Nadace Open Society Foundation plánuje velké investice na Ukrajině

Nadace Open Society Foundation plánuje velké investice na Ukrajině

Alexander Soros, syn George Sorose a současný šéf jeho nadace, která stojí za nejednou barevnou revolucí, se poměrně značně angažuje i na Ukrajině. Tento fakt je známý již roky a zdá se, že vliv na tuto zemi ze strany rodiny Sorosových ještě posílí…

Nechvalně známá lobbistická organizace Open Society Foundations George Sorose má v úmyslu získat celkem 100 milionů dolarů na posílení mezinárodní podpory Ukrajiny a zároveň ovlivnit zemi v tom, co považuje za žádoucí směr.

Válka na Ukrajině netrvala déle než týden, když bylo oznámeno, že Soros do ukrajinské občanské společnosti investuje dalších 25 milionů dolarů – v praxi do produkce v médiích, umění, vzdělávání, výzkumu a politického lobbingu.

Podle fondu je cílem získat celkem 100 milionů dolarů na další úsilí v zemi s motivem mimo jiné ukázat Rusku, že nadace nikdy neopustí Ukrajinu. Kromě toho fond zdůrazňuje, že chce Rusku ukázat, že „mezinárodní společenství“ je solidární s Ukrajinou.

Máme jednoduché poselství: Ukrajinu nikdy neopustíme,“ řekl Alexander Soros, viceprezident Open Society Foundations.

„Bez ohledu na to, co tvrdí Kreml, je jasné, že Putin se primárně nebojí ani NATO, ani jaderných zbraní, ale svobodné a prosperující demokracie na jeho prahu,“ uvedl prezident fondu Mark Malloch-Brown v prohlášení.

Nadace Open Society Foundations také dodává, že chce pomáhat těm, kteří nemohou být zastiženi jinými humanitárními snahami a podílet se na budování ukrajinské společnosti po válce.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

One thought on “Nadace Open Society Foundation plánuje velké investice na Ukrajině

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout