Hotovo: Švédská strana byla v EP potrestána eurohujerskou frakcí, v níž je i naše ANO, za spolupráci s „ultrapravicí“

Hotovo: Švédská strana byla v EP potrestána eurohujerskou frakcí, v níž je i naše ANO, za spolupráci s „ultrapravicí“

Tentokrát již naposledy přináším jasný důkaz faktu, na který upozorňuji již několik let: koalice ANO a SPD je absolutně nemožná. Jen málokdo ví, že ANO je v nejvíce eurohujerské frakci v EP. Podle toho tam samozřejmě i europoslanci této strany prolezlé Aspen institutem hlasují.

Pokud tak kdokoli tuto partaj považoval za antisystémovou, tak pak je to totéž, jako považovat za antisystémovou TOP0,09.

Ale nyní k věci. Jak jsem zde již několikrát upozornila, tak již před volbami ve Švédsku pohrozila europarlamentní frakce Renew Europe (která je i domovskou frakcí hnutí ANO), švédské straně, která je v ní zastoupena, že pokud bude v koalici s SD (Švédští demokraté – protimigrační strana), pak bude tato strana vyloučena z frakce, která zakazuje koalice s protibruselskými stranami.

Před volbami tak švédská strana L (Liberálové) slíbila frakci, která je vedena Macronovou stranou, že prosadí, aby SD nebyla ve vládě, což se také podařilo prosadit. Šéf frakce – europoslanec Macronovy strany – nejprve povolil alespoň oporu menšinové vládě, avšak vyloučil jakoukoli větší spolupráci. Jenže to bylo ještě před volbami.

Po švédských parlamentních volbách, když právě na žádost této strany z Macronovy frakce nebyla SD – nejsilnější švédská pravicová strana – zahrnuta do vlády, se frakce, ve které je i naše ANO, opět ozvala. Vadilo jim to, že SD funguje i jako opora vlády. Požádali proto europoslankyni, která švédskou stranu L ve frakci zastupuje, aby si buď našli levicového koaličního partnera nebo nechali vládu padnout a vyhlásili nové volby.

Jenže tento požadavek je prakticky nesplnitelný, frakce proto hlasovala o tom, zda bude švédská politička za spolupráci s „ultrapravicí“ vyloučena nebo „jen“ potrestána.   Hlasování uvnitř frakce jasně rozhodlo o tom, že politička bude potrestána.

V budoucnu se  nebude smět účastnit skupinových setkání na dobu neurčitou. Ale to není zdaleka vše.

Liberální zastřešující organizace Alde, zastupující frakci Renew Europe, se rozhodla vyslat do Stockholmu pracovní skupinu pro shromažďování faktů, aby posoudila vztah mezi všemi stranami v pravicové koalici.

Pokud by se tedy zdálo, že je vliv SD příliš silný, pak by byla politička z frakce vyloučena. Pokud by naopak zjistili, že je SD koalicí ignorována a koalice vede takovou politiku, jakou si žádá EU, bude europoslankyně „omilostněna.“

Připomínám, že je to právě tato frakce Alde – Renew Europe, kvůli komu nemůže být ve vládě nejsilnější švédská pravicová strana. Díky působení této frakce bude nakonec švédská politika mnohem vstřícnější k EU než by tomu bylo bez jejího vlivu.

Tyto praktiky jen jasně ukazují na to, kdo skutečně rozhoduje o politice jednotlivých zemí. Schwabův žák – eurofašista Macron – má v rámci EU velmi silné slovo, stejně je tomu i v případě jeho frakce.

Vše zašlo až tak daleko, že vedení této eurofašistické frakce bude nyní nějakou dobu působit ve Stockholmu a kontrolovat, jak silný či slabý vliv mají Švédští demokraté – tedy pravicová strana, kterou volilo nejvíc voličů – na vládu.

Podle posledních informací jejich vliv na vládu významně klesá a mnohé z dohodnutých politik již vzaly zasvé. Švédsko se tak začíná podřizovat diktátu Bruselu. 

Právě výše uvedený příklad je jasným potvrzením faktu, že ANO půjde do koalice s kýmkoli, jen ne s SPD. To by byl mnohem větší humbuk, než nyní ve Švédsku. Švédští demokraté jsou totiž v mírnější frakci než SPD a dokonce se kvůli možnosti být oporou vlády vzdali požadavku na vystoupení z EU. Ale očividně ani to nepomohlo.

Každopádně se nám také ukazuje, že mnohé země nemají šanci si vést vlastní politiku už jen kvůli vlivu EU. Italská koalice má nakonec štěstí, že nikdo z nich nepatří do frakce, která by měla podobná pravidla. Snad jen Berlusconi, jehož strana je v lidovecké frakci, by mohl případně narazit. Přes jeho frakci se ho také snažila ovlivnit německá vláda, ovšem neúspěšně. Šéf jeho frakce také deklaroval, že zatím humbuk dělat nehodlá.

Ostatně, Berlusconi zřejmě ví mnohé na různé evropské politiky (pamatujete na Topolánka v Toskánsku?) a ti jistě nemají zájem aby promluvil…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 4.9]

One thought on “Hotovo: Švédská strana byla v EP potrestána eurohujerskou frakcí, v níž je i naše ANO, za spolupráci s „ultrapravicí“

  1. tak tady je dlouho jiste s kym chce ANO udělat koalici už tady bylo mnohokrat namluvi s ODS to že ANO s SPD do vlády nepujde je jiste a největši duvod je referendum o EU a jak vime Stbak chce zustat v EU zatim co SPD chce hlasovat v referendu tak je jiste že tady vlak nejede já jen zase připomenu s EU na věčne časi a nikdy jinak

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout