Bude po Evropě rekordně se šířící ptačí chřipka záminkou k likvidaci chovů drůbeže?

Bude po Evropě rekordně se šířící ptačí chřipka záminkou k likvidaci chovů drůbeže?

Zatímco k likvidaci dobytka si systém našel jako výmluvu klima, tak u mnohem menší drůbeže zřejmě potřebuje k likvidaci mnohem lepší záminku. EU již zcela vážně uvažuje o kontrole chovu drůbeže i v malochovech – tedy drůbeže, kterou si mnozí z nás chováme na vlastním dvorku či zahradě pro vejce nebo maso.

To je samozřejmě další součást globalistických  plánů na likvidaci potravinové soběstačnosti nejen evropských obyvatel. Ptačí chřipka, která se nyní údajně v rekordní míře šíří Evropou – a to přesto, že je léto, kdy se běžně podobné problémy neobjevují – by byla velmi vítanou záminkou k likvidaci chovů. Ostatně, nedávno jste si zde mohli přečíst o tom, že v USA již podobné „čistky drůbeže“ pod záminkou výskytu ptačí chřipky, kterou zjišťovali pomocí PCR testů, proběhly.

V USA tak byly vybity stamiliony zvířat – a to v drtivé většině zcela zdravých. Je vysoce pravděpodobné, že obdobný scénář je nyní připraven pro Evropu. K likvidaci malo i velkochovů by jistě lepší záminku nenašli.

Ve Švédsku, které je v Evropě mezi údajně nejvíce postiženými zeměmi, se již hovoří o blížící se katastrofě…

Během července se objevilo velké množství zpráv o nemocných a mrtvých volně žijících ptácích. V několika případech byla nalezena ptačí chřipka – onemocnění, které se v létě běžně nešíří.

Počet zpráv z veřejnosti o nálezech nemocných nebo mrtvých volně žijících ptáků se začal zvyšovat během června letošního roku a od té doby se během července prudce zvyšuje.

Národní veterinární institut (SVA), který monitoruje ptačí chřipku ve Švédsku a vyšetřuje vzorek podezřelých případů, nyní zaznamenává pokračující šíření ptačí chřipky u volně žijících ptáků.

Ve Švédsku se vysoká úmrtnost týkala především různých druhů vodních ptáků a hus, zejména podél západního pobřeží a na Gotlandu.

Ohniska ptačí chřipky se obvykle vyskytují v zimních měsících a pak zcela ustupují až do léta, protože teplo a slunce znamenají horší podmínky pro přežití a šíření viru. Podle SVA je skutečnost, že ptačí chřipka se nyní vyskytuje u volně žijících ptáků během léta ve Švédsku, známkou toho, že virus je „nadměrný“, podobně jako v létě 2021.

Vzhledem k tomu, že ohnisko nyní zahrnuje také suchozemské ptáky, jako jsou husy, zvyšuje se riziko infekce domácích ptáků, a proto je důležité vyhnout se kontaktu mezi domácími a volně žijícími ptáky. Je-li infekce silná přes léto, tak to také znamená riziko zvýšeného šíření infekce během podzimu a zimy. Odpovídající scénář zvýšeného počtu hlášení infikovaných volně žijících ptáků je v současné době k vidění i v jiných částech Evropy.

„Evropa nikdy předtím nezažila tak rozsáhlá  ohniska ptačí chřipky jako v posledních dvou sezónách. To, co nyní vidíme, s pokračujícím šířením infekce a vysokou úmrtností volně žijících ptáků uprostřed léta, je zcela nový scénář. Existuje tedy mnoho náznaků, že nadcházející sezóna bude také problematická, se zvýšeným rizikem vypuknutí i u domácích ptáků,“ říká Karl Ståhl, státní epizootolog v SVA.

Riziko současného typu ptačí chřipky pro člověka již bylo podle Švédské agentury pro veřejné zdraví a Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) vyhodnoceno jako velmi nízké. Podmínky pro přežití viru v životním prostředí a riziko dalšího šíření infekce jsou také omezeny teplem, které panuje v letních měsících. Naproti tomu nemocní a mrtví ptáci (nebo jiná divoká zvěř) mohou být obecně považováni za hygienický problém, zejména ve velkém počtu a v oblastech, kde pobývá mnoho lidí, například podél pláží nyní v létě. Obecným doporučením je proto nedotýkat se mrtvých nebo nemocných ptáků a ani s nimi nemanipulovat.

Tolik švédská média. Zdá se, že vybíjení chovů drůbeže bude scénářem pro nadcházející podzim – zimu po celé Evropě. Tedy zatímco chovy dobytka a prasat se budou i nadále likvidovat pod záminkou ochrany klimatu, drůbeží chovy se budou decimovat na základě nespolehlivými PCR testy prokázané, případně uměle šířené ptačí chřipky.

A zase se dostaneme o něco blíž k nucené konzumaci brouků, červů a Gatesova laboratorního masa…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.9]

5 thoughts on “Bude po Evropě rekordně se šířící ptačí chřipka záminkou k likvidaci chovů drůbeže?

 1. o tom pisal aeronet, ze eu chce registrovat vsetku hydinu, potom ju zdani a potom ju zakaze. tak ako teraz kravy. nechape mze ludia su naozaj take dementne staod ze nie len ze si nechaju napichat roztoky ktore im sposobia aids a predcasne umrtia ale aj si nechaju zobrat jedlo a zdraziet energie. jedine vychodisko je asi naozaj islam. tato bezbozna spolocnost skratka inak neprezije.

 2. No jímá mne hrůza co budou lidi v česku žrát? Vždyť oni hnedle neznají nic jiné než kuře, kuře a zase kuře, ona je totiž příprava skoro bezpracná a nenáročná, bohužel lidi zlenivěli.

  1. jo, ale pro larvy much a hovnivály a jako hnojivo pro rostliny.

   tohle třeba věděli volyňští češi na ukrajině. ukrouši chcípali hlady, protože byli líní a nehnojili. Volynáci si mákli a dopřáli zemi živiny a měli pak úrodu, kterou jim ti líní záviděli. Inu – nevděk světu vládne.

   Radši to tu už nepište, nebo se toho místní aktivisti chytnou a co nevidět vznikne kuchařka na toto téma asi hned po té, co bude zavedena do jídelníčku člověčina.

   Jo jo, děd Vševěd byl kanibal, obyvatelé perníkové chaloupky rovněž, baba Jaga také. Němcová i Erben by mohly vyprávět. Pohádky už pomalu považuju za pověsti. Mají reálný základ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout