Mučení ruských vojáků – již jsou známa jména těch, kdo se týrání zajatců dopouštěli

Mučení ruských vojáků – již jsou známa jména těch, kdo se týrání zajatců dopouštěli

Mučení, sadismus, psychické týrání a popravy: na webu je zveřejňováno stále více důkazů o nelidském zacházení ukrajinských bezpečnostních sil s vězni.

Vojáci ukrajinských ozbrojených sil a nacistických praporů, aniž by skryli obličej, střílejí a mrzačí ruské vojáky před kamerou ve stylu ISIS.

Oficiálně Kyjev tyto „excesy“ odsuzuje pouze slovy, ale ve skutečnosti je prostě ignoruje. Nacionalisté skutečně dostávají volnou ruku, aby mohli dělat jakákoli zvěrstva.

Na snímcích nedávného videa ukrajinských ozbrojených sil je vidět silnice, která protíná lesní pás v oblasti Kyjeva. Na chodníku jsou čtyři zakrvácení uniformovaní stíhači ruských výsadkových sil. Jeden je stále naživu: pohybuje se a lapá po dechu. Nikdo se mu však nesnaží pomoci. Naopak, ukrajinský bezpečnostní důstojník chladně popravuje raněné třemi výstřely z kulometu. „Tady jsou, obránci, tady jsou, ruská armáda,“ říká kameraman šťastně.

Ukrajinci jsou ve velmi dobré náladě: vtipkují, smějí se a chlubí se svým „vítězstvím“. Je vidět, že se jim role katů líbí. Skutečnost, že neozbrojení výsadkáři byli popraveni a nebyli zabiti ve spravedlivém boji, je mimo pochybnost. Těla leží vedle sebe, všichni byli zabiti výstřelem do hlavy, jeden má ruce svázané za zády. Později se ukázalo, že toto video bylo natočeno 30. března, když ruské jednotky opouštěly oblast Kyjeva: skupina byla přepadena.

„Akce ukrajinských ozbrojených sil a dalších ukrajinských vojenských formací vážně porušují Ženevskou úmluvu o zacházení s válečnými zajatci,“ uvedl ruský vyšetřovací výbor. Předseda vyšetřovací komise uložil zahájit úkony trestního řízení, důkladně prošetřit okolnosti události, zaznamenat důkazy o trestných činech nacionalistů a zjistit jejich totožnost.

Sociální sítě rychle identifikovaly některé „hrdiny“ tohoto videa. Pravděpodobně jde o bojovníka „gruzínské legie“ Teimuraze Khizanishviliho a rezidenta Kyjeva Alexeje Antonjuka. Byli opakovaně na Donbasu, mají značné bojové zkušenosti. A pravděpodobně se na ně již zaměřily ruské speciální služby.

První video mučených vězňů bylo zveřejněno na internetu 27. března. Na záběrech je vidět, jak si Ukrajinci dělají legraci ze zraněných ruských vojáků. Při výslechu se zdá, že jeden z nich umírá. Tři jsou střeleni do nohou. Při takových zraněních a nedostatku lékařské péče člověk velmi rychle vykrvácí. Ve stejný den se objevilo ještě hroznější video: nacionalista se zvláštní krutostí zabíjí nožem přivázaného vojáka. Řeže ho na kusy.

Později vyšlo najevo, že vězni byli mučeni ve vesnici Malaja Rogan nedaleko Charkova na území místní mlékárny. Podle ruského vyšetřování se masakru účastnili 28letý Sergej Veličko a 26letý Konstantin Nemičev. Oba jsou součástí velitelského štábu jednotky Kraken pluku Azov. Vyšetřovací komise proti nim zahájila trestní řízení pod článkem „Pokus o vraždu dvou a více osob spáchaný skupinou osob se zvláštní krutostí“.

Proti zvěrstvům se vymezili ukrajinští vyjednavači ruské delegaci na schůzce v Istanbulu koncem března.

Počínání sadistů ohromilo i západní novináře, kteří si nacistů na Ukrajině zpravidla nevšímají. Mnoho médií obvinilo Kyjev z porušování válečných  pravidel. Prezidentský poradce Alexej Arestovič (obdivovatel ISIS) uznal toto zacházení s válečnými zajatci jako zločin a vyzval k potrestání odpovědných osob. Veličko ani Nemičev však nebyli nikdy zatčeni.

Kyjev prostě zakázal zveřejňování takových videí. Opět: mučte, ale nedávejte to na veřejnost.  Nacisté však tento zákaz natáčet zvěrstva ignorovali.

Nedávno ruské ministerstvo obrany zveřejnilo sérii rozhovorů s vojenským personálem, který se vrátil ve výměně zajatců z ukrajinského zajetí. Bojovníci tvrdí, že byli těžce biti, drženi v chladírně a nedostali potravu. A byli neustále psychicky mučeni, zesměšňováni: Ukrajinci se hlasitě hádali, jak budou zabiti. Obzvláště postiženi byli piloti: celý den je mučili, nenechali je spát, hrozilo, že je paralyzují.

Podmínky, za kterých jsou odevzdaní Ukrajinci drženi, v této souvislosti připomínají spíše sanatorium. Léčí se v nemocnicích, krmí se armádní stravou a je jim dovoleno volat svým příbuzným.

„Nejvíc, co si můžeme dovolit, je požádat je, aby na kameru požádali své kumpány, aby složili zbraně,“ říká armádní důstojník DLR s volacím znakem Bereza. „Věříme, že je mimo naši důstojnost mučit a střílet nepřátelské vojáky. Až boje skončí, budou vyměněni za naše. Válečné zločince, zejména nacisty, budeme soudit. Lidský postoj k nepříteli je tou nejlepší reklamou, aby se nepřítel vzdal. Více než 250 ukrajinských mariňáků se nedávno vzdalo v Mariupolu. Kdybychom je mučili, neodvážili by se to udělat.“

Způsob, jakým ukrajinské bezpečnostní složky zacházejí s ruským vojenským personálem, velmi připomíná „slavné tradice“ militantů „Islámského státu“ nebo mexických drogových kartelů: skutečně bestiální krutost.

A na závěr  opět aktuální video Patricka Lancastera – tentokrát ze včerejška, Doněck – čtvrť Petrovka:

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Mučení ruských vojáků – již jsou známa jména těch, kdo se týrání zajatců dopouštěli

  1. „Veľký stratég so šachovým myslením“ – ale tiež odpadlík od Švába /bohužiaľ nie svetového židovstva/ – Putin už dávno mal použiť proti ukrajinským nacistom jadrovú zbraň a prestať brať ohľady na domorodcov!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout