté však Musk téma neopustil…

Zapojení Elona Muska do konfliktu mezi Ruskem a Ukrajinou roste. V nedávné diskusi s republikánským senátorem generální ředitel Tesly prohlásil, že na východní Ukrajině existují oblasti, které preferují Rusko.

Ve středu večer republikánský senátor Lindsey Graham z Jižní Karolíny zveřejnil na Twitteru dlouhé vlákno, ve kterém kritizuje  mírový plán Elona Muska. Musk si mimo jiné přeje, aby referenda v odtržených regionech Ukrajiny monitorovala Organizace spojených národů. Je to proto, aby obyvatelé sami mohli rozhodnout o své budoucnosti.

Lindsey Graham nyní pokračuje v útoku a prohlašuje, že Musk „musí pochopit všechna fakta o ruské invazi na Ukrajinu“. Podle Grahama je „hloupé“ uzavřít mír s Ruskem předáním částí ukrajinského území po všem utrpení.

Vrcholný americký politik navíc prohlásil, že „pokud se Západ nyní vzdá a odmění Putinovu agresi, svět bude i nadále v chaosu“.

Musk senátorovi odpověděl, že pokud záleží na vůli lidu, obyvatelé by měli mít možnost si sami vybrat, do které země chtějí patřit. Musk zdůrazňuje, že většina lidí v zemi chce patřit k Ukrajině, ale že existují části východní Ukrajiny – s většinou Rusů – které dávají přednost Rusku. Na podporu svého argumentu Musk také zveřejnil mapu z roku 2012, která ukazuje, že východní části hlasovaly prorusky.

Ukrajinské noviny Kyiv Post nyní požadují, aby Elon Musk zastavil své zapojení do konfliktu. Musk na to odpověděl, že má rád Ukrajinu, ale ne třetí světovou válku…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 4.8]

3 thoughts on “Mírový plán Elona Muska: „Některé části východní Ukrajiny dávají přednost Rusku“

  1. Lindsey Graham či Marco Rubio sú krvilační psychopati a vojnoví štváči, bohužiaľ ich nemá kto pripraviť o život… Podobných indivídiuí je v Senáte celá kopa.

  2. musk dodava ukraine starlink vdaka ktoremu zomieraju ludia. muskovi je jasne ze rusko bude od zaciatku vitazne a kedze potrebuje ich hlinik do svojich tovarni tak musi zacat cuvat s retorikou a snazit sa byt akoze neutralny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout