Florencie: Klimatičtí extremisté se přilepili k vzácnému obrazu od Botticelliho (video)

Florencie: Klimatičtí extremisté se přilepili k vzácnému obrazu od Botticelliho (video)

Další tupí ekoteroristé se objevili v pátek ve věhlasné galerii Uffizi ve Florencii, kde se přilepili k obrazu slavného italského umělce Botticelliho. Rozšířili tak řady klimatických idiotů, kteří namísto skutečné ochrany přírody provozují nejen stupidní, ale dokonce škodlivý aktivismus, který v důsledku naší planetě nijak nepomůže.

Mimo těch, kteří stále častěji blokují dopravu ve velkých evropských městech, kde se neváhají přilepit či dokonce zabetonovat k silnici, se nyní rozmohla i jakási „móda“ ničení historických památek. Ty jsou naštěstí na volně dostupných místech většinou za nerozbitným sklem, takže klimatičtí idioti příliš škody neudělají. Jak chtějí podobnými počiny chránit planetu pro mne ovšem nadále zůstává záhadou.

Skupina klimatických extremistů si v pátek přilepila ruce k Botticelliho obrazu. Jejich návštěva muzea však netrvala dlouho. Italští ekoteroristé se konkrétně zaměřili na mistrovské dílo renesančního malíře Sandra Botticelliho La Primavera (Jaro)  v galerii Uffizi ve Florencii.

Umělecké dílo má však skleněnou ochranu a díky tomu nedošlo k poškození samotného obrazu. Lepidlo bylo bezpečně odstraněno ze skla.

Karabiniéři uvádí, že protest uspořádaly dvě mladé ženy a muž, všichni Italové, kteří si koupili vstupenky. Seděli na podlaze s transparentem s nápisem „Poslední generace žádný plyn, žádné uhlí“.

Trojice byla převezena na policejní stanici ve Florencii. Podle italských médií dostali aktivisté oficiální příkaz zdržovat se mimo turisticky oblíbené město po dobu tří let, což je strategie podobná té, která se často používá na násilné fotbalové fanoušky.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Florencie: Klimatičtí extremisté se přilepili k vzácnému obrazu od Botticelliho (video)

  1. Nie je ďaleko doba všeobecného ničenia „šaríi odporujúceho“ umenia všade v islamizovanej Európe. Nevynímajúc Francúzsko, Taliansko, Holandsko… trebárs Louvre už teraz možno označiť za miesto, kde sa budú moslimovia usilovne „činiť“ pri likvidácii obrazov či sôch.

  2. chvála tomu chlápkovi co je votrh, jěště bych je zřezal do kulatý krychle, aby z nich chcala tejden krev samozřejmě zaplatit škodu a nikdy je tam nepustit. Pořád ustupujem nějakejm kryplum do kdy si tohle necháme jěště líbit. Do lomu s nima a dělat ze šutrů kladívkem štěrk 12hod denně o vodě a chlebu.

  3. mali ich tam nechať prilepených, nech sa návštevníci zabavia na kokotkoch, aspoň zo dva dni a až potom ich došťatých, dosratých odjebať tupým hrdzavým nožíkom.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout