V Nizozemsku jsou zatýkáni protestující jak na protestech farmářů, tak na protivládních demonstracích (videa)

V Nizozemsku jsou zatýkáni protestující jak na protestech farmářů, tak na protivládních demonstracích (videa)

Jak již víte, tak v neděli byla velká demonstrace proti vládě v Amsterdamu, ale mezitím se stále demonstruje po celé zemi proti již probíhajícímu vyvlastňování farmářů. Jejich farmy, které si předávají z generace na generaci po staletí, jsou po vyvlastnění určeny k různým účelům, v některých případech se mají na jejich místě stavět domy pro žadatele o azyl, jichž za letošek přišel do země rekordní počet.

V Amsterdamu, kde probíhala velká demonstrace už v neděli (více jste si o ní mohli přečíst zde), se objevily veřejné záběry, které podle všeho ukazují tajné policisty, jak násilně zatýkají civilisty. Tajná operace odhaluje znepokojivou eskalaci vládních zásahů proti nizozemským rolnickým a protivládním protestům.

Další záběry potvrzují, že uniformovaní policisté zasáhli, aby podpořili tajnou operaci.

V Nizozemsku se objevují zprávy o „tajných policejních agitátorech“, známých jako „Romeos“, kteří pronikají do protivládních protestů. Často je lze vidět v maskách.

Začátkem srpna byl zásah nizozemské policie proti protestujícím farmářům dosud nejnásilnější.

Nizozemská policie neustále rozšiřuje své operace, aby narušila a zmařila protivládní a farmářské protesty.

„Nizozemská policie zastavila více než 100 řidičů traktorů a nákladních vozidel na cestě do Amsterdamu na protest,“ uvedla Katie Daviscourtová z RebelNews 23. července. „Traktory, které na protest dorazily, byly jediné, které to zvládly.“

Začátkem července nizozemská policie skutečně střílela na traktory farmářů a poté tvrdila, že šlo o „varovné výstřely“.

„Podle fríské policie zasáhly výstřely traktor, ale nikdo nebyl zraněn,“ pokračovala zpráva. „Byli zatčeni tři podezřelí.“

Uprostřed zpráv o policejním incidentu se rozšířilo video s tvrzením, že nizozemští rolníci zaútočili na tajné policisty. Nakonec se zjistilo, že jde ve skutečnosti o video demonstrace proti Covid lockdownu v srpnu 2020.

Nizozemský 13letý plán potlačení produkce dusíku za miliardu dolarů by měl nizozemským zemědělcům nejprve zaplatit za „přemístění“, „opuštění odvětví“ nebo „přeměnu“ na státem schválené zemědělské postupy. Zatímco tato první fáze je považována za „dobrovolnou“, vláda si jako poslední možnost vyhrazuje donucovací opatření, tedy vyvlastnění všech, kdo nebudou s uzavřením farem souhlasit.

Záhy byly zahájeny protesty, které stále pokračují, aniž by byla vláda ochotna od svých plánů ustoupit. Demonstrace jsou již natolik známé, že Mick Jagger z Rolling Stones pozdravil farmáře v holandštině během jeho amsterdamského koncertu.

 

Nizozemský premiér Mark Rutte kritizoval demonstranty a nešetřil vůči nim nadávkami.

Samotní zemědělci byli často srdeční a pohostinní, dokonce i k policistům. Protesty „konvojů svobody“ jsou formou nenásilného odporu vůči nespravedlivé politice.

Tyto nenásilné protesty se však neobešly bez třenic s úřady, které považují zacházení s farmáři a jejich veřejnými příznivci za citlivé téma pro vládu.

Kromě zpráv o agresivním zásahu nizozemské policie proti farmářům a jejich příznivcům, kteří protestují proti klimatickým nařízením, se objevují i ​​videa policie napadající novináře na protestech.

Akce nizozemské policie vzbuzují ve veřejnosti obavy, že se země stala diktaturou s přísnými ekologickými předpisy. Bývalý americký prezident Donald Trump na shromáždění 23. července ocenil farmáře za jejich boj proti „klimatické tyranii“.

Sieta van Keimpema, sekretářka Farmers Defence Force (FDF), byla v červenci vyslýchána ohledně taktiky FDF, která zahrnovala pálení balíků sena, blokování průjezdů traktory a těžkou technikou, blokování příjezdových cest hromadami zeminy a rozmazávání hnoje před domem ministra zemědělství.

Uzavření či omezení provozu se týká asi 30 000 společností. Lidé už nemohou spát. Mezi farmáři dochází ke stále více sebevraždám těch, kteří už to psychicky nezvládli.

Až 11 200 farem musí úplně skončit a 17 600 farmářů bude muset chovy omezit, aby splnili vládní plány.

Ostatní silně znečišťující průmyslová odvětví v Nizozemsku, jako je letectví, stavebnictví a doprava, zatím nejsou přísnými ekologickými předpisy nijak dotčena. Proč tedy výroba potravin? A proč teď? Když Evropa bude čelit nedostatku potravin kvůli zničené ekonomice covidovými lockdowny a sankcemi uvalovanými EU?

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 21 Průměrně: 5]

One thought on “V Nizozemsku jsou zatýkáni protestující jak na protestech farmářů, tak na protivládních demonstracích (videa)

  1. Samozrejme,že „chránené“ živly ako moslimovia, drogoví díleri, pedofili a „aktivisti“ za ich „práva“ či propagátori miešania rás napr. v televíznych reklamách sa ničoho od holandskej polície nemusia obávať…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout