Turecko představuje na prezentačním videu novou raketu zaměřenou na řecký ostrov (video)

Turecko představuje na prezentačním videu novou raketu zaměřenou na řecký ostrov (video)

Už dlouhodobě dává sultán Erdogan najevo, že nejen 23 řeckých ostrovů, ale také velká část Evropy by měla být součástí jeho novodobé Osmanské říše. Ovšem Řecko je cílem jeho snah asi nejvíc, dokonce již nějakou dobu turecká letadla narušují vzdušný prostor Řecka, turecké lodě vplouvají do řeckých vod a před časem vydal Erdogan mapu, na níž je 23 řeckých ostrovů zakreslených jako součást Turecka.

Turecko okupuje Sýrii, pomáhalo Ázerbájdžáncům zabíjet Armény a sever řeckého Kypru okupuje již 48 let. Ovšem i přesto se nemusí obávat jakýchkoli sankcí. Je to totiž Západu „přátelský agresor“. Erdogan si je vědom, že může udělat takřka cokoli, Západ se bude vždy raději dívat jinam…

Turecký výrobce zbraní a dodavatel obrany Roketsan, dceřiná společnost Nadace tureckých ozbrojených sil, představil svou novou raketu minulý týden. Střela s plochou dráhou letu, pojmenovaná ÇAKIR („modrošedá“), má dosah přes 150 kilometrů a může být odpálena z mnoha platforem, včetně letadel s pevnými a rotačními křídly, útočných bezpilotních vzdušných prostředků, taktických kolových vozidel a námořních platforem.

Simulační video vytvořené pro propagaci nové rakety obsahuje skryté zprávy pro Řecko. Vojenští experti v rozhovoru pro Nordic Monitor uvádějí, že velké zbrojní společnosti podobné Roketsanu dělají globálnější propagaci pro své mezinárodní zákazníky, ale že turecké společnosti vyrábějí simulace zaměřené na Řecko a další sousedy po celá léta.

Odborníci, kteří analyzovali snímky pro Nordic Monitor, uvedli, že místo, odkud jsou rakety vypáleny na videu, je pobřeží Çeşme na západě Turecka a že satelitní mapa ve videu byla reprodukována s malými změnami.

Uvádějí také, že skutečný ostrůvek a skalní obrazy vizuálně zobrazené ve videu potvrzují, že se jedná o břehy Çeşme. V tomto případě je místem zobrazeným jako nepřítel ve videu řecký ostrov Chios, který je 4,1 míle od tureckého pobřeží.

Ve videu se turecká strana jeví podprahově jako přátelské síly, nebo podle vojenské terminologie, jako modré síly, zatímco druhá strana – Řecko –  je definována červenou barvou, což znamená nepřítel.

V tomto případě jistě není náhoda, že rakety byly ve videu vypáleny z východu na západ. V takových videích jsou raketové simulace obecně vedeny zleva doprava, ale ve videu ÇAKIR jsou rakety odpalovány zprava doleva a nepřátelské cíle jsou zničeny, což dává podprahovou zprávu, že cílem je Řecko.

Turecko tvrdí, že řecké ostrovy by měly být demilitarizovány podle Lausannské smlouvy z roku 1923 a považuje je za hrozbu.

„Tyto ostrovy byly dány Řecku v roce 1923 Lausannskou smlouvou a Pařížskými mírovými smlouvami z roku 1947 pod podmínkou, že je nevyzbrojí. Ale Řecko to začalo porušovat v 60. letech. Tyto ostrovy byly postoupeny podmíněně. Pokud se Řecko nezastaví, suverenita těchto ostrovů bude zpochybněna. … Pokud to bude nutné, vydáme poslední varování,“ řekl turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoğlu ve státní televizi TRT 10. února.

K uvedenému dodávám, že historicky jde o řecké ostrovy, které byly – jako mnoho dalšího území – ukradeny Osmany. Choutky Turků jsou v tomto případě obdobné, jako choutky Arabů po Pyrenejském poloostrově, který byl vpádem Maurů islamizován. Po reconquistě byli Arabové na několik staletí vyhnáni, aby se nyní území opět začalo navracet muslimům…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

One thought on “Turecko představuje na prezentačním videu novou raketu zaměřenou na řecký ostrov (video)

  1. Diktátor Orbán a jeho najbližší spojenec Erdogan sa ani príliš netaja tým, že chcú mať spoločnú hranicu niekde na Balkáne /a ich kamarát Kaczynski má podobné chúťky na Slovensku, na Ukrajine, v Bielorusku/. Preto treba stáť na strane jeho nepriateľov, vrátane EÚ, a priať si liberálny prevrat proti nemu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout