Itálie odmítá vpustit do přístavů lodě pašeráckých neziskovek, zasáhla podvratná EU

Itálie odmítá vpustit do přístavů lodě pašeráckých neziskovek, zasáhla podvratná EU

Jak již víte, tak nová italská vláda nechala poměrně záhy po převzetí moci uzavřít přístavy pro všechny lodě neziskovek. Neziskovky to poté řešily tak, že na moři předaly svůj obohacující „náklad“ členům italské pobřežní stráže. Pobřežní stráž pak tuto nadílku převezla do Itálie.

Tento problém byl záhy také vyřešen, nyní by za podobné praktiky mohla pracovníkům pobřežní stráže hrozit okamžitá výpověď. Ovšem mezitím pašeráci z neziskovek nelenili a nalodili si další náklad. Nyní čekají mimo italské vody s loděmi plnými ilegálů na to, až se najde jiný způsob jak dopravit obohacovače do Itálie.

Jak se dalo očekávat, tak právě v této situaci zasáhla podvratná Evropská komise, která italské vládě přikázala, aby okamžitě otevřela přístavy… Vydrží Meloniová a odolá nátlaku EU i Německa??

Hrozba přichází od nikým nevolené komise EU po direktivě nového ministra vnitra Mattea Piantedosiho, který má za cíl držet neziskovky mimo italské přístavy. Daleko od pobřeží.

Brusel pak také hovoří o vlajkových státech lodí přítomných ve Středozemním moři, které mají „primární odpovědnost za zajištění souladu s mezinárodními normami a normami EU“. 

Mezitím se loď Humanity 1 (německá neziskovka SOS Humanity) nachází několik mil od italských výsostných vod, před pobřežím Catanie, se 180 ilegály na palubě a čeká na otevřený italský přístav. Dále na jih se nachází Ocean Viking s dalšími 234 ilegály. V této oblasti je také Geo Barents, který během čtyřiadvaceti hodin převzal přes 450 „trosečníků“, kteří byli všichni vyloveni z člunů v maltských vodách.

Premiérka Giorgia Meloniová včera na toto téma poprvé diskutovala s německým premiérem Olafem Scholzem, neboť Humanity 1 pluje pod německou vlajkou. Ocean Viking stejně jako Geo Barents plují pod vlajkou norskou. Dvě neziskovky, které dvě z lodí spravují, jsou německé (Humanity 1 a Geo Barents). Jedna je francouzská (Ocean Viking).

Evropská komise připomněla, že v roce 2021 zřídila kontaktní „skupinu pro pátrání a záchranu“, jejímž cílem je zabránit nehodám na moři, zachovat bezpečnost plavby a zaručit účinné řízení migrace v plném souladu s mezinárodním právem a právem EU. Nyní tak EU trvá na tom, že lodě musí být vpuštěny do italských přístavů.

Italská vláda zatím nátlaku odolává a trvá na tom, že o lodě by se měly postarat jejich země, buď ty, pod jejichž vlajkou plují nebo ty, kde působí pašerácké neziskovky.

Otázkou nyní je, zda a jak dlouho italská vláda tento nátlak vydrží…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 29 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Itálie odmítá vpustit do přístavů lodě pašeráckých neziskovek, zasáhla podvratná EU

  1. Nezabúdajme,že Meloniová nechce o vystúpení z EÚ ani počuť /samozrejme ani o deportácii státisícov „Novotalianov“ a stíhaní ich zločinov/ a jej prvá zahraničná cesta viedla práve do sídla IV. ríše. Považujem za isté, že zdrvujúcemu tlaku eurofašistov /ktorý vôbec nemusel byť/ podľahne a lode „dovozcov“ farebných „obohacovačov“ predsa pustí.

  2. jak Meloniova řekla jeji vláda pojede západni politikou totež s Ukrajinou a když patři k Aspen Institutu tak je jen otazkou času než polevi přijme diktat s EU nelze byt v EU a nepřijimat migranty a reforma EU je blbost tak proč Meloniova nechce opustit EU je jasne vždyt hraje divadlo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout