Protiislámského autora Salmana Rushdieho se při vystoupení v New Yorku pokusil podřezat muslim (video)

Protiislámského autora Salmana Rushdieho se při vystoupení v New Yorku pokusil podřezat muslim (video)

Oficiálně byl Rushdie několikrát pobodán do krku, jak je ovšem většinou politicky korektně nazýván pokus o podřezání.

Salman Rushdie, 75, který po desetiletí žil pod hrozbou smrti ze strany muslimů za napsání Satanských veršů v roce 1988 , byl v pátek ráno pobodán na pódiu při vystoupení v Chautauqua v New Yorku. Útočník byl na místě zadržen.

 

Rushdie byl naložen do vrtulníku, který ho převezl do nemocnice:

Za Rushdieho smrt byla v Íránu vypsána odměna ve výši více než 3 miliony dolarů.

Rushdieho kniha „Satanské verše“ je v Íránu zakázána od roku 1988, protože ji mnoho muslimů považuje za rouhání. Je samozřejmě zakázána i v mnoha dalších islámských zemích. V roce 1989 vydal zesnulý íránský vůdce ajatolláh Ruholláh Chomejní fatvu neboli edikt vyzývající k Rushdieho zabití.

Obrázek

Íránská vláda se od Chomejního výnosu již dávno distancovala, ale fatva je v islámském světě po dlouhé roky stále platná. V roce 2012 zvýšila polooficiální íránská náboženská nadace odměnu za Rushdieho z 2,8 milionu na 3,3 milionu dolarů.

K činu se vyslovili také svědci z místa činu.

Autor Carl LeVan byl svědkem útoku: „Byl jsem svědkem pokusu o atentát na život Salmana Rushdieho. Stále jsem v šoku. Byli jsme evakuováni.“

„Právě jsem byl svědkem děsivého pokusu o atentát na Salmana Rushdieho. Byl několikrát bodnut, než útočníka přemohla bezpečnost. Na pódium vyšli někteří neohrožení diváci. Jaká odvaha se od nás bude očekávat vedle obrany i těch nejmenších svobod?“

Lehce zraněn na hlavě byl i moderátor, na kterého pachatel také zaútočil.

A kdo byl pachatelem (viz titulní obrázek)? Jak jinak než muslim.

Hadi Matar, 24 let, z New Jersey, byl zatčen poté, co zaútočil na Rushdieho na pódiu v Chautauqua Institution v západním New Yorku a údajně několikrát bodl autora do krku.

Zdroje sdělily deníku The Post, že počáteční vyšetřování naznačuje, že Hádí sympatizuje s íránským režimem a Islámskými revolučními gardami.

K uvedenému jen připomínám, že i přesto, že samotný Rushdie musel tušit, že na něj dřív či později nějaký muslim zaútočí, paradoxně sám podporoval muslimskou invazi do Evropy. Před časem ve velké Británii podepsal – spolu s mnoha dalšími evropskými umělci – petici za politiku otevřených hranic.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 6 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Protiislámského autora Salmana Rushdieho se při vystoupení v New Yorku pokusil podřezat muslim (video)

  1. https://youtu.be/PyRGVQbflCs?t=991 – teprve islám a muslimové přinesl do indie náboženské války, indie neznala náboženské války. podívejte se nyní jak se od svého vzniku islám rozlézal na územních mapách země. islám není náboženství, ale mafiánský organizovaný plán na ovládnutí (zotročení) světa. Vítači mají na rukách krev. slimáky nebrat. jdou jen za svým snem parazitovat, pobírat dáfky a islamizovat.

  2. https://youtu.be/PyRGVQbflCs?t=991 ,– teprve islám a muslimové přinesl do indie náboženské války, indie neznala náboženské války. podívejte se nyní, https://www.youtube.com/watch?v=AvFl6UBZLv4&ab_channel=BusinessInsider , jak se od svého vzniku islám rozlézal na územních mapách země. islám není náboženství, ale mafiánský organizovaný plán na ovládnutí (zotročení) světa. Vítači mají na rukách krev. slimáky nebrat. jdou jen za svým snem parazitovat, pobírat dáfky a islamizovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout