V Německu začínají s přídělovým systémem pitné vody

V Německu začínají s přídělovým systémem pitné vody

Omezení spotřeby vody je samozřejmě součástí politiky zeleného údělu, který prosazuje EU. A Německo, odkud většina zelených nesmyslů pochází, bere právě tuto politiku velmi vážně. Ostatně,  Zelení, kteří jsou průkopníky této politiky, jsou součástí německé vlády, ale i zemských vlád. Nejinak je tomu v Berlíně, který jako tradičně ovládá zelenorudá koalice…

Rostoucí nedostatek zdrojů a omezení v důsledku energetické krize vrhají své stíny do každodenních oblastí, takzvaná klimatická krize se stává stále konkrétnější a „hmatatelnou“ pro obyvatelstvo: Díky eko-ideologickému berlínskému „hlavnímu plánu vody“ je nyní spotřeba vody poprvé přídělová – a to i bez sucha.

Opět se v Berlíně rýsuje negativní budoucnost celého Německa – a časem i EU. To platí nejen pro migrační politiku, naprosté předlužení města nebo převahu klanové kriminality, ale také pro počátek klimatické diktatury: Vzhledem k dlouho předvídatelnému nedostatku vody plánuje Senát opatření ke snížení spotřeby vody ve svém „Hlavním plánu vody“.

A to má důsledky: Strausberg-Erkner Wasser Association (WSE) již začala s přídělovým systémem. Zpočátku se omezení vztahují pouze na nově příchozí do regionu; pro ně je spotřeba vody v nově postavených domech omezena na 105 litrů na osobu a den. Pokud je kvóta překročena, okamžitě nastupuje pokuta. Od roku 2025 bude toto pravidlo rozšířeno na všechny obyvatele spádové oblasti.

Vzhledem k tomu, že předchozí statistická denní spotřeba v postiženém regionu je 175 litrů na osobu – a celostátní průměr je nejméně 126 litrů – znamená tento přídělový systém citelné omezení. S ideologickými hesly připomínajícími socialistické řízení nedostatků, jako je „Vy rozhodujete: Ochrana klimatu začíná u vašeho kohoutku“, WSE – v duchu své zelené politiky – naléhá na uvědomělou spotřebu vody a instruuje občany:

„Naplnění bazénu, mytí aut na zahradě, rozsáhlé zavlažování trávníku, nejsou součástí nezbytných zásob pitné vody.“

Šéf sdružení WSE André Bähler označil za hlavní viníky berlínské zahrádkáře. I když nejsou registrováni v oblasti sdružení, zavlažování jejich zahrad by zvýšilo spotřebu. Rostoucí spotřeba vody v létě není způsobena domácnostmi, ale zahradami.

Někteří místní však obviňují z extrémní spotřeby vody nově postavenou továrnu Giga-Factory společnosti Tesla, která se nachází v povodí WSE. U nich však přípustné objemy vody pro  výrobu již zvýšila červeno-zelená státní vláda. Pro „globálního hráče“ Muska a e-mobilitu, která je posvátnou krávou klimaalarmistů, platí jiné standardy než pro plebs.

Mluvčí WSE Sandra Ponesky však v novém nařízení pro spotřebitele vidí nanejvýš posílení dlouhodobého základního problému:  Musí být možné zásobovat regiony s nedostatkem vody z jiných regionů, které nemají nedostatek. To ovšem nyní nelze. Tyto problémy by musely být vyjasněny na federální a státní úrovni. Jednoduše řečeno: „Všechno dobré přichází shora“, centralismus vody namísto regionálních řešení a konkurence. V duchu zelených etatistů.

Jak dlouho potrvá, než se přídělový systém vody (později i elektřiny a pokud nějaký ještě bude, tak i plynu) přesune nejen do celého Německa, ale do celé EU? A u nás ještě v situaci, kdy zdaleka ne všechna voda na našem území je naše…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 21 Průměrně: 5]

6 thoughts on “V Německu začínají s přídělovým systémem pitné vody

 1. Říká se, že příští válka bude o zdroje vody.
  Někdo mi řekl, že šetření vodou je v určitých dovolenkových destinacích běžné.
  Sprcha se po určité ( krátké) době automaticky vypne a kdo si nepospíšil, jde spát namydlený.
  Anebo si setře mydlinky drahou pitnou vodou z lahve.
  Fakt je, že používání pitné vody na WC, ale i třeba na praní je tak trochu zvěrstvo.

 2. U nás v domě pan domácí zalévá rostlinstvo vodou zachycenou ze střech do tří velkých plastových nádrží. Byla to velká investice, ale při cenách vody se to určitě časem vrátí.
  Voda zachycená z okapu do sudu je výborná i na mytí hlavy, je příjemně měkká.

 3. Mame velke stesti ze ti dinosauri vyhynuli. Predstavte si ze ta obrovska zvirata by vsecku vodu vypila uz tenkrat a na nas by pak nezbylo uz nic.

 4. To je jen dalsi pohadka, aby ŕe jeste vic zdrazovalo. Kazdy zdroj vody vlastni akciovka, takze kdyz akcińar nedostane dividendy, je nespokojeny a hned by se soudil za usly zisk. Jenze ted diky uzitecnym idiotum budou zisky vetsi. U nas ta reklama na predmyvani, to je scestne. Jaky Cerny jezero?

  To ze to neumi chude narody s vodou je jejich vec, je to vec zdraveho rozumu, ktery chybi uz i v zatim bohatych statech. Je potreba nas okrast, a jeste abychom se omezovali tam, kde driv ne. Vody je dost. To jak je cista zavisi na tom jak se k ni chovame, kdyz nebude vytoc, bude rust cena. Setreni nikam nevede, jen k rustu cen. To by majitele vody nemely byt akciovky ale stat, ale to by zase rvali jedni ze maji s tim jen naklady.

  To same elektrika. Co chcete na kontinentu, ktery je bez surovin, ktery nic nevyrabi, ale jen spotrebovava? A to co jeste ma, si zakazuje.

  A cela tahle fraska zacla v nemecku pohadkou, ze si kazdy nemec jen odpusti jeden kornout zmrzliny. Ze tolik ta ekologie bude stat. No a ted se ukazuje, ze nejen kazdy nemec a ze se to u te zmrzky nezastavilo.

 5. Samozrejme, u moslimov, černochov, Vietnamcov a podobnej hávede /ale tiež veľkopodnikateľov a mimovládok/ nikto plytvanie vodou nebude kontrolovať ani trestať…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout