Austrálie hlásí další teplotní rekordy, mrzne i tam, kde to není obvyklé

Austrálie hlásí další teplotní rekordy, mrzne i tam, kde to není obvyklé

Povšimněte si, jak se nás nyní klimaalarmisté snaží přesvědčit na základě letního horka o tom, že je horko v důsledku globálního oteplování. Jenže neznamená slovo „globální“ celou planetu? Nemělo by tedy k údajnému oteplování docházet úplně všude?

Již nedávno jsem se zde zmínila o nezvykle studené zimě v Austrálii. Ale nejen tam, také na dalších místech jižní polokoule je letos nezvykle studená zima. A jak se zdá, tak zima nabrala na obrátkách, protože nedávno hlásili i mrazivé rekordy.

Zatímco establishmentová média bubnují na poplach hororovými titulky o vlnách veder s „extrémním horkem“, nyní přicházejí další chladivé zprávy z jižní polokoule. Mrazivé rekordy byly naměřeny jak v Austrálii, tak na Antarktidě.

Podle generálního tajemníka OSN Antonia Guterrese lidstvo směřuje ke „kolektivní sebevraždě“ zaviněné globálním oteplováním. Věří, že důvodem tohoto údajného oteplování jsou fosilní emise.

Informace o klimatu nyní vyžadují zdravý rozum v debatě. Je totiž třeba poukázat na to, že za posledních 19 let v Anglii – kde bylo v posledních dnech překonáno několik teplotních rekordů – zemřelo 80krát více lidí na podchlazení než na horko. Také globálně zemře každý rok 10krát více lidí na chlad než na teplo. Statistiky jsou uvedeny v The Lancet .

Na letišti v Hillstonu v Austrálii byl 15. července naměřen nový studený rekord, hlásí australské úřady . Mínus 6 stupňů Celsia bylo pro místní obyvatelstvo něco zcela nezvyklého a předpověď na nadcházející měsíce ukazuje pokračující chladné počasí ve velkých částech Austrálie.

„Tak studený začátek zimy jsme nezažili na většině území jihovýchodní Austrálie po celá desetiletí,“ říká Ben Domensino, meteorolog z Weatherzone pro The Guardian .

Obrázek
Tasmánie, foceno 18.7.2022

Z Tasmánie hlásí sníh a mrazivé teploty, které se udrží po celý týden. Studená fronta by se měla přesouvat na sever přes jižní pevninu Austrálie, píše The Guardian .

Stejně tak je hlášeno chladnější klima kolem jižního pólu. Za posledních 40 let klesla teplota o -0,22 stupně za dekádu. Měřicí stanice na jižním pólu vytvořila loni v zimě nový studený rekord, informoval LiveScience loni v říjnu.

Soubor předpovědi teploty AU 20220531 16 vjfhok
studená zima má podle předpovědí pokračovat i v srpnu

Země se podle některých klimatologů nachází v tzv. meziledové době. To znamená interval teplejší globální střední teploty, který trvá tisíce let a odděluje dvě doby ledové. Oteplování začalo již asi před 12 000 lety a svého vrcholu dosáhlo před 6 000 až 8 000 lety. To bylo doprovázeno chladnějším klimatem až do konce 19. století, kdy začala industrializace moderní éry a tento trend se zvrátil. Od té doby se globální průměrná teplota zvýšila o něco málo přes 1 stupeň.

Jižní oceán je dnes o 1 až 2 stupně chladnější než kdykoli za posledních 10 000 let. Ochlazení nadále pokračuje, jak uvádí výzkum publikovaný v Nature i ScienceDirect .

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Austrálie hlásí další teplotní rekordy, mrzne i tam, kde to není obvyklé

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout