Šéf Frontexu musel rezignovat kvůli tomu, že chtěl, aby pobřežní stráž hlídala hranice

Šéf Frontexu musel rezignovat kvůli tomu, že chtěl, aby pobřežní stráž hlídala hranice

V minulosti byl Frontex pověstný spíš coby další pašerácká neziskovka, nikdy nefungoval jako ochrana zemí EU, jak jej v Bruselu prezentují. A vlastně tak ani fungovat nikdy neměl. Ze svých daní tak musíte platit agenturu, jejíž skutečné zadání není střežení hranic, ale import džihádistů do Evropy.

Francouzský šéf Frontexu dlouhodobě odmítal trestat řeckou pobřežní stráž za to, že invazisty vrací do Turecka. Tedy do zcela bezpečné země, pro pobyt muslimů dokonce vhodnější než evropské země. Jak možná víte, tak italská a španělská pobřežní stráž fungují jen coby další pašeráci, zatímco ta řecká jako jediná pochopila, k čemu má sloužit a muslimské invazisty navracela do Turecka.

EU již před časem apelovala na šéfa Frontexu, aby odebral příspěvky řecké pobřežní stráži a aby všechny, kdo za navracením stojí či se na něm podílí, potrestal. To však zásadně odmítal udělat s tím, že je přesvědčen, že konají svoji práci. EU však na potrestání Řecka zarytě trvá a nařídila, aby byli všichni, kdo vyplují z Turecka, Řeckem přijímáni. Tlak Bruselu už nadále šéf Frontexu, který si nějakým omylem myslel, že jeho organizace má sloužit ke střežení evropských hranic, neustál – a raději rezignoval…

Francouzský šéf evropské pohraniční stráže Frontex Fabrice Leggeri, který je pravidelně obviňován ze zavírání očí nad nezákonným navracením migrantů v Egejském moři, podal v pátek svou rezignaci. Agentura byla léta cílem různých vyšetřování ze strany promigračních neziskovek a evropských korporátních médií kvůli údajnému „porušování lidských práv“.

Výkonný ředitel Evropské agentury pro pohraniční stráž Frontex Fabrice Leggeri podal v pátek 29. dubna svou rezignaci po obviněních z porušování lidských práv vůči jeho agentuře. V lednu 2021 zahájil Evropský úřad pro boj proti podvodům (Olaf) vyšetřování  proti agentuře Frontex, která byla obviněna z toho, že zavírala oči před chováním řecké pobřežní stráže, která se účastnila – a podle neziskovek stále podílí – na nezákonném navracení lodí s migranty v Egejském moři do Turecka. Agentura byla rovněž obviněna z účasti na těchto „odsunech“.

„Mohu potvrdit, že předložil svou rezignaci představenstvu, a to otevírá možnost nového začátku pro Frontex,“ řekl mluvčí německé vlády na konferenci v Berlin Press. „Tento návrh na rezignaci,“ pokračoval tento mluvčí, „poskytuje možnost plně objasnit obvinění s cílem vytvořit transparentnost a zajistit, aby všechny operace Frontexu probíhaly v souladu s evropským právem“.

Jisté je, že nyní už bude Frontex opět fungovat coby další pašerácká ziskovka, navíc plně placená z daní Evropanů, kteří si tak sami platí výměnu za Afričany, Araby či Afghánce. V Řecku již nebude možné džihádisty navracet do Turecka a pokud se o to tamní pobřežní stráž byť jen pokusí, bude záhy následovat přísný trest….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout