Většina Američanů věří, že mainstreamová média jsou největší hrozbou pro demokracii

Většina Američanů věří, že mainstreamová média jsou největší hrozbou pro demokracii

V demokratické zemi by vlastně žádný mainstream vůbec neměl existovat. Již jen fakt, že jsou zde prosystémová média, která jsou placena za propagandu (státní příspěvky, dotace EU), jasně ukazuje samotnou nedemokratičnost režimu jako takového.

V demokracii by měla mít všechna média stejné možnosti a přípustné by měly být výhradně soukromé dotace.  Cenzura, která je nyní například jedním z hlavních témat naší vlády, je v demokracii zcela nepřípustná.

Potěšitelné ovšem je, že stále více lidí fakt, že mainstream slouží pouze pro tupou a jednostrannou propagandu, vnímá. Není divu, že to vnímají i v USA, kde již museli falšovat poslední prezidentské volby, aby mohli na v USA důležitý post posadit loutku Deep state.

59 procent registrovaných voličů dotazovaných v USA odpovědělo v průzkumu, že považují média establishmentu za hlavní hrozbu pro americkou demokracii.

V průzkumu, který vypracovaly New York Times a Siena College, muselo 793 registrovaných voličů odpovědět na řadu otázek, včetně toho, jak se dívají na dopad masmédií na americkou demokracii. Až 59 procent voličů říká, že považují média establishmentu za „velkou hrozbu pro demokracii“.

25 procent odpovídá, že vnímají média establishmentu jako „malou hrozbu“ a pouze 15 procent odpovídá, že masmédia nepředstavují vůbec žádnou hrozbu pro demokracii.

Postoje k médiím se zejména mezi různými skupinami voličů výrazně liší. 87 procent těch, kteří v roce 2020 hlasovali pro Donalda Trumpa, považuje média za velkou hrozbu – zatímco pouze 33 procent voličů Joe Bidena zastává tento názor.

Navíc až 71 procent voličů věří, že demokracie je „ohrožena“, ale pouze sedm procent vidí hrozbu pro demokracii jako důležitou otázku během nadcházejících voleb do Kongresu.

Vzhledem k omezenému počtu účastníků je chybovost průzkumu čtyři procenta – což znamená, že je stále statisticky jisté, že většina voličů považuje masmédia za velkou hrozbu pro demokracii.

Každoroční průzkum Gallupova ústavu, který byl nedávno zveřejněn, také zjistil, že pouze 34 procent Američanů věří, že velké mediální společnosti informují o aktuálních událostech „úplným, přesným a spravedlivým způsobem“ – což je druhá nejnižší důvěra vůbec.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 4.9]

One thought on “Většina Američanů věří, že mainstreamová média jsou největší hrozbou pro demokracii

  1. tak to je už odjakživa 📺 = 🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑 jen tupe ovce se ještě v 21 stoleti potřebuji divat na televizi měli by si uvědomit fakt že už je jina doba a skutečne zpravy jsou hlavně na internetu, vyhodit 📺 do popelnice jako něco zastaraleho a zpatečnickeho by bylo potřeba učinit u všech lidi, na 📺 se dnes muže divat jen Buran a hlupak bez mozku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout