Němci chtějí zabránit vzniku pravicové vlády v Itálii

Němci chtějí zabránit vzniku pravicové vlády v Itálii

Pokud někdo ještě pochyboval, že EU není další německou 4. říší, pak má právě zde další důkaz. A stejně tak jde o další důkaz pro mnohé naše nepříliš bystré voliče, kteří stále nepochopili, že některé případné koalice zapovídá samotná EU. Na tuto skutečnost zde stále upozorňuji a měla by se připomínat před každými volbami.

Nejprve tedy nová informace z Německa, kterou si později ještě rozebereme.

Tři němečtí europoslanci vyzvali šéfa EPP Manfreda Webera (CSU), aby zabránil pravicové vládě v Itálii. „Základní evropské hodnoty nesmí být obětovány, abychom si koupili vládní účast,“ uvedl Weber v dopise. Podepsali ji poslanci Katarina Barley (Sociální demokracie), Daniel Freund (Zelení) a Moritz Körner (FDP).

„Vítězka voleb Giorgia Meloniová zastupuje pravicové populistické postoje, které nejsou slučitelné se základními evropskými hodnotami, které otevřeně vyzývají k diskriminaci lidí, a které popírají nejkrutější zločiny v evropských dějinách,“ píše se v dopise.

„Stále ještě není pozdě zabránit pravicově extremistické předsedkyni vlády Giorgii Meloniové v Itálii. Weber musí zavázat Berlusconiho stranu Forza Italia, která patří do skupiny EPP, k prodemokratickému a proevropskému konsenzu. Žádáme ho jako šéfa EPP, aby mluvil s příslušnými představiteli. Pokud se Forza Italia nevzdá, neměla by mít ve frakci budoucnost.

Itálie hrozí, že se stane precedentem pro Evropu. Nyní je na EPP, aby zabránila pravicově extremistickým stranám usilujícím o moc, uzavírat pakty s konzervativními silami. Ti, kteří se spojují s extrémní pravicí, je nezkrotí.“

V parlamentních volbách v Itálii na konci září zvítězila pravicová strana Fratelli d’Italia se zhruba 26 procenty. Koalici chce vytvořit s pravicovou Legou a konzervativní Forza Italia. Němečtí politici z  FDP, SPD, Zelených a Strany levice na výsledek reagovali pobouřeně a hovořili o návratu fašismu v zemi. Weber původně hájil svou podporu Forza Italia. Toto je podle něho „hluboce evropská síla“ a má jeho důvěru. 

K uvedenému jen připomínám, že ještě před švédskými volbami musel současný koaliční partner Švédských demokratů (SD) slíbit, že SD nebude ve vládě. Tento koaliční partner je v Macronově frakci Renew Europe (v této frakci je i naše ANO), která nepřipouští koalice s euroskeptiky (i to je důvod proč nikdy nevznikne koalice ANO a SPD). Vzhledem k tomu, že Švédští demokraté mají lepší volební výsledek, než strana, která je v Macronově frakci (a bylo by tedy komplikované je zcela ignorovat), byla nakonec povolena spolupráce s SD, ale jen jako s oporou menšinové pravicové vlády.

Stejná situace by nyní nastala, pokud by šéf lidovecké frakce Weber podlehl naléhání zástupců stran německé vlády. V případě dalšího nátlaku může Berlusconimu pohrozit vyloučením – přesně tak, jak si to přejí němečtí europoslanci – a tím by neměla italská vláda dostatečnou sílu.  Bez Berslusconiho totiž nemá koalice Meloni – Salvini příslušnou oporu. Lidovecká frakce již v minulosti vyloučila například Orbánův Fidesz, ale došlo k tomu až po velkém nátlaku vedení EU.

Berlusconi samozřejmě může změnit frakci a přejít třeba od ECR, kde je Meloniová (ta frakci dokonce vede), ale zde by záleželo na tom, jak dalece mu na setrvání v jasně probruselské frakci záleží. Zda natolik, že nakonec vznikající italskou vládu položí dřív, než stihne vzniknout nebo zda je schopen se účasti ve frakci vedené Weberem vzdát.

Italská vláda je tedy nyní zcela závislá na tom, jak dopadne nejmenší strana budoucí koalice. Pokud Weber položí „nůž na krk“ Berlusconimu, ten se ještě může „cuknout“ a od vládního angažmá se distancovat. Je samozřejmě možné i to, že se nechá vyhodit a podobně jako Fidesz jednoduše přejde do skupiny ECR. Ale to vše jsou jen dohady, za vším nakonec budou jen zákulisní dohody.

Je třeba si však především uvědomit, že italská vláda vadí zejména proto, že by mohla být příkladem pro mnohé voliče po celé EU, kteří by začali hromadně volit euroskeptické strany (to je ovšem něco, co například u nás naprosto vůbec nehrozí).

Německá vláda, která je nyní i u svých voličů krajně neoblíbená, také s nelibostí sleduje vzestup preferencí AfD, ale i vzestup protibruselské FPÖ v Rakousku, dvou silně protibruselských stran – FVD a PVV v Holandsku nebo strany Vox ve Španělsku. podobné voličské preference značně ohrožují samotnou existenci bruselského molocha. A o to zde jde především…

 

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 26 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Němci chtějí zabránit vzniku pravicové vlády v Itálii

 1. Největší „legrace“ je v tom, že 98 % lidí světa je dálkově ovládáno entitami z temných světů, anténami pod povrchem Měsíce (na to tam je přivlečena tato inženýrská dutá konstrukce).
  Má se to tu zobrazit, jak to asi tak vypadá – A VYPADÁ ! Je to mela !
  http://www.we-arent-slaves.org
  http://www.dont-get-chipped.org
  http://www.evacuation-of-humankind.org
  http://www.jak-prezit.cz
  http://www.neocipuj-se.cz
  http://www.nejsme-otroci.cz
  http://www.evakuace-lidstva.cz

 2. Berlusconi at se nenecha vydirat pořad je lepši byt vyhozen s frakce než nebyt ve vládě a pokud se jedna o Pro Bruselskou frakci nebude to žádna škoda ale libi se mě kam to vede když se sečte počet obyvatel kolik maji celkem všechny země kde budou vládnout euroskepticke strany Madarsko, Polsko, Italie, Švedsko tohle všechno je už přes 100 milionu lidi když se spoji proti Německu tak mohou Němce přehlasovat aby nemohli z Německa přichazet dalši nesmysli co niči Evropu Ekonomiky a státy třeba zablokovat Green Deal, migračni kvoty a podobne věci

 3. Ako som už x-krát písal, budúca možná /nie istá/ koalícia je politicky korektná v každom ohľade, fanaticky proizraelská, proukrajinská, odmieta vystúpenie z EÚ a krutú pravdu ,že nemá v pláne blokovať hranice ani trestať farebných zločincov /podeľte sa s nami, EÚ!/ som už tiež spomínal. Inými slovami, jej program sa prakticky nebude líšiť od tej Draghiho. Bez ohľadu na to,či tam bude sedieť úchylný zombie Berlusconi, alebo nie.

 4. Kdo si myslí, že Hitlerovská myšlenka zmizela s jeho zánikem tak se velice mílí skopčáci budou stále jen skopčáci, jejich touha ovládnout svět je věčná, momentálně to zkoušejí pomocí tzv. EU a dá se říci že se jim daří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout