Berlín: Šlo opět o čin psychicky nemocného jedince?

Berlín: Šlo opět o čin psychicky nemocného jedince?

Jistě i vy jste zaznamenali, že dnes ráno vjel řidič v Renaultu do davu ve stejném místě, kde v prosinci 2016 útočil ukradeným kamionem Tunisan Anis Amri. Tento čin byl – a dosud je – džihádisty velmi oslavován, což by mohlo naznačovat, že se někdo pokusil „svého“ hrdinu napodobit.

Navíc nebyl případ z roku 2016 nikdy zcela vyšetřen a poměrně nedávné závěry vyšetřování dokonce tvrdí, že pachatel tehdy neútočil sám, přičemž při přípravě činu měl mít dokonce několik kompliců. Mohl tedy například útočit někdo z tehdejších kompliců?

To vše se teprve uvidí, nicméně místo, ke vjelo auto do lidí, jistě nebylo zvoleno náhodně…

Nyní si zopakujme, co se dnes kolem 10.15 přihodilo:

Na náměstí Breitscheidplatz v Berlíně-Charlottenburgu vjel muž autem do davu. Jeden muž byl zabit, několik lidí bylo zraněno.

Podle policie je více než tucet zraněných, včetně vážně zraněných. Pozadí incidentu je stále nejasné.

Na místě je 60 hasičů

Stříbrný Renault Clio se zastavil ve výloze obchodu Douglas
Stříbrný Renault Clio se zastavil ve výloze obchodu Douglas

Řidič stříbrného Renaultu Clio byl zatčen. Podle očitých svědků nejprve utekl. Kolemjdoucí ho pak údajně zadrželi a předali policii.

Několik těžce ozbrojených policistů zabezpečuje oblast, hasičský sbor je na místě s 60 záchranáři. Záchranný vrtulník byl v akci.

V současné době policie objasňuje, zda se jednalo o dopravní nehodu nebo o „úmyslný čin“, jak oznámil mluvčí.

Zraněné osoby jsou ošetřeny na místě nehody

K incidentu došlo ve středu ráno kolem 10:30 na křižovatce Rankestraße, roh Tauentzienstraße: na Breitscheidplatz – přesně v místě, kde v prosinci 2016 vrah Anis Amri vjel na berlínský vánoční trh s uneseným kamionem a zabil dvanáct lidí.

Připomínám, že před pár měsíci zveřejnili džihádisté několik videí, v nichž vyzývají k útokům v Evropě, přičemž se právě v jedné z těchto výzev odvolávají  na jejich „hrdinu“ z Berlína – Anise Amriho. Video také obsahuje videovzkaz, který nahrál Anis Amri, pachatel útoku v Berlíně v roce 2016, v němž prohlašuje, že je připraven jednat v pomstě za německé bombardování muslimů.

Pokud se hypotéza potvrdí, pak se brzy dozvíme, že byl řidič Renaultu psychicky nemocný a za své činy nenese zodpovědnost….

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 4.9]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout