Maďarsko zůstalo poslední zemí EU, která odebírá ruský zemní plyn

Maďarsko zůstalo poslední zemí EU, která odebírá ruský zemní plyn

Není pochyb o tom, že protievropské sankce, zcela nesprávně nazývané sankcemi protiruskými, splnily svůj účel. Většina evropských zemí – v čele s Německem – se propadla do bezprecedentní inflace a tento propad pokračuje i nadále. K tomu se přidává totální likvidace evropského průmyslu, ale i zemědělství – jak vidíme na příkladu vyvlastňování holandských farem.

Kdo používá plyn na topení, pro toho bude v letošním roce vytápění luxus. Ovšem za vysokými cenami plynu se potácí i vysoké ceny elektřiny, uměle navyšované na burze, kde se cena řídí tou, za kterou vyrábí nejdražší dodavatel elektřiny.

Tedy plynové elektrárny udávají kurz a spekulanti vydělávají miliardy. Tento systém je dlouhodobě podporován EU i lokajskými vládami. Dosud se to na cenách neodrazilo tak naléhavě jako nyní, neboť ceny elektřiny i plynu byly relativně nízké. Tedy alespoň v porovnání s cenami současnými. Ty jsou pro mnoho lidí zničující. Kdo nemá ceny zafixované, ten to již pocítil nebo v nejbližší době pocítí. Kdo je zafixované má, pocítí to jen o něco později.

Vše je samozřejmě výsledkem ničivé evropské politiky zeleného údělu a protievropských sankcí. EU tak jasně ukazuje, že hlavním cílem tohoto spolku a jí oddaných politiků je zlikvidovat evropský průmysl a evropskou střední třídu.

Evropská unie byla mezitím zcela odříznuta od toků plynu z Ruska. Pouze jeden ze čtyř plynovodů stále dodává zemní plyn – do Maďarska. Zbytek mezinárodního společenství uvízl.

Z Ruska do Evropy vedou celkem čtyři plynovody o celkové kapacitě 174,5 miliardy metrů krychlových ročně. Dva z nich (Nord Stream 1 a 2) byly poškozeny a díky cílenému útoku jsou již nefunkční. Další (Jamal Europe) přestal dodávat zemní plyn od května letošního roku a čtvrtý plynovod (Turk Stream) je stále funkční, ale končí v Maďarsku, jehož vláda vytrvale odmítá uvalit EU uvalované sankce a střílet se tak do vlastní nohy.

Podle Forbes Hungary je Maďarsko jedinou zemí v Evropské unii, která je stále zásobována zemním plynem z Ruska. Všechny ostatní členské země EU jsou tedy závislé na dodávkách z jiných zemí nebo vlastní výrobě. Například dodávka zkapalněného plynu prostřednictvím tankerů LNG je  omezená, protože existuje pouze omezená kapacita. Ani producenti jako Norsko nebo Alžírsko nemohou dodat dostatek zemního plynu jako náhradu.

Francouzský prezident Emmanuel Macron v Praze na neformálním summitu EU řekl, že zima 2023/24 bude z hlediska dodávek zemního plynu ještě tužší než letošní zima. Ostatně ruské plynovody pravděpodobně v příštím roce do Evropy již nedodají žádný další plyn, takže ani zásobníky plynu nemohou být dostatečně doplňovány. Vždyť i evropské ekonomiky v létě spotřebovávají zemní plyn.

Maďarská vláda se hlasitě postavila proti mnoha sankcím uvaleným na Rusko a upozornila na fakt, že poškozují Evropany více než Rusy a vyzvala EU k ukončení pro Evropany ničivých sankcí.

EU samozřejmě odpověděla dalším sankčním balíčkem, který zakazuje mimo jiné i dovoz dřeva a oceli. A to do zemí, kde ocelářský průmysl díky drahým energiím ve velkém krachuje…

A nakonec ještě jedno zajímavé video, které se tak nějak k uvedenému tématu hodí. Demonstranti na něm celou drahotu podporují a patří k těm, kteří v době konání dvou velkých demonstrací v Praze postávali u muzea s modrožlutými fanglemi (s pruhy i hvězdičkami) v ruce, aby protestovali proti požadavkům mas stojících na Václaváku. Tak nějak mi připomínají davy, které kdysi stály ve špalírech v ulicích Prahy, aby přivítaly našeho tehdejšího protektora…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 5]

One thought on “Maďarsko zůstalo poslední zemí EU, která odebírá ruský zemní plyn

  1. No Orbán to dělá dobře. Je v Unii, je v Nato, a obchoduje s Ruskem. Unie možná bude prskat Natu je to fuk. Snad se nestane, že by jim Nato vyhodili do luftu taky jejich plynovod. To se spíš dá čekat, že ho někde navrtají evropani, aby si mohli trochu plynu odsát.

    Poslechněte si rozhovor s p. Kollerem na Svobodném rádiu (ten předvolební) mnohé se tam vysvětluje, hlavně také to, jak to bude vypadat, až si tady nezatopíme. Důchodová reforma, úmrtnost dětí, nemoci z podchlazení – víc jak padesátiprocentní nemocnost. Takže firmy, co ještě topí nebudou mít zdravé zaměstnance. Panelákové byty budou plesnivět a lidi to budou dýchat. No vidím to zle. A taky se dovíte o UK a o tom, jak je Babiš domluvenej s Fialou, že v záloze spasitelů je taky Bartoš.

    bohužel v pořadu zaznívá jak je málo proudu, copak je tak těžké zase rozjet ty elektrárny? Pravda spekulanti by nevydělali, ale ti přece musí také platit složenky nebo si snad myslí, že jim jako taky nebude zima?

    No, říkám si bohužel bude to zlé. A zima nekonečná. Aby ještě jely nějaké ty vlaky do Práglu, aby měli dost eletriky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout